Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

Meni je nuđena ova gazzina karta isto za 2800, ali pošto sam stipsa, odbio sam i pristao da me neki lik za 1500 uvede, bez karte u parter. Meni je rečeno da samo ćutim i posle apsurdnog razgovora između lika i pandura na službenom ulazu, eto mene u parteru, liku iljadu i po i ruka ruci.Cave je stvarno car, odakle mu onolika energija, posle ovoliko godina, stvarno je neverovatno. Lepo je što je bilo dosta starih stvari, pošto je Henry's Dream bio poslednji njegov album koji sam čuo više od jedanput. Pošto je u publici bilo dosta sličnih meni, ovakav program gde je svaka druga stvar maltene, neka od starijih je bio pravi raj za nas penzionere.Toliko sam se dvoumio dal da idem na koncert, pošto sam Dig Lazarus Dig jedva, maltene na silu jednom preslušao. Sada mi je toliko drago...

Link to comment
i dalje baljezgash.sto reche moj ortak 'prisustvovali smo istorijskom chinu'
Dobro, na stranu fascinacija samim cinom teofanije, ima li nekog ko je zadovoljan rasporedom pesama i zvukom u Areni?Ortak nema pojma.2. I nisam rekao da je cert bio los. Ono sa losim koncertima od 2+h je bila sala. Bez smajlija. To je valjda jasno.Samo sam zeleo da pored ovog egzaltiranog hora prosapucem ono sta je meni smetalo. Rekao sam da su Nik i ekipa bili nadahnuti. Edited by fancy claps
Link to comment
Dobro, na stranu fascinacija samim cinom teofanije, ima li nekog ko je zadovoljan rasporedom pesama i zvukom u Areni?Ortak nema pojma.
normalno da nema pojma, s obzirom da ti sve znash -_-
Link to comment

dobro ajd sad malo preterujete u euforiji, bilo je dobro, ali sad najbolji koncert u zivotu..... u bg areni nijedan koncert ne moze da bude najbolji u zivotu, da je svirao u narodnom pozoristu iz koga su izvadjene stolice pa ajd.... nije da sam nesto naslusan, ali realno, all in all - posteno touring prangijanje, prvi deo koncerta profi odradjivanje, kasnije se to zahuktalo sa par tih emo izliva u smislu zelja.... nista manje, nista vise. bad seeds su uvek monstruozno dobro zvucali uzivo, masivno, monumentalno, emotivno, poneseno, cak i kada im se realno jebe. i u tivoliju, i u SKC-u i sinoc.

Link to comment

pa gazo, nekima je ovo prvo slusanje kejva uzivo. jbg, nama jeste die beste (not in a life time, of course, ali u top 3 defintli).

Link to comment
pa gazo, nekima je ovo prvo slusanje kejva uzivo. jbg, nama jeste die beste (not in a life time, of course, ali u top 3 defintli).
kapiram i to je sve OK, u svetlu toga nasta lice koncerti kod nas, ovo je bila debela premija u svakom pogledu
Link to comment

Tek sad dođoh sebi. Neka mi neko sada kaže da je Cave izgubio energiju, kreativnost, volju i štatijaznamštasvenejoš. Čovek je 1 :kralj: Bad Seeds :thumbup:

