Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

...drago mi je da se bar neko setio da pomene i warrena, da ne ispadne da je cava picio na matrice.
Bogami i svi ostali u bendu su bili na visini zadatka! Voren je opicen i tu nema mrdanja :D ali ostali prangijaju odlicno. Bubnjeve su razbili.
Link to comment

Nicka Cavea nikad nisam posebno gotivio i mogao bih reći da bih se uglavnom u oceni njega složio sa Badom. Za mene je on bio wannabe genijalac. I složio sam se sa ortakom koji je rekao da je Tom Waits sve ono što je Nick Cave oduvek želeo da bude. Njegove uspavanke za odrasle me nikada nisu posebno privlačile. Tako me ni ovaj koncert nije interesovao mnogo. Otišao sam samo zbog lepše polovine koja se izgleda uvek bolje provodi sa Australijskim brkom nego samnom pa sam morao tamo da dežuram da slučajno ne napravi neki incident i baci mu se u naručje. Tu nikakvo obezbeđenje ne bi imalo šanse da interveniše verujte mi. Uz sve to sam bio prinuđen da stojim u trećem redu sa hard core fanovima. Zanimljivo je šta sve čovek može u okolnostima kada ga koncert ne zanima peviše da vidi ako ne nalazi u samom srcu publike.Međutim Cave je za mene bio ogromno iznenađenje. Ne zbog muzike toliko, koliko zbog harizme, nastupa, energije. Nije on showman, on je jednostavno čovek koji ima puno energije i osećaja kako da je razmeni sa publikom. Ovo je definitivno za mene koji nisam nikakav fan bio jedan od boljih koncerata na kome sam bio i mislim da ću još dugo sa njega nositi utiske. Ne, Cave za mene nije bog, ne planiram da se ubijem sada i ne mislim da ostatak mog života nema više smisla, ali ovo je bilo sjajno iskustvo i nešto što ću klincima pričati kada se budu približavali svojim dvadesetim. U svakom slučaju, oni koji su bili tamo su srećni zbog toga. :)

Link to comment

na mojoj lestvici smorova nick cave je zauzimao barem 11 od 10 mogućih poena. hvala bogovima muzike što duže vreme nije izdao nijedan "hit".

Link to comment
na mojoj lestvici smorova nick cave je zauzimao barem 11 od 10 mogućih poena. hvala bogovima muzike što duže vreme nije izdao nijedan "hit".
citam i sad ocekujem da ce i kod tebe da se ispostavi kako si revidirao, kao kod erasera. kad ono nista :D
Link to comment

hajde kad je već gunđanje u modi da opljunem debile koji su organizovali šank. morao si da se biješ da bi došao do mlakog piva. ne bi se ni napio ljudski da se nisu pojavile neke slatke cice koje su prodavale jagermeister u epruvetama :heart:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Bio sam pre 18 godina u SKC-u i to je bio jedini koncert (taj pre 18 godina) da sam se maltene nabio u prvi red. Smejte mi se, ali sam ja ovo veoma emotivno doziveo. Prisetio sam se mnogo bezbriznijeg vremena. Pa onda Akademija, SKC, KST, nije nista maltene vise ni postojalo...Patetika do j*** :D Uvek sam gotivio Nick Cave-a i meni je ovo bio fantastican koncert! Neke su mi stvari delovale mnogo jace, neke su mi bile vise balade nego sto ih se secam. Ali, otkino sam!

Link to comment
  • 2 weeks later...

ne zajebaji, kakvi mlađi i lepši, ovo

The artists want to capture passionate, open people talking candidly about the songs they love from the band?s history; discussing the first time they heard a song, what it means to them, how it makes them feel, the stories the songs tell and the ways in which the band has soundtracked their lives.
je posao za matore mizantrope sa poštenom kilometražom.potegni do melbourna, ako ne zbog sebe onda zbog NC topika koji živi toliko godina na ovdašnjem forumskom nebu.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Nick Cave Conference, University of Westminster cool.gif Saturday 5 July 2008, 9.30-4.30, Free AdmissionA one-day international conference on the work of acclaimed Australian singer-songwriter Nick Cave in July 2008 organised by Dr John Baker, University of Westminster. Speakers include Nathan Wiseman-Trowse (University of Northampton, Isabella van Elferen (Utrecht University), Rebecca Johinke (University of Sydney), Paul Lumsden (Grant MacEwan College, Edmonton), Peter Webb (Birmingham University), and Nick Groom (University of Exeter).
Link to comment

Pocese i na fakultetima da ga izucavaju. Pazi kad bude stigao do citanki, bice pokolj po skolama! :D BTW, nisam bas detaljno precesljavao topic, ali topic o Nick Cave-u bez ovog spota... greota! :)cool.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...