Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Ne uspevam da otvorim nista dalje od naslovnih :)

 

Skinuo sam sinoc prvih 50 brojeva(1.5GB). Cela kolekcija je nesto preko 18GB

 

Kako? Meni otvara sasvim fino...

Mada, meni je drazi papir;-)

 

180. i neki, cini mi se. Mada nema potrebe ici dalje od 75.  ^_^

 

Zbog Magnusa, a?;-) Ma, i on je otaljavao posao poslednjih 5-6 brojeva, tako da ni oni ne vrede pisljiva boba...

Link to comment

Kako? Meni otvara sasvim fino...

 

 

Uopste mi nije jasno. Sta god da kliknem samo mi vrti naslovne. Nije ni bitno jer sam skinuo dobar sken. Hvala u svakom slucaju.

 

Mada, meni je drazi papir;-)

 

+ milion

 

Iako sam skinuo dobar sken malo mi je sitno kad citam udobno zavaljen sa ekrana od 23 inca. Moram da probam kakav je ugodjaj na telefonu od 5.7. Otprilike slican format kao originalan strip.

Link to comment

Ne znam, meni u tim kasnijim serijama ima pravih dragulja ('Sve ili metak', 'Festival' npr) zbog kojih mi nije bilo teško progutati otaljan crtački posao.

 

Ih, Sve ili metak nije kasnija, to je tek 46ta epizoda;-) I to odlicna! Uporedi to sa Manjusom iz Susreta sa vampirom (br 71)... Ko dupe i oko.

 

6_0.pngAF+71+030.jpg

Link to comment

Supermanredson.jpg

 

Nisam nesto puno citao Supermen price ali od onoga sto jesam ova je daleko najbolja i najzanimljivija. Da ne spojlujem ko nije citao, ziasta su uspeli da naprave zanimljivu pricu bez previse klisea vezanih za Supermena. Ima i Staljin i Nikson i sve :)

 

 

 

sexcriminals_tp_02.jpg

 

zavrsio ovaj story arc i jedva cekam novi. Hvala na preporuci ovde, inace sumnjam da bi naleteo.

 

 

 

635675110076039739-MMFR-Nux-Immortan-Joe

 

George Miller radio price za strip tako da kome se iole svideo film, puna preporuka za prequel one shot strip. Ima 4 price: Mad Max 1&2, Furiosa & Zene(koja je po meni najslabija) , Nux & Imortan Joe i kako je nastao war Rig (sto vise deluje kao bonus content ali nije los) 

 

25135501.jpg

 

Skroz sam zaboravio da sam uradio pre-order za volume 7. 

 

Nakon dobra dva volumea sa Court of Owls i Death of the Family usledili su po meni nesto slabiji Volume 4&5 sa Dark city storyline i onda potpuno nabacani, nepovezani i nicim izazvani volume 6 tak oda sam maltene i zaboravio na sve to.

 

Srecom ovaj Endgame je uradjen bas po mom ukusu i vidi se da su Capullo i Snyder hteli da ovde zavrse sa New 52 Betmenom/Jokerom. Naravno to se nije desilo (uveliko ide novi story arc) ali ovaj stvarno vredi procitati pogotovu u kombinaciji sa Death of the family (Batman i Joker izdanje) Ne znam kako je primljen ali mislim da bi vredelo spojiti sva ta tri izdanja u jedno. 

Link to comment

Ih, Sve ili metak nije kasnija, to je tek 46ta epizoda;-) I to odlicna! Uporedi to sa Manjusom iz Susreta sa vampirom (br 71)... Ko dupe i oko.

 

 

 

Mislim da ljudi brkaju jer su iste epizode izlazile dva puta, npr ista epizoda može da bude pod brojem 65 i 290, karikiram. Ja sam ih zato skupljao po epizodama i mogu da se pohvalim da mi fali jedno 20, 30 epizoda kako bih imao sve.

 

Na sajtu koji je okačen na strani pre ove vidim da ima kao 500+ brojeva... Ja nisam računao ništa posle 430, 440. broja što su posle odrađivali kurta i murta™... Da budem iskren nisam ni znao da ih ima više jer ih u "nabavkama" nisam ni viđao.

Link to comment

Ih, Sve ili metak nije kasnija, to je tek 46ta epizoda;-) I to odlicna! Uporedi to sa Manjusom iz Susreta sa vampirom (br 71)... Ko dupe i oko.

