Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

grant je pase, sladzo. ne treba ga se voleti sad kad je postao odlikovan.

 

ja sam ionako sad u feministickoj fazi, sad citam gail simone. barbara gordon ftw.

Link to comment

Boze sacuvaj, kad ne bismo voleli sve koje je kraljica odlikovala, ne bismo vise voleli pa skoro nikoga :( Uostalom, evo Warren pise strip o najvecem kraljicinom slugi-ubici, svi oni ultimativno sluze kraljici, cak i Bog. 

 

sto se feminizma tice evo bice i to

 

 

rmr0I0Z.gif

 

Link to comment

Znao sam da si #teamsuperman  :thumbdown:

 

Ja sam #teamKojiGodSuperherojNemaTragičnoPreminuleRoditelje&PreferablyUopšteNijeSuperheroj

 

A najbolji Batman ever je naravno Lego Will Arnett. 

Link to comment

Ja sam #teamKojiGodSuperherojNemaTragičnoPreminuleRoditelje&PreferablyUopšteNijeSuperheroj

 

A najbolji Batman ever je naravno Lego Will Arnett. 

 

 

Nije istina i Nebojsu si napljuvao :( a on ima samo 1/2 tragicno preminulih roditelja.

Link to comment

Ne znam ko ti je Nebojša, ali ako sam ga napljuvao mora da je zaslužio. Malo ko nije.

 

Da nije ovaj nesrećnik?

punish10.jpg

 

A ne, sad vidim, radioaktivni gluvonemi slepac Daredevil. Ne znam kad sam njega komentarisao, ali itekako je zaslužio makar samo na osnovu idiotskog koncepta.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Doslo vreme da se bacim na citanje zaostalih Martija. Krenuh prvo sa fuori serie:

 

8Cxu8k6CtST+CF1MeSTQJg+Fw4bRtpSTT+6HEuX+

 

U prvoj Prici iz baze Drugde u nizu, imamo povratak Serloka Holmsa, koji, jadna mu majka, otkako se na Rajhnebaskim vodopadima zanavek raskusurao sa Morijartijem, ubija od dosade, jerbo, nema mu vise izazova. Ali, ne lezi vraze, izazov ce naci u hvatanju lopova-dzentlmena, Arsena Lupena u Parizu, dok se bude nalazio na svecanom otvaranju "Centra" (francuskog pandana "Drugde", smestenog, ni vise ni manje u Ajfelovoj kuli!). Ali, kako sudbina ima neke cudne puteve, 1 lopov i 1 pravednik udruzice snage da uvate groficu Kaljostro, bivsu Lupenovu ribu, za kojom je mladac izgubio glavu, kako uostalom naslov ukazuje. Njih dvojica ce otici na zagubljeno ostrvo u Normandiji, Isola di Sarek (jebote, Rekanjo ni ovde ne moze da se vozdrzi od Star Trek referenci!!!), koje kabajagi znaci Ostrvo 30 kovcega (mrtvackih, dabome!) Na kraju, grofica bezi nekako, ali je Zemlja spasena od zaostalih atlantidjanskih dzidza-bidza...

 

 UpkPfA5XLjjMDJrasxWoiaiWH8ktGwE6owUTTO+8

 

