Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

ili si ti bio na rđavom koncertu. let love in je bila još kako, jedna od mine personal favs, na koju nisam izdržao da ne graknem refren.
Tvog graka se ne secam, ali se secam lalalanja na Lavli Kricr. Znaci, setlist nije ispravan.
Link to comment

jebeno sjajno...covek ne moze da dodje sebi par dana posle ovakvog spektakla...ja sam ishao SAM i nisam zazalio i niko mi nije falio...i naravno super sam se proveo...set lista se malko razlikovala od one koju postavih (iz Birmingema), a meni je zao shto nije bila Lie down here (and be my girl)...takodje, meni licno, je falila poneka stvar sa No more shall we part ali ajd sad...Monland i Midnight man su mi bile naj shto se tice DLD albuma, a Weeping song najvece pozitivno iznenadjene...ja sam uzeo kartu od 2600 ulaz jug i bio sam u parteru, ali je ispred mali plato (za prolaz) pa smo tu visili na shipkama i skakali i pevali (necu prezaliti shto nisam skocio u na "teren" i uleteo do bine)...takodje Arena je bila lepo popunjena i drago mi je da u ovoj usranoj zemlji ima toliko ljudi koji vole Cave-a...najjaca slika je pogled na publiku kad je svirao Papa won?t leave you Henry onako pod crvenim svetlom svi skacu i pevaju EKSTAZA :) ...lud, pun energije, skakao je kao konj ceo koncert (neshto poput Dzegera :) )...na pitanje "jel bio neko na proshlom certu?" (a javilo se gomila ljudi) Cave je pokazao na jednu klinku i rekao "lazovcino tad si imala otprilike 5 godina"...btw ljudi zameraju na tome shto je forsirao stvari sa novog albuma!!!...to je turneja DLD i kraj price, uzmi ili ostavi (jutros na B92 je jedan tip 100 puta ponovio da je Cave SMORIO sa novim pesmama)...

Link to comment

U, tek sam sad konacno kod kompa! Jeboteeeeeeeeeeeeeee!!!!! AAAAAAAA! Loodilo! :Hail: Jos ne mogu da se opasuljim. Razbio je! Stajao sam na 10m od bine, nazalost slike su mi bezveze (jebiga, mobilni). Uh, kakav dozivljaj. Vidim da po netu narod orgija od srece! :D BTW, mogu da kazem da sam jako prijatno iznenadjen posetom, arena se, na kraju ispade, pokazala kao dobro mesto, jer je stvarno bilo dosta ljudi. Fala 'urcu, da i mi jednom osvetlamo obraz! A Cave nam je to vratio na pravi nacin. Hvala mu, na engleskom!!! Jos neke lepe stvari: bilo je jako puno zena na koncertu (raznih godista) i ono sto me je posebno iznenadilo (i sto mi je posebno drago), bilo je jako mnogo mladih ljudi (kad kazem mladih to znaci, ono, ispod 30 godina, i to dosta ispod). Koliko sam uspeo da vidim matorci su se rasporedili po tribinama (mada je bilo nekih i dole, ali malo). Bajaga je podigao ceo red da bi seo nagde gore na na zapadnoj(?) tribini. <_< :D E da, Milos Aligrudic proso pored mene dvaput. Da l' Voja zna kakvu nepravoslavnu muziku slusa ova njegova uzdanica? Nazalost, morao sam da izadjem kad je krenuo da svira 'Lovely Creature' jer sam morao da stignem na autobusku stanicu da uhvatim poslednji bus za KG. Ali, sve u svemu, nezaboravno!

Link to comment

Au kakav koncert. Nije najbolji u zivotu (to ce zauvek ostati Grant Hart u KST na moj rodjendan), ali svakako najkvalitetniji kada su u pitanju veliki prostori. Set lista fenomenalna. Ovo jeste promocija novog albuma, ali je on, na srecu odlican, a pesme zvuce mnogo bolje nego u studijskoj varijanti. The Bad Seeds definitivno jedan od najboljih bendova za zivu svirku, mada je meni prijalo sto se i Nick prihvatio gitare i organe. Potpuno neocekivano dobio sam uzivo i Hard on for Love, dok je Tupelo :pera: Sve u svemu deset puta vise nego sto sam ocekivao.

