Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

  • 1 month later...

1440508048222.jpg--l_assassino_che_uccid

 

Fin spoj sanjarenja Vinzora Mekkeja koje je iste pretocio u stripove, a stripovi se pretocili u stvarnost, te novog spoljneg saradnika baze Drugde, Sigmunda Frojda, koji dolazi u pomoc Gordonu Kolu na metafizickoj/id/ud/kuracpalac ravni. Prvo (hronolosko) pojavljivanje Maksvela, buduceg komandanta baze, sada samo potrcka.

 

f04fbab68319c5b23c8eea1feee4e515.jpg--al

 

Kretenksa prica o ril lajf superherojima, bazi Drugde, Ozu koji postoji u nekoj drugoj dimenziji... jedva je zavrsih. Bljak.

 

1371029346393.jpg--il_segno_di_venere.jp

 

Al da Oz ne bude izuzetak, potrudili su se, kao po obicaju, specijalci. U ovom imamo jako nespretno povezivanje skorasnjeg prolaza Venere preko diska Sunca sa nekim prethodnima, Venerinom esencijom, koja je naravno uzela oblicje Endzi i izazvala pometnju i smutnju svakog ko je uperio teleskop k njojzi od vremena Bendzamina Frenklina do danasnijeh dana. Kako se meni ne ukaza gologuza Enzdi u teleskopu 2004 i 2012, pizdu materinu :fur:

 

1434459406613.jpg--misteri_a_blandings.j

 

Nastavak, potpuno bespotreban, specijala br 16. Vudhaus je zasluzio da ga kojekakvi rekanji i Tortiji ostave na miru.

 

1428572497583.jpg--l_inventore_di_miti.j

 

Pre nekoliko meseci imali smo u izdanju VC Dilan Dog epizodu na temu urbanih mitova. Ovog puta se i nas Marti laca iste teme, ali sa okusom drugih dimenzija, i moram da priznam da je prica sasvim citljiva.

 

1433930758127.jpg--l_albero_filosofico.j

 

Ali ova nije. Beretu nikad nisam voleo, unistio je MM kontinuitet u paramaparcad pre desetak godina, pa je potom, hvala Bogu nestao, da ga ne citam vise. Ali ne lezi vraze, ete ga nanovo. Ovog puta nema veze sa kontinuitetom, prica je sama za sebe, ali je uzasna do bola, dosadna o trihaganju i (para)psihopatologiji. 160 strana sranja, kukuilele.

 

1438844309601.jpg--le_mille_gru_di_hiros

 

E, da moze i jos vece sranje, pokazali su i 1000 grooar1.jpg-ova Hirosime. Pre skoro desetak godina Japanci su razmatrali da zajedno s NASA obave spustanje desetak papirantih origami aviona s ISS na Zemlju. Od ideje se odustalo iz vise razloga, a jedan je i najocigledniji (osnovna skola, bre!), da nasu planetu sacinajava 70% vode (ajde!), pa da je mala verovatnoca da ce origami, ako i prezive prolaz kroz atmosferu zapasti kome u oci, sto i jeste bio cilj ove ne bas visoko naucne inicjative. Ovde je ta suluda ideja razradjena do krajnih granica, pa imamo ne jedan, vec DVA papirnata spejs satla sto vitlaju po svemiru, a u cast zrtava atomske bombe... :huh:

 

1444635742737.jpg--martin_mystere_342_la

 

Taman se coek ponada da je sa Mister Majndom gotovo, a on se i bukvalno pojavi ni iz cega. Morales je mrtav vec duze vreme, ali ocigledno i dalje plodonosan, pa je vratio Majnda s one strane tako sto je iskoristio gasenje Tevatrona kod Cikaga i tamnu materiju plus jevropske legende o divljim hordama. Fina prica i dostojan kraj (konacno valjda) Mister Majnda u MM serijalu.

 

1449670694001.jpg--quetzalcoatl.jpg?1449

 

Istinita prica konkistadora Kortesa. Ako niste znali kako je Ernan Kortes savladao Acteke, imate priliku da saznate u prici koju potpisuje Serdjo Badino. A vraca nam se i gilda nemogucih bica, koju smo vec upoznali na stranama VC MMa (Tamnica nemogucih bica) i seksi Eva.

 

 

edit: lapsus calami. misljah acteke pisadoh inke

Edited by Њујоркер
Link to comment

Zato sto je doslo do stravicnog pada kvaliteta prica otprilike tada, mada je naznaka bilo i ranije. Doslo je do zamora materijala, Kasteli se povukao sa pisanja scenarija, i preuzeo uredjivacku palicu, a ostali mu nisu bili do... rasli. Sto ne znaci da nije bilo bisera i posle (giganti, dolazak Moralesa npr), bilo je, ali na kapaljku.