Drakula umesto Marijane, Vampir koji je izazvao revoluciju... Prilicno misleading naslovna strana. U svakom slucaju, nalazimo se u poslednjim danima kraljevskog rezima u Francuskoj. Tomas Dzeferson, drzavni sekretar SAD, a osnivac Drugde, salje svoje ljude od poverenja, supruznike Zan Luj Bientota i madjarsku cigansku vesticu Amandu Janos na tajnu misiju u Pariz, u potragu za izvesnim Krvavim kamenom, sta god da je. Kaljostro, koga se Rekanjo ocigledno nije dovoljno ispisao u prethodnom broju, ponovo se pojavljuje kao neko ko muti vodu, a za tim kamenom juri i Vlad Cepes, Karpatski vojvoda, u Orlandijevoj grafickoj izvedbi prilicno karikturalni vampir :frust: Uglavnom, taj kamen ima moc da vampirima vrati zivot, odnosno da ne moraju da zivotare sisajuci krv ko pijavice (vidi Hermana Strausa u Vampir u Njujorku/Prokletstvo Vampira; MM Knjiga2). Naravno, Drugde vidi to kao kraj nase civilizacije, mos misliti kad bi se svi vampiri povampirii, i postali obicni ljudi, zagospodarili bi Zemljom, ergo, Drakula mora biti sprecen po svaku cenu! I biva, a ceh je da cigancica Amanda gubi svoje moci, i postaje obicna cura, a nas dragi Drakula, se iz sve te gungule, vraca kuci u Transilvaniju vidno utucen: lik nije hteo da vozbudi horde neumrlih, vec svoju dragu, umrlu pre pet veova. Smrc, sob! A kao propratni efekt bitke dobra i zla, ispade revolucija franceze... Tsk, tsk.

 

 UpkPfA5XLjgbYzWlXkRwLsRNxRyKfz09eOw+ICq5

 

Rekanjo bi morao malo da odmori od PIBDa, i da spisateljsku palicu preda nekom vicnijem. Umreh od dosade u Likovima koji su ziveli od smrti :ajde: Iskoristio je atentat na predsednika Garfilda kao plot za osvetu jednog od predstavnika druge rase, osim ljudske, koja zivi na Zemlji, jer je za vreme Gradjasnkog rata, tada general Garfild naredio da se na lomaci spale svojevrsna cudovista (vide se na naslovnoj). Putesestvije Oskara Vajlda po SAD takodje je iskorisceno, on je neka vrsta katalizatora, da bi na kraju saznali, da su cudovista zapravi nista drugo do Ja-Gen-Oh, duhovi zemlje Irokeza :ph34r: Miroljubiv neki narod koji je upravo dostigao prociscenje, a da bi i to izveo, morace jedan citav grad da se zrtvuje, zbog oslobadjanja energije. E, tu stupa Drugde na stranu, dolazi do efikasne evakuacije, duhovi se prociscuju i dostizu neki visi nivo svesti, a na mestu grada ostaje, jelte, krater... O, jebote...

 

UpkPfA5XLjiXOT3Ab2Q6iolvOzpcKX2+PyNyuexa UpkPfA5XLji0ZMa8VY9f+M3EmoEH6d8iMMCUwmXA

 

Almanasi misterija nastavljaju tamo gde je jubilarni MM 320 Anni trenti stao. To je bio "poseban" broj MMa, povodom triedesetogodisnjice izlazenja stripa, a gde su nasi junaci smesetni u, jelte, tridesete godine, i u palp fazonu. Orli je posle jedne od bitaka sa Martijem oko malteskog sokola zavrsio pod vodom, a u prvom almanahu vidimo ga zivog i zdravog kao vladara Posejdonije, glavnog grada Atlantide. Njega je u poslednjem trenutku spasao jedan atlantidjanin (Akvamen, mada se to izricito ne navodi, iz ociglednih razloga), te postaje njihov gospodar, u stilu zlog Minga. Ovde je Atlantik zamenio More misterija, a Posejdnoja Koraliju, dok zajedno pod Mingom/Orlijem su i Ljudi amfibije i Ljudi ptice. U prici se pojavuljuju u Mandrak (Mandak, ovde nespretni iluzionista) i Lotar (Oto, ovde preobuceni Kut Humi), kao i Slobodni ljudi, ustanici protiv Minga/Orlija, koje predvodi Inspektor Trejvi (Trevis), te Stanlio i Olio, gumeni androidi. Tu su i likovi koj ne pripadaju ovoj eri, vec su iz 50-60ih godina, poput Harvija, puke, antropomorfnog zeca, sa nedvidljivim prijateljem Elvudom P. Daudom. Kapetan Grabljivica, komandant Magnetne kandze je radjen prema Emiliu Largu, protivniku 007 iz filma Operacija Grom. A nas Kut Humi je nesrecno zaljubljen u Linu Lamont iz Pevanja na kisi. 

