Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

nisam citao betsa decenijama i posto vidim da je carobna knjiga izbacila gomilu lepih izdanja premisljam se da krenem u stvaranje kolekcije.

 

prva dva koja sam kupio (preko kupinda posto su rasprodati u striparnicama i knjizarama): phoenix pressovo izdanje godine prve i povratak mracnog viteza (beli put).

 

trenutno citam godinu prvu i frank miller i mazzucchelli kidaju, sjajan strip.

  • Wub 1
Link to comment
On 6.3.2022. at 13:20, renne said:

Popunio i ja, ali ima bezveznih pitanja

Gde se mogu sećati od pre pedeset godina koji sma prvi strip pročitao, npr

Meni je jedno od prvih sećanja u životu Korto Malteze u Sibiru jedna scena. I to znam jer sam se sećao a nisam znao šta je pa sam posle naleteo i kao jebemtisunce. Što je najluđe moji ne čitaju stripove no sam se ja drao ko magarac kad vidim na trafici pa su mi kupovali Stripoteke kad sam išao u obdanište 

  • +1 2
Link to comment

Meni  su kao klincu sedamdesetih kupavali bukvalno sve što se ikda u Jugoslaviji pojavilo od stripova, strip revija, i svega toga

Do početka rata se bila nakupila baš ogromna kolekcija

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, renne said:

Menis u kao klincu sedamdesetih kupavali bukvalno sve što se ikda u Jugoslaviji pojavilo od stripova, strip revija, i svega toga

To početka rata se bila nakupila baš ogromna kolekcija

Tako i meni i onda kevi zasmetalo, ta gomila, i dala sve u stari papir 1 dan :sad: Ozbiljno. Vratio se iz škole, niži razredi, nema više 

 

Tuga i dan danas, to i kad je ćale uvatio prvi VHS koji mu je pao pod ruku snimio 9. mart sa Studija B. Sve preko mojih spotova. Dođe mi da ih prijavim centru za socijalni rad retroaktivno

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

Uzeo sam Bluberija da ponovim posle 30 godina (a mozda i vise) i imao sam vec par puta onaj osecaj pre nego sto okrenem stranu vidim u glavi vec celu sledecu tablu. A nisam neki die hard fan bio, nego su mi ocigledno neki vizuelno upecatljivi delovi cudno negde ostali. 

  • +1 2
Link to comment

Tako se ja i dan danas sećam nekih sličica iz Džeremaje što je izlazio u Politikinom zabavniku. Nije to bio strip za decu pa mi ga nisu kupovali ali sam ga kroz Zabavnik na kvarno čitala, baš je bilo i eksplicitne grafike, valjda sam zato i memorisala :blush:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

pazario sam ovog čikicu pre neki dan u Striparnici u 24. bloku :wub:

on je manji po veličini. ostala im je trenutno veća ista takva figura. a video sam još da imaju i Dilana Doga, i Gašu.

nije serijska proizvodnja. al nisam skontao ni ko je firma, ili pojedinac, koji to prave.

 

PIdVufA.jpg

x5LBcSI.jpg

oQpxnO3.jpg

Edited by Svarog
  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...