Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Stripovi

Featured Replies

popunio, mozda malo da preformulisete pitanja, il da ponesto izbacite :)

  • Replies 3k
  • Views 306.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Pariz juce, muvam se po gradu i naletim na nekoliko prodavnica stripova - nema sta nema! Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • Ljudi... Kako se nekad nameste stvari. Pošto sam kompletirao Alan Forda, tačnije, sve epizode, sada ću polako da navatavam stare brojeve koje imam kao reprinte, kupim ja 2 talična toma jer sam ih

Posted Images

Hvala Tonara, goofs i Lezilebovich! 

 

Ma nije neka "ozbiljna" anketa, da ne kazem formalna. Vise informativno-subjektivna, cisto da se stekne 1 opsta slika™.

 

Edited by Sludge Factory

Popunio sam da prenosim ljubav ka stripovima na mlađi naraštaje, pa bih sad zamolio da i štampaju neke pogodne stripove za desetogodišnjakinje

Imas Strumfove, Miki Mausa i Paja Patka (mada su oni mozda i za nesto mladje), Asteriks i Talicni Tom mogu da prodju za taj uzrast, pa mozda i Princ Valijant ako je dete strpljivo i zavolelo je medij. Ali nesto modernije ne znam zaista sta ima (mada i slabije pratim u poslednje vreme). 

Za taj uzrast - Umpah Pah

+1 na Asterixa, Talicnog Tomu i Umpah Paha

 

Dodao bih i Gaston, Spiru, ceo taj Frankenov opus. Iznoguda jos nisam procitao, ali cenim da je isto ok.

 

Zapravo Gaston je prvi strip koji bih ja dao nekom klincu, jer je formatom vrlo jednostavan, a ume da bude urnebesno smesan, pogotovo na taj neki klinacki fazon.

Popunio.

-"Zašto ste počeli da čitate stripove?"

- Zato što je to bila ljubav na prvi pogled.

Popunio i ja još juče ali zaboravio da prijavim

Popunio i ja.

 

 

i ja isto. sve za stripove.

Kad ste malo oziveli temu, da bacim jos koju :)

 

Peanuts je isto odlican strip, za skolski uzrast (mada ih ja rado citam i danas). Mislim da niko nije redovno izdavao Snupija kod nas, ali imaju po internetima neka izdanja na engleskom, u sustini to je samo leksikon tabli koje su izlazile u novinama jedno, pa 40ak godina.

 

Slicno tome jos dva stripa su mi prirasla za srce - "Wizard of Id" i "B.C." od Johnny Harta. Isti princip, jedna tabla dnevno u nekim novinama. Jako tesko se nabavljaju, mislim da ni od stranih izdavaca niko se nije prihvatio ovoga u skorije vreme. 

 

wiz22_0306sc.jpg

Popunio i ja, ali ima bezveznih pitanja

Gde se mogu sećati od pre pedeset godina koji sma prvi strip pročitao, npr

1 hour ago, renne said:

Popunio i ja, ali ima bezveznih pitanja

Gde se mogu sećati od pre pedeset godina koji sma prvi strip pročitao, npr

 

Hvala. Ne trazi se tolika preciznost, vec okvirna informacija (tipa ako si u to vreme imao dodir sa recimo Asteriksom, Talicnim Tomom, Zagorom ili Alanom Fordom, stavis nesto od toga sto mislis da je predstavljalo tvoj pocetak druzenja sa stripom, koliko te secanje sluzi; ili sta je prvo ostavilo toliki utisak na tebe da ga pamtis kao prvi susret sa stripom; ili jednostavno preskocis pitanje :D ).

 

Ovaj upitnik sluzi kao zamena za intervju (da se ne bi sedalo uzivo sa gomilom ljudi i razgovaralo nasiroko o ovim pitanjima), da ubrza proces. Nije u pitanju nikakvo ozbiljno istrazivanje iz kog ce se izvlaciti detaljna statistika i duboki, sveobuhvatni zakljucci koji ce proizvesti neke znacajne posledice. Prosto sluzi kao pomoc i izvor nekih informacija za studentsku vezbu (i to ne iz metodologije naucnog istrazivanja ili sprovodjenja anaketa i obrade statistike).  

22 hours ago, Filozof manijak said:

Za taj uzrast - Umpah Pah

 

Može i Marsupilami, skoro su izašla prva dva toma kolekcije u tvrdom povezu.

5 hours ago, goofs said:

Kad ste malo oziveli temu, da bacim jos koju :)

 

Peanuts je isto odlican strip, za skolski uzrast (mada ih ja rado citam i danas). Mislim da niko nije redovno izdavao Snupija kod nas, ali imaju po internetima neka izdanja na engleskom, u sustini to je samo leksikon tabli koje su izlazile u novinama jedno, pa 40ak godina.

 

Slicno tome jos dva stripa su mi prirasla za srce - "Wizard of Id" i "B.C." od Johnny Harta. Isti princip, jedna tabla dnevno u nekim novinama. Jako tesko se nabavljaju, mislim da ni od stranih izdavaca niko se nije prihvatio ovoga u skorije vreme. 

 

wiz22_0306sc.jpg

 

Na Prepotopka sam se navukao početkom osamdesetih, neko od brotanskih izdavaća ga je radio u broširanom povezu malog formata, a Prosveta ga je uvozila i prodavala, za tadašnje pojmove nije bilo preskupo.  Vreme kada se kvalitetna strana knjiga naveliko uvozila, tako sam natrapao ii na MAD i Dona Martina.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.