Drugi almanah je omaz prvoj italijasnkoj spejs operi, i prvom italijanskom stripu koji je objavljen u SAD, Saturn protiv Zemlje. Nastavlja se tamo gde se stalo u prethodnom almanahu, Orli bezi iz podvodnog grada avionom(!) da i zavrsio u celjustima ogromnih lebdecih usta. Ehm. Uglavnom, na redu je radioemisija, u produkciji (tajno) baze Drugde, a (javno) Ortona Vejlsa (koji sa radioplejom ic nema, i samo gundja) pod nazivom Saturn protiv Zemlje. Ipak, uz pare koje mu Drugde daje za pristanak da se njegovo ime pojavi na radiju, Orton skace od srece sve uzvikjujuci, koncacno cu realizovati svoj san: Gradjanina Kejna! Nas Orton takodje saznaje od komandanta Tauera i Brodija da je na Zemlju 1897. izvrsena invazija od strane Saturnijanaca, ali smo dobro prosli, s obzirom da su oni se zarazili nekim nasim virusom, pa se brze-bolje vratili kuci. Za ovih 40 godina, Zemlja je uspela da izgradi mocno odbrambeno oruzje, a nju brani i veliki Flas Gordon, svrgavalac tirana sirom nase i drugih galaksija, a takodje: i jedan mladac, koji nam je pomogao u odredjenim prilikama, izvesni Marti Misterija, diletant, ali dovoljno snalazljiv... Njegov san je da po njemu osvane jedan "palp", poput Doka Sevidza, odnosno strip. Marti se uz pomoc portala, koji je tokom Gradjanskog rata pronasao Dzon Karter, sa Javom teleportovao na Saturn, te juri da sredi odvratnog Grosamsu (od Gregora Samse iz Kafiknog Preobrazaja), kojeg unistava DDTom! Sa unistenjem Grosamse, pod cijiim zlim mentalnim mocima su bili, Saturnijanci napustaju planove za novi napad na Zemlju, tako da Orli, koji se taman adaptirao na novu okolinu i taman sredio da se u velikom stilu vrati na Zemlju kao osvajac i gospodar, biva ostavljen na cedilu. Tu se pojavljuju i profesori Vedison Isitinghaus (Edison, Vestinghaus), Giljermo Bertone (Markoni), doktori Hjuer (iz Baka Rodzersa), Kopak (Brik Bredford) i Zarkov (Flas Gordon). Jedino sto ne pripada ovoj epohi je tzv. Starmejt 1.01 lociran na Saturnu, i unisten od Orlija. Continua...

 

UpkPfA5XLjjCGZTYo6NUGzPk9ALPGCpzkzmHGblT

 

Ajoj. Specijal pada na sve nize grane :thumbdown: I opet Rekanjo, uz zlosrecnog Tortija :yucky: Ukratko, u tajanstvenoj svemirskoj bazi (Drugde?) u XXVI veku, dolazi do ekspolzije. Endzi Martiju koji je u poslu i neda da se uznemirava, donosi pismo, a tik pre nje stize i tajanstveni paket. Pismo veli da paket sme samo Marti da otvori 24 sata od primanja pisma, ali kako je Endzi dobila pismo dan ranije... Khm, u paketicu je smajli bedz, iz koga iskacu munje i... mladi Marti! Bek tu d fjucr 4. U isto vreme, Di i Keli zavrsavaju u bazi Drugde, ali 20 godina u buducnosti. Elem, da skartim, na kraju svi se nalaze u 2034. a Anja, agent iz XXVI veka, koja je dotle imala amneziju, otkriva da je ona glavni krivac svega (i eksplozije na pocetku, jer je Anja sama po sebi anomalija, zena a zapravo je vremenski avatar (ne pitajte...), i okupljanja, jer je proucavala i mladog Martija i matorog Krisa...) Na kraju se sve sredjuje, jelte...