Edited by radar
Link to comment

ostajem pri jebem ti sunce.mnogo sam se uplasila dok sam dolazila jer sam pri pokusaju otkrivanja ulaza naletela na tzv velicinu srpske rok scene koji ne znam sta je trazio ovde a i necu da mu pominjem ime da ne kvarim topik, a cija pojava mi uvek donosi neku losu karmu.ali onda se setih kome idem na poklonjenje i strah nestade ko rukom odnesen jer sta je jedan istroseni kafanolupetas naspram crnog djavla.i znala sam da ce da bude savrsenstvo kad videh sta sve ima na bini. nema blikse, da, ali tu je novi friko za drugih dvadeset godina, warren ellis je, jebote, kao neki alan moore sa instrumentima, ko sin raspucina i kraljice viktorije, kad je ono u jednom trenutku cucnuo da prcka po pedalama, opet se uplasih da mu se nije nesto desilo, ma kakvi, nece grom u koprive.divota sa kejvom je sto je svaki put drugacije. sto nikad ne znas sta ce da te doceka kad istrci na scenu. dobro, zna se da ce mick harvey zvani dok holidej onako gospodski cutljivo da stoji malo levo i kao neki dobri duh kanalise svaku cesticu zvuka koja usledi. a warren jebeni ellis je sigurno the other. secam se blixe iz skca, i sa nekih drugih koncerata, secam se ellisa sa poslednjih par, to je to, muska anita lane koja je djavlu uvek desna ruka, uvek doda jos onaj vrisak iz devetog kruga ili visoko ce u "deanna" (with her looks and her brain we were terrific couple) i da, zamisljam blixu u "the ship song" ali, neka, ovo je sada new caprica.nisam gledala publiku bas, ipak, cini mi se da je u pravu king louie, samo za deceniju manje, cetrdesete su nove dvadesete, i dobro su se pokazale. videh one mladjarije koja je mozda napravljena u noci posle skc koncerta, jednako se raduju ko i mame i tate.gresis bade, nije muzika za kevu i strinu, mada sam sigurna da su se sjajno provele. ovo je bio kejv za uzivanje, puknutog glasa, elvisovskog mesanja kukovima, onim otpor pokretom aperkata od struka do ramena, kejv koji uziva a da to nije fora.na "your funeral" sam se sledila, ne verujuci da cu je cuti. "lovely creature" mi je dokazala da nema podgrevanja. na "wanted man" mi je srce stalo, pravi blast from the past i prisecanje na crnu basf-60 sa prosvercovanim vokmenskim snimkom koncerta od negde na kojoj se cuje samo ...ted men from ohajo... ...ted men from misisipi... jer sve ostalo prekrivaju odusevljeni urlici publike, koja se vrtela toliko da se ona braon traka bukvalno izlizala."stagger lee" je zakopao i razapeo, nema druge odiseje, niti elegije, to su outlaws, to je onaj jug sa dzambolajom.i moj hajlajt, ono zbog cega i dalje imam osamnaest dok slusam muziku, sto mogu da cmizdrim na it is for she that the cherry bleeds/that the moon is steeped in mild and blood, sto ce kejv uvek biti kejv, bez obzira da li peva sa kajli ili se pretvorio u sinatru i sto cu ja i dalje odlaziti na svaki njegov koncert i u blatu i u grand kazinu.Hard On For Lovesamo za temeljne fanove

P6050011.jpg

Link to comment
ostajem pri jebem ti sunce.
na nju sam mislio kad sam rekao da će neko pametniji i pismeniji to bolje dočarati. iskustvo i senzibilitet koji daju sposobnost da se rečima iskaže osećanje koje je kod većine siguran sam bilo isto.to je to, tnx luba :heart:edit: hard on for love, definitivno hajlajt. kao da ga je gonilo hiljadu demona. ludilo.edit2: set lista s mtsmonda"Night of the lotus eaters""Dig Lazarus Dig""Tupelo""Today’s lesson""Red right hand""Your funeral, my trial""Midnight man""The mercy seat""Deanna""We call upon the author""Get ready for love""Moonland""The ship song""Papa won’t leave you Henry""More news from nowhere"Bis:"Lyre of Orpheus""Weeping song""Hard on for love""Into my arms""Nobody’s baby now""I Let love in""Stagger Lee"II bis:"Wanted man" Edited by Maistor
Link to comment

Mondo, es olvejz, rdjav je informator- nije bilo aj let lav in, nego lavli kricr. Inace, zaista predivan rivju :wub: Ja se povlavim sa topica, jer sam uzasno smorio. Prijatno!edit: lavli kricr je sigurno isla pre sl-a. 100%. ce se kladis?

Edited by fancy claps
Link to comment
Mondo, es olvejz, rdjav je informator- nije bilo aj let lav in, nego lavli kricr.Inace, zaista predivan rivju :wub: Ja se povlavim sa topica, jer sam uzasno smorio. Prijatno!
ili si ti bio na rđavom koncertu. let love in je bila još kako, jedna od mine personal favs, na koju nisam izdržao da ne graknem refren.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...