 

Juče me uhvatilo neko retrospektivno razmišljanje o AF pa da se vratim samo još jednom na one povremene bisere koji su se pojavljivali. Jedan od njih je "Zlatni pokal" sa nikad jačom obradom korupcije u fudbalu, kladionicama i nameštanjima iz 1 u 2. Čuveni Los Brazilerosi protiv Los Europeusa i sudija Kuvertone :lol::Hail: koji namešta prvo poluvreme za Brazilce, svira nepostojeći penal i posle golmanove odbrane odlučuje da ga ponovi nakon čega sledi antologijska scena:

100.jpg

I sve ovo 20 godina pre nego što su na Balkan došle kladionice i prelazi. I još su pride u epizodu uvalili osvrt na Černobilj i radioaktivnu salatu :Hail: Za takvo vizionarstvo uvek sam bio voljan da oprostim ofrlje odrađen crtež.

 

Da li se neko seća u kojoj su epizodi onako fenomenalno ispljuvali Koka kolu ("Malo kola, više smola"), kada svako malo neko od likova proba piće i hoće dumre od muke?

Link to comment

Atentat%20prednja%20preview%20mala.jpg

 

Sjajna graficka novela sad vec dokazanog domaceg autora Borisa Stanica. On, sa istoricarem Gvidom van Hengelom ne upada u zamku objasnjavanja da li je Princip bio terorista ili borac za slobodu (jedno ne iskljucuje drugo, enivej), vec nam daje jedan savim nov pogled na dogadjaj, onaj mladobosanski. Dakle, iako ste o samom atentatu znali dosta ili sve, sigurno cete i ovde naci na par zanimljivih detalja glede zle sudbe koja je zadesila zaverenike. Stanic savrseno docarava vise nego mracnu atmosferu koja je ne samo okruzila mladobosance, vac pala na vaskoliku Bosnu/AU/jEvropu.

Kapa dole!

 

102thr9.jpg

 

Samo Dekara moze da izvuce kojekave meni (a i siroj strip publici) nepoznate autore i da ne razocara (najava). Istina, dok sam cite delove, onako na preskok, vristao sam od smeha. Medjutim, kad sam krenuo da citam onako kako Bog zapoveda, paaa, nije mi bas bilo toliko smesno. Mislim, zapoceti vise nego humoristican strip sa smrcu svoje bivse simpatije, i koja se onda provlaci kroz 140 strana s vremena na vreme, ne dopusta (barem meni) da se zacenim od smeha u drugim situacijama. Jbga, taki sam. Sto opet ne znaci da Krec nije dobar autor. Sta dobar, odlican.

 

Lavkraft%20naslovna%20FIN%20+%20Ktulu%20

 

Raditi strip adaptaciju Lavkrafta nezahvalna je rabota. Malo je autora kojima je to poslo valjano za rukom. Srecom, Krik je jedan od tih. U ovoj zbirci nailazimo 5 adaptacija koje variraju svojom duzinom, i iz aviona se vidi da se Krik bolje snalazi u onim duzim pricama, dok u kracim stuca. Doduse, u Otpadniku nije bio los, ali zato je Dagon bio ono kao meh... S one strane je ok uradjena, dok su najbolje svakako Boja izvan ovog svemira i pre svega Senka nad Insmutom. Svako ko voli Lavkrafta bi morao da u svojoj biblioteci ima i ovo izdanje!

Link to comment
  • 4 weeks later...

01.jpg?download=1

 

2.jpg?download=1

 

Pričica počinje par vekova od danas, kada dobar deo svetskih sila ima svoje kolonije u svemiru. Kolonije su nezavisne a održavaju kulturu matice. Izgleda da će kasnije pokušati da prodaju priču o kralju Arturu, umotanu u drugačiji milje. 

 

3.jpg?download=1

 

U toku je izgradnja prvog međunarodnog broda za let na Mars. Odjednom, jedan fizičar pronalazi formulu za let brži od svetlosti pa se u pola izgradnje menja projekat i brod oprema novim motorima. 

 

 

 

Na kraju prvog dela saznajemo da je on u stvari samo uspeo da dešifruje signal koji smo primili još četrdesetih godina prošlog veka. Uz FTL tehnologiju je stiglo i upozorenje u stilu: "Za nas je suviše kasno. Iskoristite našu tehnologiju i bežite. Oni dolaze."

 

 

Edited by bigvlada
Link to comment

pa zar union jack moram da gledam i u svemiru?!

 

o futuris tempora o futuris mores.

 

Jedan od likova ima istetoviran grb Mančester Junajteda, sigurno ne može biti loš čovek.  -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...