Dodatak je posvecen Viznoru Mekeju i nosi naziv Marti u zemlji snova. Prica je podeljena u cetri kratke price, pocinje (i zavrsava se) sa Materijom od koje su snovi nacinjeni (ocigledan omas Jurimiksovim Slakim snovima), u kojoj je sam Vinzor glavni junak. Nastavlja se sa reprizom stare kratke price Drimtrevel, koja je opet sama za sebe uvod u jednu od ponajboljih prica MMa, i jednu od poslednjih iz Dnevnikovog opusa, Zemlja snova, a ovde sluzi kao uvod u sledecu kratku pricu gde se vraca Kunandzun: Alterjinga, svet snova. Prilicno dosadna epizoda za sve koje znaju MM svet, jer se prezvakavaju stare teme, jedina novina ne sto Kunandzun daje Martiju jedan paketic koji ovaj mora da odnese u Zemlju snova, ne bi li se vaspostavila ravnoteza. To se desava u narednoj kratkoj prici Rajski vrt. Uz pomoc Belog zeca, a kroz zeciju rupu, Marti stize ne u Zemlju snova vec Rajski vrt Hijernimusa Bosa. Na kraju ce mu jedna od stanovnica Vrta,  u obliku Endzi, pomoci da se domogne Zemlje snova, te da zavrsi misiju. Sve u svemu fino zamisljena i izvedena epizoda. 

Link to comment

Nastavljamo dalje, prvi od dva dela regularaca:

 

Cg436LjEOqtKF60UWqxuK+t2lS4r1JgMfr07SCKoevBuoKUANzUdq178Bg9i6dsc57Q4iuWCcs9y3nYy

 

U prvoj prici, 36 pravednika, Rekanjo nas upucuje na kabalu odakle crpi ideju da ovi likovi odrzavaju ravnotezu Sveta. Naravno, ovde je kabalisticka potopra bila samo povod da se 36orica povezu sa neizbeznim Agartijem, kao i zlobnom sektom koju smo upoznali u Gigantu 5 Drvo zivota. Ovde sekta ubija jednog pravednika, a pokusava na sve nacine da ubaci svog piona na njegovo mesto. Posle natcovecanske borbe dobra i zla i proilvene (nevine) krvi, dolazi do veleobrta na kraju. Odlicna prica, s obzirom da je Rekanjo u pitanju, a Torti ko po obicaju tragican.

 

Ako nisam nista ocekivao od prve a dobio prijatno iznenadjenje, onda suprtono vazi za Kraj sveta. Ovde sam upravo ocekivao odlicnu pricu a dobio kurac da izbijem oci. No, kako je autor Minjako, sta drugo da ocekujes osim mediokretske i idijostke price. A ideja savrsena. Decembar 2012, Maje, jos jedan "kraj sveta" o kome Marti brblja naveliko u svojim Misterijinim Misterijama na ABC TV, pominje se i cuvena erupcija sunceve hromosfere (flare) iz 1859, kada je doslo do prestanka rada telegrafa i u pojedinim slucajevima izaizvanja elektrosokova telegrafista. I umesto da prica, kako sam pretpostavljao, uzme u obzir sasvim mogucu narednu hromosfersku erpuciju, koja kada bude pogodila Zemlju ima da nanese haos kakav je nezamilsiv pucanstvu (erupcija od 23 jula 2012 nas je mimosila za samo 9 dana, toliko daleko iza je Zemlja bila na svojoj putanji, inace bi bilo veselo da smo se naguzili), mi imamo jedan pokusaj vojnog puca sa tzv. solenoidnim topom, koji izaziva slicne efekte. Masala!

 

jPYfhS+brPZ5gvYRUYSDxEE5TQ--.jpgBXRpI1rkA--.jpg

 

