Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Uf, to bi mozda valjalo skupljati.

 

Sad gledam najavu, 195 kuna po izdanju, znaci oko 3000 dinara minimum. I ako je ovo tacno, a ako jeste nisu normalni, bice samo 500 primeraka po izdanju. Dok to dodje do Srbije kostace 9000, bleh.

 

Jel moze neko da mi razjasni razliku izmedju tih starih Alan Ford izdanja (ono "ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti") i ovih sto izlaze danas na kioscima, vidjam da ima da se kupi nesto? Jesu ti na ekavici? Cudno bi mi bilo da citam Alan Forda na ekavici.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Uf, to bi mozda valjalo skupljati.

 

Sad gledam najavu, 195 kuna po izdanju, znaci oko 3000 dinara minimum. I ako je ovo tacno, a ako jeste nisu normalni, bice samo 500 primeraka po izdanju. Dok to dodje do Srbije kostace 9000, bleh.

 

Jel moze neko da mi razjasni razliku izmedju tih starih Alan Ford izdanja (ono "ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti") i ovih sto izlaze danas na kioscima, vidjam da ima da se kupi nesto? Jesu ti na ekavici? Cudno bi mi bilo da citam Alan Forda na ekavici.

 

Nisu sva izdanja koja vidiš na kioscima domaća, ako misliš domaća - Srpska. Strip Agent je Hrvatski i ima odlična izdanja, po meni i najbolje AF izdanje do sada, mali format sa tvrdim koricama, mislim da su oni na ijekavici sa Briksijevim prevodom. 

 

Naša izdanja su sranje sve do jednog. 

 

Ovo što Libelus planira je jebeno izazovno jer ljudi prave vrhunska izdanja ali dva puta da dajem po 3000 din mesečno, nisam baš siguran da sam raspoložen, pogotovo što imam skoro celu vijesnik originalnu kolekciju. 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

I Hrvati su gurali neke svoje prijevode™, a opet i neki naši su bili pokušali da izdaju od prve epizode u boji (užas) sa Briksijevim prevodom, sve je to mnjah. Sem originala jedino što vrijedi su trobroji, a iskreno meni i vrijedi tih prvih sedamdeset i kusur epizoda Magnusa i Bunkera, ima i poslije toga dobrih epizoda, ali jednostavno nije to to. "Beethoven, mora da je to neki pokantaautor, pa da čujemo što mladac zna!"

Link to comment

Video sam da Darkwood već nudi rezervaciju. Vlasnik striparnice AF znam da ne daje preprodavcima ovakva izdanja, verovatno će i kod njih moći da se unapred naruči. Tiraž svakako jeste mali i pitanje koliko će stizati do Srbije, jedino što će cena malo odbiti ljude, 5000 mesečno i još nakon ovih relativno skorijih Strip agent izdanja. 

Link to comment

Ko nije citao toplo preporucujem Tornjevi Boa Morija. Herman fenomenalan, princ Valijant ali za odrasle. Izlazio je nekada u Strip Artu, sada ima ck odlicno izdanje. Vrlo , vrlo dobar. 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...