Link to comment
E da, Milos Aligrudic proso pored mene dvaput. Da l' Voja zna kakvu nepravoslavnu muziku slusa ova njegova uzdanica?
za ovo i za to sto je vidjen na Go4, kapiram da mu sledi funkcija ministra za evroatlanske integracije u vladi vojdrkosa
Link to comment
a meni je zao shto nije bila Lie down here (and be my girl)...takodje, meni licno, je falila poneka stvar sa No more shall we part ali ajd sad...Monland i Midnight man su mi bile naj shto se tice DLD albuma, a Weeping song najvece pozitivno iznenadjene...
I meni je malo nedostajalo NMSWP, jer volim taj album, ali ok. A inace, jako mi je drago sto je svirao skoro ceo novi album jer i njega obozavam. Ok, nedostajele su mi Jesus of the Moon i (narocito) Hold on to Yourself, kao i Lie Down Here... ali ok, nije bas moglo sve da stane. :D
najjaca slika je pogled na publiku kad je svirao Papa won?t leave you Henry onako pod crvenim svetlom svi skacu i pevaju EKSTAZA :)
Uuuuu, tu sam totalno odlepio! Kako mi je legla, ih, rusvaj!
lud, pun energije, skakao je kao konj ceo koncert (neshto poput Dzegera :) )...na pitanje "jel bio neko na proshlom certu?" (a javilo se gomila ljudi) Cave je pokazao na jednu klinku i rekao "lazovcino tad si imala otprilike 5 godina"...
:lol: Najjace je ipak bilo kad su svirali 'Red Right Hand', a neki lik u prvom redu se popeo nekom na ledja, a imao je celu desnu saku ofarbanu u crveno skroz i Nik ga video i onda otiso kod njega da peva. Milsim da ga je to definitivno dotaklo onako zesce i, u opste, bili smo super publika :P valjda ga je sve to jos vise ponelo, zato ovako dug koncert!
btw ljudi zameraju na tome shto je forsirao stvari sa novog albuma!!!...to je turneja DLD i kraj price, uzmi ili ostavi (jutros na B92 je jedan tip 100 puta ponovio da je Cave SMORIO sa novim pesmama)...
Tom liku ledja, kafa sve redno! Odlicno je izbalansirao set listu sa starim i novim pesmama. Ne rekoh za bend, mozda nisu bas perfekcionisti i ne znam bas kolko dobro uvezbani, ali zvucali su vrhunski, a ta energija, to se ne vidja. Cave naravno tu vodi. Elis je totalni ludak. Ali, totalni. BTW, skoro ceo DLD je svirao na onoj violini. Interesantno.
Link to comment

Sad se samo prisjecam scena od sinoc,..Do sat vremena pred polazak nisam znao hocul' ic, karte sam imao rezervisane, ali kad sam odlicio ic ispostavilo se da bas i nisu rezervisane, poslje je bilo malo frke sa organizatorima, pa su mi ponudili ili propusnicu (koju kasnije moram da vratim) ili karte za tribine, dobra mjeste, odmah sa desne strane od bine paralelno sa prvim redom mase dole, pa ja rekoh, ajde daj gore, zajebah se, e, sad evo i zasto.Prvo, ova dvojica od predgrupe su bili odlicni. Na to treba obratiti paznju. Nick Cave je krenuo da divlja odmah na prvoj stvari, poslje je malo ali samo malo spustio loptu. Kasnije kad je krenuo da nize jednu novu, jednu staru, Bad Seeds su se pokazali kao muzicari sa kojima mozes ic ravno do krajnih granica onog sto poznajemo, svijeta oko nas a da pri tome ne zaboravis na to koja je tvoja uloga u ovom putovanju.Nick Cave kad svira "slagere", to izgleda kao scene iz nekog Lynchovog filma, sad mi na pamet mi pada scena iz Divlji u srcu, kad Nicolas Cage sa heavymetalcima svira Elvisa. U beogradskoj areni Elvisov pokojni brat blizanac nije pravio taj neprirodni brak, bio je to onaj Nick Cave, kojeg znam iz njegove najbolje faze, iz faze za koju sam dobio 20% manje od plate jer sam jedan takav koncert od sat vremena, prepun vristanja i mikrofonije pustio u udarnom radijskom terminu.Sa tribina imao sam priliku vidjeti i ludacku scenu, kada su na Papa won't leave you Henry, poslje uvodnog, sporijeg dijela, grunuli a svijetla se upalila u tom trenutku, dole na parteru masa od 5-6 hiljada ljudi lebdi na jedno metar od poda i to komplet, niti jedan dio mase (pozadi ili sa strane) ne stoji na parketu je nevjerovatna scena za pamcenje, u tome trenutku mi je bilo najzalije bilo sto nisam bio dole. Weeping song su odsvirali jedno tri puta brze od studijske verzije i onda Hard on for love, gdje je bio vrhunac koncerta, neopisivo. Dva i pol sata takvog koncerta je nesto sto je prevazislo sva moja ocekivanja. Kad bi Grinderman dosao, sumljam da bi bila bolja svirka.P.S. Da i sto su na razglasu prije izlska benda pustili neki primitivni blues iz 40 godina proslog vijeka. Znam da sam tad odmah prokomentarisao da bi svirka mogla biti dobra, prvi znak da Matori zna sta radi.

Edited by Atreid
Link to comment
Prvo, ova dvojica od predgrupe su bili odlicni. Na to treba obratiti paznju.
E da, Kuper i Vegner su bili sjajni. Mogli su bez problema da održe svoj koncert, sa sve bisom. Odličan uvod za Kejva.
Link to comment

Sta da kazem kada je sve manje vise receno. Do zadnjeg trenutka nisam znao da li cu ici ali sam na kraju uspeo da nadjem kartu za parter od nekog lika ciji je ortak morao da ide na sahranu. Dok jednom ne smrkne drugom ne svane. Sve vreme stajao u prvom redu i kao sto neko rece Kejv izgleda zaista zastrasujuce iz te perspektive. Ship Song, Red right hand(sa sve par tipova sa ofarbanim rukama) i Weeping song su napravili najbolju atmosferu u mojoj okolini. Ako bi ista moglo da se izdvoji.Ko nije bio ima i te kako za cim za zali. Osim ako stvarno ne dodje opet za 2 godine...

Link to comment
na "your funeral" sam se sledila, ne verujuci da cu je cuti.
e da, i za mene veliko iznenadjenje i momenat kad sam bila sigurna da sve ide nestvarno dobrim tokom.stvari sa dig lazarus odlicno uklopljene i odlicno zvucale.jedino malo cudjenje za suzdranost publike na mom delu tribina (tetke se dosta dobro pokazale, tece malo podbacile).koncertcina.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...