Retko kada prica koja skace sa ere na eru, pritom ne hronoloski, ispadne citljiva. Glasovi proslosti su ocigledan izuzetak koji potvrdjuju pravilo. Lepo je ponovo videti Marka Misteriju u akciji kao coveka u crnom, te sina mu koji prati korake tako davno napravljene od mrtvog (?) mu oca. Da, iako je u serijalu utvrdjeno da su Martijevi roditelji stradali 65 u avionskoj nesreci vracajuci se iz Australije, deveti gigant je to donekle doveo u sumnju. Marti je miljenik(?!?!?) nekog s visoka u LJUCu, a do dan danas ne znamo ko je to. Ni ova prica to neotkriva,  i ona je na liniji da su Mark i Laura RIP, jedino se menja Markovo uclanjenje u LJUC. Naime, u Susretima bliske vrste, koja ce se ponovo pojaviti na srpskom dogodine u okviru MM Biblioteke #4, Mark u svom pismu Martiju navodi kako se on uclanio 62-63... A sad vidimo Marka u Brazilu 1954, pre nego sto je Vargas oboren, dakle, ocekujte da u knjizi 4 Mark priopcuje sinu kako se on pridruzio LJUCu negde tamo neke 1952-53...;-) Odlicna Kastelijeva prica, BTW!

 

Malo vam je LJUCa? Nista se ne brinite! Eto njih na poslu uklanjanja dokaza da vanzemlajci postoje u prici Fermijev paradoks. Imamo SETI, imamo potragu za vanzemaljcima, imamo kontakt, imamo i zaveru, ljubomoru, ubistva... Iiiiiii! Na kraju, za ceo svet to je bila hakerska prevara, ali LJUC znaju bolje;-) Solidan ucinak za Minjaka, Ongaro ko po obicaju odvratan.

 

UpkPfA5XLjhZjPAp5zGJUAucHhubMpypIxBY+quLUpkPfA5XLjgVXgDGee5V+v8dItmaGapbJfLC6Nr4

 

Nisam ocekivao da ce Stanovnici podzemlja biti zapravo nastavak price Poslednji konvoj, pa ipak jeste. A ovo je, ako se ne varam i prva posthumno objavljena Moralesova prica. U svakom sucaju, nekada unisteni rudnik u Austriji, sada je deo propertija jednog industrijskog konglomerata. Kako se ispostavlja, novi asutrijsksi potpredsenik do grla je uvucen u dil sa konglomeratom, koji po svemu sudeci koristi podzemne mutante kao robove za svoje uranijumske rudnike u Kongu. Marti i Dijana (i Olga Petrovna, koja vise ne radi za KGB, ene je u Pragu) se petljaju gde im nije mesto, pa Marti mora da lomi obe noge, ne bi li naucio lekciju. Avaj, iako na kraju bed bojzi bivaju unsiteni, isto se desava i sa (nevinim) mutantima. Prego? Dobra, dobra prica. Iako ima levicarskog moralisanja...

 

Nemam pojma ko je ovaj Serdjo Badino, mejscini da nikad ranije nije pisao na Martiju, ali ako se po jutru dan poznaje, dajte njemu da skraba! Protokol Levijatan je fantastican! Dzaba, ne vredi da prepricavam, to treba da se procita (sa VC tempom, kroz 10 godina), borba izmedju dobra i zla, istoka i zapada, nastavak WWII u nase vreme. Nevino bice (khm) Levijatan, koga zli ljudi (djapanerosi) prizivaju da uniste te prokete jenkije... Moc upravljanja zivotinjama koje se prenosi sa oca na sina (kcerku)... I sjajni Alesandrini!

 

xMV0YVPMnlHT0c5aZrcNkcLJeFG4=--.jpg++y89X4=--.jpg

 

Kazu ljudi da o mrtvima treba sve najbolje. Kad je svojevremeno crk'o Sloba Novakovic, ja sam na jednom drugom forumu prokomentarisao Bio je grobar! Za Banjolija cak ne mogu ni da kazem Bio je crtac! Bio je kurac moj... Zapravo nije ni to, isao mi je na isti sa svojim odvratnim, staticnim crtezom. Srecom, Banjolija nema vise, a i ovo je njegov poslednji rad. Ko za klinac, ova prica, ionako idijotska (pisao Minjako) je omaz prvom znacajnijem stripu koji je Banjoli radio, Teroru sa Alagale, tamo negde krajem 40ih! Ja Boze sveti! Sve vreme mislimo da ce neki Titan (jasta, ko u Zagoru) da vaskrsne i polomi jadan Njujork, kad ono tamo neki ludak postavlja sonicne bombe koje izazivaju zemoljotrese. Na kraju biva uhicen i smesten u ludaru. Jos samo i Minjaka tamo da stavimo, i sve potaman.