Link to comment
  • 3 weeks later...

kad smo kod martija, nadjoh slucajno prosli vikend moju omiljenu epizodu, mozda i najbolju (priznajem, nisam bas sve citao), naravno pre 91 ;)

 

ima sve: orlija, hitlera, vanzemaljce, fon eriksena, artura i merlina...

 

papirna verzija je ostala krajem 90tih negde na moru, nikad vise nisam nasao da kupim.

 

http://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/42477030

Link to comment

Jel citao neko The Adventures of Dieter Lumpen?

 

Јесам оних пар епизода које су изашле код нас, у "Стрип авантури" или Стрипотеци ако се добро сећам.

Нису биле лоше, поготово она са бодежом из Стамбола.

 

Link to comment

 

kad smo kod martija, nadjoh slucajno prosli vikend moju omiljenu epizodu, mozda i najbolju (priznajem, nisam bas sve citao), naravno pre 91 ;)

 

ima sve: orlija, hitlera, vanzemaljce, fon eriksena, artura i merlina...

 

papirna verzija je ostala krajem 90tih negde na moru, nikad vise nisam nasao da kupim.

 

http://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/42477030

 

 

Može stvarno puno toga da se nađe skenirano, što mene jako raduje.

 

Da li Marti još uvek izlazi u Hrvatskoj i ako ne, kada je prestao? Poslednja iz redovne serije koju ja imam je Strip Agent 82 - Otok mrtvih.

Link to comment

Јесам оних пар епизода које су изашле код нас, у "Стрип авантури" или Стрипотеци ако се добро сећам.

Нису биле лоше, поготово она са бодежом из Стамбола.

 

 prijatna secanja, nikad nije bio zvezda, ali poput fonta (zarobljenik zvesdza), manfreda somnera (polux), giardina.... spada u siri krug omiljenih stripova iz gimnazije.

 

i sad vidim da je upravoizaslo sve na engleskom!

mozda host zato i pita?

u svakom slucaju haval mu, kupujem!

Link to comment

 

kad smo kod martija, nadjoh slucajno prosli vikend moju omiljenu epizodu, mozda i najbolju (priznajem, nisam bas sve citao), naravno pre 91 ;)

 

ima sve: orlija, hitlera, vanzemaljce, fon eriksena, artura i merlina...

 

papirna verzija je ostala krajem 90tih negde na moru, nikad vise nisam nasao da kupim.

 

http://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/42477030

 

 

Sad ce ti Mac kralja Artura izaci u MM Biblioteci #3.

 

fRxj3ph.jpg

 

Može stvarno puno toga da se nađe skenirano, što mene jako raduje.

 

Da li Marti još uvek izlazi u Hrvatskoj i ako ne, kada je prestao? Poslednja iz redovne serije koju ja imam je Strip Agent 82 - Otok mrtvih.

 

Kiosk Marti u HR ne izlazi, samo HC izdanje u 300 primeraka u izdanju Libelusa. Dogurali su do 79 knjige, Beskrajno sjecanje, to je prica koja je izasla posle jubilarne 10 godina poslije, a koju Dalmacije nije objavila. Uzgred, Otok mrtvih ti je SA-ov pretposlednji Marti.

 

Samo Veseli cetvrtak pici kiosk izdanja.

Link to comment

 

 

Kiosk Marti u HR ne izlazi, samo HC izdanje u 300 primeraka u izdanju Libelusa. Dogurali su do 79 knjige, Beskrajno sjecanje, to je prica koja je izasla posle jubilarne 10 godina poslije, a koju Dalmacije nije objavila. Uzgred, Otok mrtvih ti je SA-ov pretposlednji Marti.

 

Samo Veseli cetvrtak pici kiosk izdanja.

Libelus kažeš, zato i nema skenova na uobičajenim mestima na netu :(

Link to comment

sad i ja imam pitanje o marti misteriji...

 

ja sam kao klinac voleo i skupio sva ona novosadska izdanja (lms ili zlatna serija, sta je vec bilo), cini mi se oko 75 brojeva?

ne secam se vise ni koje su to godine tacno bile, ali valjda od ranih do kasnih 80ih?

 

ovo sto sam skorije vidjao po striparnicama me nista nije privlacilo... em mislim da sma amlo prerastao, em je kvalitet (ocigledno?) pao, em je super konfuzno koliko ima raznih serija, sta se ponavlja itd.

 

al mi je sad ovaj mac kralja artura probudio nostalgiju, secam se tog pljeska po dupetu!

 

interesuje me:

 

da li su ona originalna (nasa) izdanja uopste hronoloska i jel to prvih X brojeva originalne italijanske serije?

 

da li sada postoje nova izdanja tih epizoda, samo sa boljom stampom i makar ne losijim prevodom? 

kupio bih mozda zbog bolje stampe neke stvari, i za klinca.

 

istovremeno mi uliva nadu i buni me njujorkerov komentar da ce mac kralja artura izaci kao broj 3, kad je to bio broj 15... ?

 

hvala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...