Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

koncertcina.
Prava reč!Sve ste već rekli. Majku mu, šta radi fenomenalna mešavina profesionalnosti i pasije. Slučajno udarih laktom neku devojku skačući u toku 'Papa won't leave you Henry', izvinio se, sve kul, a onda kao da sam je probudio, poče da skače i đuska kao luda. :) "We all go quiet as a mouseFor the word is outGod was in the house!"
Link to comment
Ko nije bio ima i te kako za cim za zali. Osim ako stvarno ne dodje opet za 2 godine...
...a ako ipak dođe za 10 tada će već da bude mator. a valja ga čuti još koji put.savršen bend i savršen koncert. nema se nakon lubinog rivjua više šta reći.
Link to comment

jbt, evo sad razmisljam... a i ceo dan... kakac je koncert sinoc bio.pa tacno bih sebi pocupala svu kosu da nisam otisla.prodje me jeza svaki put kad se setim samo...sinoc sam sestri pokusavala pola sata da prepricam kako je bilo. ona propustila dva koncerta u berlinu, stomak joj do zuba... pizdela sto cu ja ici a ona ne... a zahvaljujuci njenom slusanju kejva sam i ja otisla. danas joj poslala lubin post... bedak mi da joj saljem i snimak ili jutjub klipove ili slike...bice prilike valjda opet, za dve godine. ona, ja i bebac na ramenima... da uci dok je mali.

Link to comment
Sa tribina imao sam priliku vidjeti i ludacku scenu, kada su na Papa won't leave you Henry, poslje uvodnog, sporijeg dijela, grunuli a svijetla se upalila u tom trenutku, dole na parteru masa od 5-6 hiljada ljudi lebdi na jedno metar od poda i to komplet, niti jedan dio mase (pozadi ili sa strane) ne stoji na parketu je nevjerovatna scena za pamcenje, u tome trenutku mi je bilo najzalije bilo sto nisam bio dole.
jebeno tacno i ja sam to napisao kao jednu od najupecatljivijih stvari, ali da sam bio dole (za cim zalim) ne bih video tu scenu...e sad...inace meni se nije svidelo shto je Into my arms svirao uz bas i bubanj, kao i shto je ubacio ritam u Your funeral my trial...
Link to comment
Ukoliko ste nakon koncerta došli kući i iz bilo kog razloga uključili televizor mogli ste, šetajući po kanalima, da naletetite na najavu Caveovog koncerta u reprizi Trećeg dnevnika. Oni srećniji su se zatekli u piceriji Orao, gde je Cave otišao da se okrepi.
Valjda nam nece uzeti za zlo...
Link to comment
Evo malo atmosfere za one koji nisu bili.
Nažalost, ovo je jedino što sam uspeo da nađem. Bilo bi dobro da neko okači Red Right Hand ili nešto drugo ako ima.
Valjda nam nece uzeti za zlo...
Ja sa društvom sedela u Brodu, gde smo se oporavljali od koncerta. Dok je on nedaleko od nas klopao pizzu. Neka me neko laže i neka mi neko kaže da to nije bio taj "Orao". :frust: Edited by Linda Lee
Link to comment
Kad bi Grinderman dosao, sumljam da bi bila bolja svirka.P.S. Da i sto su na razglasu prije izlska benda pustili neki primitivni blues iz 40 godina proslog vijeka. Znam da sam tad odmah prokomentarisao da bi svirka mogla biti dobra, prvi znak da Matori zna sta radi.
To sam i ja sinoc odmah pomislio. Vecina brzih pesama je bila takvo krljanje da to ne bi uradili i Grinerman i Stooges zajedno.
Link to comment
Ja sa društvom sedela u Brodu, gde smo se oporavljali od koncerta. Dok je on nedaleko od nas klopao pizzu. Neka me neko laže i neka mi neko kaže da to nije bio taj "Orao". :frust:
ja sam se spushtao Cetinjskom malo posle ponoci, ako je taj Orao u pitanju (a ja ga nisam tad zatekao) tek cu se ja ubiti (mada je malo verovatno da je od Arene palio cak na Stari grad zbog parceta pice)...
Link to comment

pa ako je mogao Andy Gill da uleti sa pizzom iz Orla u Brod i ostavi memorabilno parce na podu saplevsi se pri ulasku, zasto to ne bi uradio i Cave :)

Link to comment

lubo, sori ako si nesto lose razumela (kao ovaj durideda koji sve pogresno razume). po n-ti put: mene njegove bad seeds ploce ne rade odavno. dakle, ploce - ne i koncerti. ovaj sam planirao da vidim (rekoh tu negde), oborio warrena (stvarno je ispao car da se seti, mada, mozda je to samo zato sto sam mu obecao da cu da se polomim da dodju dirty 3) za 2 karte, cak na silu preslusavao poslednji album i sa zadovoljstvom 3x odgledao vhs sa koncertom iz skc-a. medjutim, par dana pred koncert mi sine da bi to bilo krajnje neiskreno i da ne zelim da pokvarim (a sigurno bi tako bilo, znam sebe, a i ti me znas - stari sam drkos i kenjator) utisak koji me drzi posle koncerta iz 90. jednostavno, kad se neke stvari posle dugo vremena ponove, pa jos na silku, tesko da mogu da budu iole blizu kao sto su bile. sad mi zao sto makar nisam zakacio wanted man. s druge strane svidja mi se kako je ispalo da sam onomad sa pokojnim ortakom upao na karte koje nam je poklonio neven culibrk (hvala mu, on se odrekao nas radi, a znam da je nista manji fan bio od mene), a ja sada poklonih svoje 2. ima tu neke fine simbolike, samo ne zelim ni po tome da kopam.uglavnom, a i po stoti put da ponovim - drago mi je da je vama bilo dobro (nisam ni sumnjao), drago mi je da je matori drkos u top formi i drago mi je da se bar neko setio da pomene i warrena, da ne ispadne da je cava picio na matrice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...