 

Ha! Konacno je picka zavrsila u ludnici! Ne, ne mislim na Minjaka. Na Martija, bre!

 

mmy_330_012.jpg

mmy_330_018.jpg

 

Sjajna prica, cekalo se na vencanje Monik i Orlija godinama i (nije se) docekalo. Ono sto jeste, povtarak Morgane a i Lokija (bice da je neki Lokijev klon, ali o tom potom), zatim zapleti i raspleti koji nas tek ocekuju. Rekanjo ovde uvodi, bez neke preke potrebe, lika za jednkoratnu upotrebu, Kenza, koji je kao bajagi bio Orlijev mentor u Centru, nakon sto je pronjadjen sa svim onim opekotinama u Unutrasnjoj Mongoliji (to cete moci da citate za par meseci u MM Biblioteka #3, ako vec nemate staro Dnevnikovo izdanje Sablasni grad). Po prvi put u serijalu se izjednacavaju Lemurija i Mu (Lemurija je do sada 2 puta pominjana, jednom u Pricama iz baze drugde 11, drugi put u broju 300, ili VC 22 Sedam gospodara duginih boja). Odnsono kako kaze jedan kolega sa it foruma, Lemurija je prethodnica Mu, na njenim rusevinama je podignuta ova civilizacija. Ali barem smo geografski stavili znak =. Taj Kenzo je bas gadan tip, nasao je u blizini ostrva Jonagunu, Japan, potopljenu kamenu strukturu, a kobajagi i Murcadnu v2.0. Tom izuzetno mocnom murcadnom Kenzo tera Orlija da ubije Monik, a Marti, kao i obicno se mesa kad ne treba, pa hteo-ne hteo ubija Orlija, ergo ete ga u ludnici. Na kraju saznajemo da v2.0 ne ubija nego teleportuje u zarobljenistvo, odnosno i Orli i Monik su zivi, pa ce Marti, sad pobegao iz ludare, da se vec jedared pozabavi traganjem. A Morgana i Loki ce nastaviti potragu za 7 maceva. Ocekuje li nas i povratak moje omiljene Amaterasu Antike? Hm? Odlicna prica, sve 5!

kraj u sledecem postu

Link to comment

providence03-reg.jpg

 

Iznenađujuće je odličan treći Providence iako se i dalje ništa ne dešava. Navikao sam se opet na staru Murovštinu viđenu u nekim LXG, da je suština u propratnom tekstualnom materijalu više nego u samom stripu. Takođe, inbreeding Deep Ones iz Insmoutha su jebeno creepy i po mojim modernim standardima, za razliku od velike većine HPL-ovih izgovora za horor. 

 

Ne znam samo zašto umesto Dagon govori Oannes, sumnjam da je ime sumerskog božanstva copyrighted pa mora da koristi asirsku ili koju već verziju...

 

Ne mogu da nađem screeenshot pseudohrišćanskog newslettera, Church of St. Joad, ali mnooogo je dobra stvar. AND HE SAITH UNTO THEM, COME YE AFTER ME, AND I WILL MAKE YOU FISHES OF MEN. MATTHEW 4:19 :ph34r:

Link to comment

I da dovrsim s Martijima:

 

UpkPfA5XLjhTUQAvBsKe2korBh8tLpmBLUtuhrOP UpkPfA5XLjhSrGa+CFACLtgdlgQB2yz6SIYsOVi8

 

U Povratku na Longitudu Nula, Marti se ne vraca (u prvom delu dole je isao njegov dvojnik), vec posecuje po prvi put antarkticku bazu. S njim ide i zena mu Dijana, koja ocigledno obozava da smuca po ledenim bespucima, jedared je svoj rodjendan proslavila na Severnom polu (Uzas u ledu), sto sad ne bi i na Juznom (iako se ovde njen rodjendan ne slavi, obe price su, gle, februarske, mrnjau!) U svakom slucaju, ovo je zakljucenije prvog i mnogo boljeg dela price (u kojem Marti se bakce sa 11 dimenzija i paralelnim svetovima). Jedino mozda vredno pomena je to sto Marti na kraju susrece svog dvojnika, koji je neka vrsta Boga. Ahm.

