Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

5 hours ago, burekdzija said:

Ko nije citao toplo preporucujem Tornjevi Boa Morija. Herman fenomenalan, princ Valijant ali za odrasle. Izlazio je nekada u Strip Artu, sada ima ck odlicno izdanje. Vrlo , vrlo dobar. 

Marketprint je izdao kao samostalno izdanje, u tvrdom povezu. 

Link to comment
On 24.12.2021. at 23:08, variola said:

Tiraž svakako jeste mali i pitanje koliko će stizati do Srbije, jedino što će cena malo odbiti ljude, 5000 mesečno i još nakon ovih relativno skorijih Strip agent izdanja. 

Pa baš i neće, čitaoci iz Srbije skidaju gaće ako treba da se nabavi Libellus ili Fibra ali zato domaće im sve skupo i tu krv piju izdavačima na slamčicu.

Link to comment
15 minutes ago, Valkyrie said:

Pa baš i neće, čitaoci iz Srbije skidaju gaće ako treba da se nabavi Libellus ili Fibra ali zato domaće im sve skupo i tu krv piju izdavačima na slamčicu.

 

Dobro, Libelus "dere" uglavnom Boneli fanatike dok je Fibra sa dosta novih kvalitetnih naslova osvajala tržište. Onda imamo situaciju da naši malo kasne i objavljuju ono što su hrvatski ranije. Takođe, sa domaćima se ima i loših iskustava da neke stvari nisu izgurali do kraja. Svakako mislim da na cene domaćih izdanja ne kukaju ovi koji bez problema plaćaju hrvatska. 

Link to comment
On 28.12.2021. at 20:23, Valkyrie said:

Pa baš i neće, čitaoci iz Srbije skidaju gaće ako treba da se nabavi Libellus ili Fibra ali zato domaće im sve skupo i tu krv piju izdavačima na slamčicu.

Fibra je najbolja izdavačka kuća ne samo na ovim prostorima već na svetu. Niko ne izdaje stripove sa toliko pažnje. Izdanja su perfektna, a izbor besprekoran. Fibra je i podigla lestvicu kvaliteta na ex-Yu prostorima. Od Libellusa nemam ništa osim početnih epizoda Kena Parkera. 

Koliko nas uopšte ima koji to kupujemo kad se Fibrini tiraži vrte oko 500 primeraka?! Ili npr. Francuska: oversized albumi Moebiusa izdaju se u tiražu od 1000 primeraka i umesto da budu razgrabljeni prodaju se godinama.

Srećom, poslednjih 10-ak godina je pravi bum izdavaštva i u svetu i kod nas. Nemam ništa protiv domaćih izdavača, naprotiv. Ali ako je strano izdanje bolje...

  • +1 4
Link to comment

Fibra izda izdanja Preachera da te ne bude sramota da ih pokažeš bilo kome, da pošalješ Gartu Enisu na poklon, dok se kod nas izdavačka kuća raspadne na pola izdavanja istog serijala, a potom ga dovrši druga, a oba su kupus izdanja. Fibra ne može u istu rečenicu ni sa jednim od naših izdavača (odnosno obrnuto), pogotovo u vezi sa cimanjem oko nekih ekstravagantnijih izdanja. Mi trenutno imamo par izdavača koji imaju svoje niše i koji se nešto trude (tipa Komiko), imamo Čarobnu knjigu koja je malo pustila ruku u posljednje vrijeme ali ipak ide dosta na sigurice iz domena nostalgije i imamo Darkvud kojem je bitnije da prodaje jeftine mange klincima iz Filološke nego da izdaje nešto za ozbiljne čitaoce, hvala na Kortu što su se iscimali, od nekih drugih serijala sam odavno odustao. 

Veseli četvrtak stavljam sa strane kao konfekciju. 

  • +1 3
Link to comment

Nakon ovako energična dva posta odbrane Fibre od mene (?), molim da me citirate gde sam napisala da su joj izdanja nekvalitetna ili nešto slično što je zavredilo bečenje i skakanje za vrat.

Link to comment
16 minutes ago, James Marshall said:

... i imamo Darkvud kojem je bitnije da prodaje jeftine mange klincima iz Filološke nego da izdaje nešto za ozbiljne čitaoce, hvala na Kortu što su se iscimali, od nekih drugih serijala sam odavno odustao

 

I oni su :Jova:

 

Sad bez zezanja, Darkwood je poprilicno razocaranje poslednjih godina, izdanja su im uglavnom lepa i kvalitetna, ali jbt, ne mozes da istancas pola Walking Dead serijala i onda prestanes, nefer je prema tvojim kupcima i ciljnoj publici, ako to uradis kako ocekujes da ti poklone poverenje u vezi bilo cega buduceg. Bukvalno su izdanja sveli na Korta, nekog Punishera sto stancuju tu i tamo i anime stripice, a nekad su bili glavni baja u gradu. Jbg.

