Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

Novi Caveov roman na srpskomRoman Nicka Cavea Death of Bunny Munro pojaviće se 10. septembra u srpskom prevodu, paralelno sa svetskom premijerom; knjigu će u Srbiji objaviti izdavačka kuća Evro-Giunti, u tiražu između tri i pet hiljada primeraka.Urednik stranih izdanja Evro-Giuntija Dobrivoje Erić za Popboks kaže da postoji šansa da autor dođe na Sajam knjiga."šansa za njegov dolazak postoji. Zanimljivo je da to nisu klasične književne promocije, jer Nick Cave sa sobom vodi dva muzičara iz Bad Seedsa, pa je to u suštini čitanje uz muziku?, kaže Erić.Death of Bunny Munro je drugi roman Nicka Cavea; prvi, And the Ass Saw the Angel, objavljen je 1989.Direktor izdavačke kuće Canongate Jamie Byng novu Caveovu knjigu je opisao kao "svojevrsnog modernog Fausta?, koji će "šokirati i zapanjiti dosta ljudi".Knjigu je među prvima pročitao Irvine Welsh."Ukoliko su orgazmi minijaturne smrti, lako ćemo saznati putanju tragične sudbine glavnog junaka. Stavimo zajedno Cormaca McCarthyja, Franza Kafku i Bennyja Hilla u brajtonsku krčmu, i oni bi mogli da iznedre Bunnyja Munroa. Uprkos tome, međutim, ovaj roman je sasvim razumljivo delo jednog od najvećih i žanrovski najraznovrsnijih poeta našeg doba?, napisao je pisac Trainspottinga o novom Caveovom proznom delu.
cool.gif
Link to comment

Awwh, can't wait...prorok je chetvrtojunskim koncertom lupio veliko 'x'preko josh jedne od stvari sa da-chujem-vidim-dozhivim-pa-umrem liste,ali bila bih toliko sebichna i bezobzirna da se nadam da ce doci opet - usvako doba ^^...

Link to comment
Mick Harvey napušta The Bad SeedsMultiinstrumentalista Mick Harvey odlučio je da napusti kolektiv Nick Cave & the Bad Seeds, čiji je član bio od osnivanja 1983. godine.Harvey, koji je saradnju sa Caveom započeo još početkom 70-ih i svirao s njim i u grupama Boys Next Door i Birthday Party, saopštio je da ima mnoge lične i profesionalne razloge za tu odluku, prenela je novozelandska televizija TVNZ."Posle 25 godina, imam utisak da bend napuštam dok je on na jednom od svojih mnogih vrhunaca, u dobrom zdravlju i sa sjajnim mogućnostima u budućnosti", saopštava Harvey."Siguran sam da će Nick i ubuduće biti kreativna snaga ovog benda, a mislim da je došao pravi trenutak da ja svoju umetničku i menadžersku ulogu prepustim neverovatnoj grupi ljudi koja će moći da podržava njegove poduhvate, i u muzičkom i u organizacionom smislu."Harvey je poslednji put nastupio sa Caveom 18. januara u Sidneju.
:(
Link to comment
  • 3 months later...
Nick Cave's rejected Gladiator 2 script uncovered!Fancy seeing a sequel penned by the Bad Seed in which Russell Crowe's character is reincarnated by Roman gods? Neither did the film studios, funnily enoughFans have uncovered Nick Cave's script for the sequel to Ridley Scott's Gladiator, years after the idea was proposed and eventually dismissed.Cave's supernatural, century-spanning screenplay, written at the request of star Russell Crowe, has to be one of the most bombastic, jaw-dropping might have beens in cinema.Following the success of Gladiator, released in 2000, Crowe and Scott invited Cave to write a script for the sequel. They hoped that the macabre musician could find a creative solution to Gladiator 2's main hurdle ? that Maximus, Crowe's character, dies at the end of the first film.The Bad Seed certainly came up with an inventive solution. According to one blog's synopsis of the script, Crowe's Maximus meddles with Roman gods in the afterlife, is reincarnated, defends early Christians, reunites with his son, and ultimately lives forever ? leading tanks in the second world war and even mucking around in the modern-day Pentagon.Unfortunately, this was too daft for the studios. "We tried [to go with Cave's script]," Scott told UGO. "Russell didn't want to let it go, obviously, because it worked very well. When I say 'worked very well', I don't refer to success. I mean, as a piece it works very well. Storytelling, [it] works brilliantly. I think [Cave] enjoyed doing it, and I think it was one of those things that he thought, 'Well, maybe there's a sequel where we can adjust the fantasy and bring [Maximus] back from the dead.'"After Cave's unsuccessful foray into Hollywood blockbusters, he has pursued smaller screenwriting gigs ? including 2005's The Proposition ? but mostly he has stuck to music. As Cave explained to Variety: "I'm very comfortable in my day job as a musician. The last thing I ever wanted to get involved with is Hollywood. The way it works is that people get an idea you could possibly do something, but there's a one-in-a-hundred chance that it could get made. It's a waste of fucking time, and I have a lot to do."
:D
Link to comment
U zivotu sam se nekako mimoilazio sa Nikom, pa me interesuje koji bi mi album preporucili za upoznavanje.
Tender Prey71c1828fd7a022b97c732110.L._AA240_.jpgAko ti se to ne bude svidelo, onda nisam siguran da li ce bilo sta drugo od njega (mada, ko zna). Nekako mi se cini da na njemu postoje sva Nickova lica (ili, skoro sva) i to u mozda najboljim izdanjima.
Link to comment

Pored Tender Pray probaj i Good son. nekako album koji granici dve faze njegove karijere. Imas i live iz `92, sasvim pristojan izbor pesama.

Link to comment
Mozda nije los aperitiv:Kicking Against the Pricksobrade, tad sam potpuno pao...
No noRužan album sa još ružnijim omotom.Indyjeva preporuka je dobra.Dakle Tender Prey kao razmeđe:1.ako ti se svide The Mercy Seat, City Of Refuge i Sugar, Sugar, Sugar, onda kreneš u istraživanje apokaliptične prošlosti (raniji albumi), 2.ako ti se dopadnu Watching Alice, Slowly Goes The Night i Sunday's Slave, onda kreneš u čačkanje po revijalnom delu karijere počev od Good Son, pa nadalje,3.ako se ispostavi da je New Morning tvoja omiljena pesma sa ovog albuma, mislim da bilo kakve dalje preporuke neće imati smisla.
Link to comment

Hvala na preporukama. Kolko sutra kupujem Tender Pray ili skidam sa neta :blush: Znate, ja znam onu stvar Wild Rose, sto pjeva u duetu u sa Kajli. Nije mi se bas to dopalo.

Edited by CrniRok
Link to comment

To nedopadanje je dobar pocetak. Kada preslusas ostalo, shvatices da ta pesme ima i dobrih momenata, sve u svoje vreme.

Link to comment

Nek prica ko sta hoce i nek' kmeci ko kol'ko 'oce, ali meni je Murder Ballads odlican album, a Where the Wild Roses Grow odlicna pesma.Slobodno poslusaj, nece te otrovati! Pa ako ti se ne svidi, ne svidi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...