 

I Budjenje Tiamat je nastavak jedne davne price (Uzas medju Sumerima) koje je Vanini obajvio u #2/3. Tada se Marti tukao sa otelotvorenjem Marduka, a ovde sa Tiamat. Vole bogovi da zaposedaju tela smrtnika iz nekog razloga... U sustini, srz price je vecita borba izmedju ova dva pomenuta bozanstva, u kojemu je, kako Bog nalaze, musko u pravu;-) pa je i izdevetao zenskinju Tiamat samo tako. Ako se ne varam, ovo je PRVI Trevisov put van USofA (prvo pa Iran), a obojica su imala cast da upoznaju i Mirzu. Gde mu je jato, ne znam...

 

Mn8u+I=--.jpg UpkPfA5XLjj10kTgRAe54n5PKLs1tYZpKVaXBkXW

 

Kasteli zaista ima ponekad zute minute. Telemahova olupina je upravo jedna takva. O, Gospode. 160 strana jurcanja za olupinom francuskog broda u Nju Derziju (iako je originalni Telemah zavrsio na dnu Sene, ali hej, za potrebe price, napravicemo i dva, sta dva daj 5), koji je prevozio zlato poslednjeg francuskog kralja, Sunca. E, ali ne samo da imamo dva Telemaha, blago, vec imamo i Prestolonaslednika (ne, ne naseg Aleksandra) Mr. Dzonsa, pardon NJKV Franciska IX (zar ne bi trebao III?), a tu su i grofovi, vojvode i ini koji samo cekaju restauraciju francuske monarhije. A za to im treba kraljevsko blago, koje je izgleda negde u NJ pohranjeno. I zaista, posle sulude trke, kovcezi sa Telemaha se zaista pronalaze, ali u njima ni b od blaga, samo kamenje. Jbga, nije ni onaj Leru, koji je blago prevzoio tamo negde 1790. bio lud. Lepo se skrasio u Brazilu, i ziveo poput kralja, jelte...

 

Jos jedna prica o Indijancima, i o duhovima, i zapravo, kad se sve sabere nije lose ni ispalo. Malo Ucenja Don Huana, malo samanzima, uz Moralesa, koji iz groba i dalje odlicno pise scenarije, i sjajnog Alesandrinija, sve pet.

 

UpkPfA5XLjisEu8h25ETRbyh7a9BfW7QqqNM0xwr iZtuc14KI=--.jpg

 

Vise od 10 godina se cekalo na nastavak o pricama o divljaku koji zivi u mocvari i cuda cini svojom zacaranom sekirom. Prilicno razocaravajuc nastavak, skoro pa nista novo nismo saznali, osim da je sekira, poreklom s Marsa, zapravo kljuc. A upoznali smo i Mr. Wardena, cuvara, jelte marsovske baze u Ilinoisu. I Edija, igrackicu, pardon,istrazivaca... Opet se Kasteli zajebava s igrackama a la Biliken. Vec vidjeno... Sto je najgore, ocekujte i 3 deo...

 

Vreme je za pejbek. Kada je Marti crko (pao mrtav izresetan mecima iz automata u Gigantu 2 Ksanadu), iz mrtvih ga vratio Kut Humi poljupcem u astralno celo. Iz mrtvih vozbudjeni monk Atul naskace na Kuta Humija, koji pada iz manastira u pizdice i lomi vrat. Atulov povratak iz mrtvih takodje prouzrocuje seriju suludih ubistava sirom USA, koje su pocinili oni koji su imali near death experience. Marti uskace na avion za Katmandu, i PO PRVI PUT u serijalu saznajemo gde se nalazi taj cuveni namastir, ulaz u Agarti!!!! Na planinskom vencu Kancendzunga! Tamo on saznaje da je svojevremeno Kut Humijev ucenik bio i Tsecu Njingpo, ali ga je ovaj oterao, sto mu Tsecu nikad oprsotio nije.  U Radzastanu Marti saznaje da je Tsecu mrtav vec neko vreme, sabira dva i dva i donosi odluku: UBICU SE! Da bi spasio svog ucitelja Kut Humija, a Bogami i vaskoliki svet, Marti ce morati da svisne, i da se na toj mrtvoj ravni sudari sa Tsecuom. Al ne lezi vraze, morace on dva puta da mre, dok na kraju ne izadje kao pobednik iz dvoboja s nesnosnim Indijcem. Odlicna Tantra!

