Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

Nemam reči. Za 5 godina 40.000 ljudi će lagati da je bilo na ovoj svirci. :) Najbolji koncert u Beogradu od...ne znam, nisam dovoljno star.I da, sad mogu da mrem :lol: Prodaše, znači, 7.000 karata....mašala, osvetlasmo obraz. Video sam toliko čupavaca da mi je odmah postalo jasno na šta su metalci potrošili pare umesto na "Castle fest", "Legacy" i "Slayer" :)

Edited by vasudeva418
Link to comment

Samo da se i na ovom topiku zahvalim dečku na ulazu koji je mene i devojku pustio za dž. i nije hteo da uzme ponudjenih mu 'iljadu dinara. A o koncertu je već sve rečeno...CAR.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Nikolas i ekipa su zaradili svaku paru. Nadahnut koncert. Samo kao sto dobri albumi ne traju preko sat vremena, tako dobri koncerti ne traju preko 2 sata. Raspored pesama je za moje pare bio problematican: svi vrhunci od Tupela, preko Mrsi Sita i Dijane, do Pape su bili u prvom delu koncerta. Nastavak je bio antiklimaktican, s tim da VM 1 prijatan i iznenadjujuc closer. Zvuk je na tribinama, prvi red, levo od bine/sever bio jako prljav (nema veze sa grajndermen-fazom), zguzvan i preglasan. To mi je neprijatno iznenadjenje.I premlad sam da bih umirao zbog Kejva.edit:slova

Edited by fancy claps
Link to comment

do kraja sveta(ostaci svesti nakon koncerta Nick Cavea u Beogradu 04.06.2008)želim samo da te zagrlim i da budemo samida svi ljudi utihnu i zaborave nasda plutamosklupčanido kraja svetaželim samo da u tišini prestanemo da dišemoda zaronimo duboko gde niko nikad nijeda sanjamobudnido kraja svetaželim samo da nas poljubac opijeda divlji bljesak obasja nam licada znamosvedo kraja svetaželim samo da jedan život bude našda nas mrak svemira ne progutada se volimosamido kraja svetabadseeds.JPG*za one koji očekuju neki izveštaj sa sinoćnjeg koncerta reći ću samo da se set lista bitno razlikovala od zagrebačke; da je Cave wild man, midnight man, loverman; da su bad seeds bitchin? good; da je koncert, kao i život bio isprekidan nepredviđenim događajima.I da, heroinsko/demonska faza porazila je najnoviju upstanding inkarnaciju. Primalni krik. Doslovno.Gig of a lifetime. Vredelo je i pet pesama bejbe :)

Link to comment
Nadahnut koncert. Samo kao sto dobri albumi ne traju preko sat vremena, tako dobri koncerti ne traju preko 2 sata.
ne baljezgaj.
Link to comment
ne baljezgaj.
Vala si u pravu. Da je trajao kraće, verovatno bi pisao da dobri koncerti ne traju kraće od 1 sat i 45 minuta.Koncert je bio sjajan, Nick je dao sve od sebe, na kraju je počeo i glas da gubi. Fenomenalno!A što se tiče mrenja posle ovog koncerta - neću. Čekam sledeći, pa ću posle tog koncerta razmisliti...
Link to comment

Ma salim se malo sa duzinom. Ali ozbiljno mislim da se koncert 1 etabliranog umetnika mora malo razlikovati od ispunjavanja svake kafanske perverzije slusalaca. Dakle, kvalitetan koncert mora da ima dramaturgiju i ekonomiju, ovaj to- za moj gros- nije imao. Pride ni Arena nije zvucala najbolje.Mada kapiram da neko voli ovu vrstu neselektivnog opstenarodnog veselja. I to ide s godinama valjda.

Edited by fancy claps
Link to comment

pojma nemam o čemu ti pričaš. ako ti nije jasno šta znači kada 1 Nik Kejv pita publiku šta želi da čuje, i u čemu se to razlikuje od kafanske varijante "šta 'oće sto u ćošku", onda to verovatno znači da nisi bio na dovoljno koncerata.

Link to comment
pojma nemam o čemu ti pričaš. ako ti nije jasno šta znači kada 1 Nik Kejv pita publiku šta želi da čuje, i u čemu se to razlikuje od kafanske varijante "šta 'oće sto u ćošku", onda to verovatno znači da nisi bio na dovoljno koncerata.
Kao što je i sam rekao, još je mlad ... To dolazi sa godinama.
...neselektivno opštenarodno veselje...
alal ti sintagma.
Link to comment

Ceo bis sa The Weeping Song za ridjokosu lutku iz 2 reda jeste bio postheroinsko batrganje.Bio sam na dovoljno koncerata da mogu da kazem da je ne mestu sa kojeg sam slusao zvuk bio los-do-podnosljiv.

Link to comment
Ceo bis sa The Weeping Song za ridjokosu lutku iz 2 reda jeste bio postheroinsko batrganje.Bio sam na dovoljno koncerata da mogu da kazem da je ne mestu sa kojeg sam slusao zvuk bio los-do-podnosljiv.
i dalje baljezgash.sto reche moj ortak 'prisustvovali smo istorijskom chinu'
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...