 

"Carobna knjiga" je bas pustila pipke ka svemu, uglavnom old-school komercijala, ali ima tu i ponesto novo i zanimljivo. Bojim se da ce pojesti konkurenciju uskoro, a da ce nakon toga i srozati kvalitet svojih radova. 

  • Haha 1
Link to comment
Just now, goofs said:

 

I oni su :Jova:

 

Sad bez zezanja, Darkwood je poprilicno razocaranje poslednjih godina, izdanja su im uglavnom lepa i kvalitetna, ali jbt, ne mozes da istancas pola Walking Dead serijala i onda prestanes, nefer je prema tvojim kupcima i ciljnoj publici, ako to uradis kako ocekujes da ti poklone poverenje u vezi bilo cega buduceg. Bukvalno su izdanja sveli na Korta, nekog Punishera sto stancuju tu i tamo i anime stripice, a nekad su bili glavni baja u gradu. Jbg.

 

"Carobna knjiga" je bas pustila pipke ka svemu, uglavnom old-school komercijala, ali ima tu i ponesto novo i zanimljivo. Bojim se da ce pojesti konkurenciju uskoro, a da ce nakon toga i srozati kvalitet svojih radova. 

 

Ja sam popizditis zbog Ken Parkera. Stvarno solidno izdanje tvrdog poveza (mada i dalje nije Fibra kvalitet) ali ovo kreni stani tuc muc više ide na kur. Počeli su jedno pet serijala i stigli do "vidjećemo šta će biti". 

ČK ide na siguricu, nema šta, i ovo što uvoze mimo ove ex-yu nostalgije su prilično jaka i provjerena izdanja, ali očigledno su našli dobar balans. Nadam se da neće puknuti kao što kažeš. 

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Ako može citat gdje se neko beči i skače za vrat. 

prva sam tražila a dvostruku interpunkciju “?!” obično shvatim malo tenzično, šta ću.

 

@klimt

te moje gaće su bile hiperbolična metafora a ove tvoje ne znam kako da protumačim, vuku na bezobrazluk.

Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

prva sam tražila a dvostruku interpunkciju “?!” obično shvatim malo tenzično, šta ću.

 

@klimt

te moje gaće su bile hiperbolična metafora a ove tvoje ne znam kako da protumačim, vuku na bezobrazluk.

Ja sam se nadovezao na klimtov post, iskren da ti budem, da nije bilo njegovog, ne bih se cimao oko odgovora tebi, pošto se uopšte nisam pronašao u tvom pisaniju. A ti kažeš "dva posta odbrane Fibre od tebe". Nope. 

Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

prva sam tražila a dvostruku interpunkciju “?!” obično shvatim malo tenzično, šta ću.

 

@klimt

te moje gaće su bile hiperbolična metafora a ove tvoje ne znam kako da protumačim, vuku na bezobrazluk.

Grešiš! Bezazlena šala!

Sve najbolje!!! 

 

Link to comment
14 minutes ago, James Marshall said:

Ja sam se nadovezao na klimtov post, iskren da ti budem, da nije bilo njegovog, ne bih se cimao oko odgovora tebi, pošto se uopšte nisam pronašao u tvom pisaniju. A ti kažeš "dva posta odbrane Fibre od tebe". Nope. 

Ti si se nadovezao podrškom postu koji (po meni) ulazi u kliMč sa mojim postom, složićeš se da ja kao suprotna strana mogu to da tumačim kao deo fronta, nije to ništa novo na forumu. Verujem da ti deluje preterano ovo moje inaćenje ali ja se vrlo retko uskopistim oko nečega ovoliko a sad mi je, recimo, vrlo bitno da ne prođe ni insinuacija da ja imam i pišem nešto negativno o Fibri. Ne moraš da se cimaš da mi odgovoriš, ne želim da trošiš svoje dragoceno vreme na moje pisanije.

13 minutes ago, klimt said:

Grešiš! Bezazlena šala!

Sve najbolje!!! 

ma do mene je, ja sam bezobrazna pa mi “stvar je u gaćama” zvuči lokacijski za nešto.

takođe.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...