 

UpkPfA5XLjiNwmAXJbgOuosdoDT1iqOljsKt4hcd Dro0FLsCkph3Ks8yw=--.jpg

 

Umro sam od dosade u Sahisti. Nije sto ne znam da igram sah, znam, ali bre, dojadise vise i sa sahom i sa automatonima i sa Turcinom. Izgleda da je Tjuring bas popularan ovih dana, s obzirom da ga ni odavde ne vade iz usta. Inace, masina prolazi Tjuringov test zahvaljujuci ugradjenoj muzickoj kutiji u sebi. Bravo Kasteli, bravo Loti! Nataknem vas na krivog Tjuringa!

 

Za vreme Karla Velikog cudesa se desila ne nebu, zbog kojih je ovaj vladar pao s konja i polomio nogu. Tako veli njegov biograf Eginard, a Kasteli je to pretocio u citljivu pricu o susretu 4 Franka iz Provanse s jednim bicem, o 4 sarkofaga i duuuuugom zivotu. Zapravo, iz nekog razloga ovo cetvoro su mogli da se kloniraju kad im dodje vreme za crkavanje, a prilikom kloniranja dolazilo bi do zanimljivih elektomagnetskih pojava na nebu (nlo). Na kraju, prilikom poslednjeg kloniranja koje je, jelte, poslo po zlu, pojavili su se u vazduhu neki znaci, koje lice na alfabete Atlantide i Mu, ali nisu. Ni Marti ne zna kako, ali ih je preveo i znaci: Izvinite, izabrani broj ne postoji. Ups.

 

kraj

Link to comment

providence03-reg.jpg

 

Iznenađujuće je odličan treći Providence iako se i dalje ništa ne dešava. Navikao sam se opet na staru Murovštinu viđenu u nekim LXG, da je suština u propratnom tekstualnom materijalu više nego u samom stripu. Takođe, inbreeding Deep Ones iz Insmoutha su jebeno creepy i po mojim modernim standardima, za razliku od velike većine HPL-ovih izgovora za horor. 

 

Ne znam samo zašto umesto Dagon govori Oannes, sumnjam da je ime sumerskog božanstva copyrighted pa mora da koristi asirsku ili koju već verziju...

 

Ne mogu da nađem screeenshot pseudohrišćanskog newslettera, Church of St. Joad, ali mnooogo je dobra stvar. AND HE SAITH UNTO THEM, COME YE AFTER ME, AND I WILL MAKE YOU FISHES OF MEN. MATTHEW 4:19 :ph34r:

 

Zna li se koliko će imat' brojeva? Ja pokušavah da nađem, ali nešto bezuspešno.

 

 

Inače, počeh da čitam Ispod pokrivača od Tompsona u izdanju Komika, neđe davno sam pročitao Habibi (u jednom dahu praktično) i sad se konačno setih da imam i ovo u svojoj biblioteci

Link to comment
  • 2 weeks later...

250px-Batman_Hellboy_Starman.jpg

 

Jedan stari stripić mi pao pod ruke. Dosta sam zadovoljna, mada je original sigurno puno bolji, prvenstveno zbog teksta ali i crteža u boji (ako je u boji?). Mogla bih pročitati još koju epizodu ako nađem negde. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

12033234_995233330543708_263094245111873

 

Sta bih svojevremeno dao da imam mogucnost da procitam kompletan AF a sad kad mogu nikako da se nakanim da krenem sa citanjem. Moram da vidim za najbolji sken koji moze da se skine...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...