Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Hvala Tonara, goofs i Lezilebovich! 

 

Ma nije neka "ozbiljna" anketa, da ne kazem formalna. Vise informativno-subjektivna, cisto da se stekne 1 opsta slika™.

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Popunio sam da prenosim ljubav ka stripovima na mlađi naraštaje, pa bih sad zamolio da i štampaju neke pogodne stripove za desetogodišnjakinje

Link to comment

Imas Strumfove, Miki Mausa i Paja Patka (mada su oni mozda i za nesto mladje), Asteriks i Talicni Tom mogu da prodju za taj uzrast, pa mozda i Princ Valijant ako je dete strpljivo i zavolelo je medij. Ali nesto modernije ne znam zaista sta ima (mada i slabije pratim u poslednje vreme). 

  • +1 2
Link to comment

+1 na Asterixa, Talicnog Tomu i Umpah Paha

 

Dodao bih i Gaston, Spiru, ceo taj Frankenov opus. Iznoguda jos nisam procitao, ali cenim da je isto ok.

 

Zapravo Gaston je prvi strip koji bih ja dao nekom klincu, jer je formatom vrlo jednostavan, a ume da bude urnebesno smesan, pogotovo na taj neki klinacki fazon.

  • +1 5
Link to comment

Kad ste malo oziveli temu, da bacim jos koju :)

 

Peanuts je isto odlican strip, za skolski uzrast (mada ih ja rado citam i danas). Mislim da niko nije redovno izdavao Snupija kod nas, ali imaju po internetima neka izdanja na engleskom, u sustini to je samo leksikon tabli koje su izlazile u novinama jedno, pa 40ak godina.

 

Slicno tome jos dva stripa su mi prirasla za srce - "Wizard of Id" i "B.C." od Johnny Harta. Isti princip, jedna tabla dnevno u nekim novinama. Jako tesko se nabavljaju, mislim da ni od stranih izdavaca niko se nije prihvatio ovoga u skorije vreme. 

 

wiz22_0306sc.jpg

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, renne said:

Popunio i ja, ali ima bezveznih pitanja

Gde se mogu sećati od pre pedeset godina koji sma prvi strip pročitao, npr

 

Hvala. Ne trazi se tolika preciznost, vec okvirna informacija (tipa ako si u to vreme imao dodir sa recimo Asteriksom, Talicnim Tomom, Zagorom ili Alanom Fordom, stavis nesto od toga sto mislis da je predstavljalo tvoj pocetak druzenja sa stripom, koliko te secanje sluzi; ili sta je prvo ostavilo toliki utisak na tebe da ga pamtis kao prvi susret sa stripom; ili jednostavno preskocis pitanje :D ).

 

Ovaj upitnik sluzi kao zamena za intervju (da se ne bi sedalo uzivo sa gomilom ljudi i razgovaralo nasiroko o ovim pitanjima), da ubrza proces. Nije u pitanju nikakvo ozbiljno istrazivanje iz kog ce se izvlaciti detaljna statistika i duboki, sveobuhvatni zakljucci koji ce proizvesti neke znacajne posledice. Prosto sluzi kao pomoc i izvor nekih informacija za studentsku vezbu (i to ne iz metodologije naucnog istrazivanja ili sprovodjenja anaketa i obrade statistike).  

Link to comment
5 hours ago, goofs said:

Kad ste malo oziveli temu, da bacim jos koju :)

 

Peanuts je isto odlican strip, za skolski uzrast (mada ih ja rado citam i danas). Mislim da niko nije redovno izdavao Snupija kod nas, ali imaju po internetima neka izdanja na engleskom, u sustini to je samo leksikon tabli koje su izlazile u novinama jedno, pa 40ak godina.

 

Slicno tome jos dva stripa su mi prirasla za srce - "Wizard of Id" i "B.C." od Johnny Harta. Isti princip, jedna tabla dnevno u nekim novinama. Jako tesko se nabavljaju, mislim da ni od stranih izdavaca niko se nije prihvatio ovoga u skorije vreme. 

 

wiz22_0306sc.jpg

 

Na Prepotopka sam se navukao početkom osamdesetih, neko od brotanskih izdavaća ga je radio u broširanom povezu malog formata, a Prosveta ga je uvozila i prodavala, za tadašnje pojmove nije bilo preskupo.  Vreme kada se kvalitetna strana knjiga naveliko uvozila, tako sam natrapao ii na MAD i Dona Martina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...