Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Jedan za Helu

 

jgo47Yi.jpg

 

Jedan za Hamleta

 

KCtP9X8.jpg

 

Mislim da sam ovo već pominjao. Naći kvalitetnu alternativnu istoriju postaje sve teže. Izvikani WW 2.2 serijal je težak krš, tamo možete naći bisere tipa nacističko-sovjetska invazija Škotke iz Norveške koju obezbeđuju podmornice ili američko-japanska kolaicija protiv SSSR-a. Jednostavno. pisci ne urade domaći zadatak pa onda izvode ovakva silovanja moyga čitalaca. 

 

grfLHOL.jpg

 

Ovo je serijal stripova epske fantastike. Svaka epizoda vilenjaka me podseća na krimi roman smešten u neki fantazijski svet. 

 

FUaoKet.jpg

 

Patuljci su po strukturi priče mnogo bliži klasičnom D&D svetu.

 

bYXt1yA.jpg

 

 

Link to comment

Umalo da zaboravim najboljeg. 

 

Obeyron me užasno podseća na dark side witcher-a uz ogradu da dotični ima sposobnost da vizualizuje svoje košmare pa se ne može uvek utvrditi šta je san a šta java. Za svaku preporuku. 

 

Master_Inquisitors_V1_Obeyron_2015_Sosic

 

Master_Inquisitors_V2.jpg

 

Evropski (kontinentalni) stripovi ftw. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovaj će verovatno biti najzanimljiviji građanima Brisela. Malo okultnog, malo alternativne istorije ali to je u suštini potraga za blagom. Interesantan pogled na neke istorijske događaje. Mali omaž doktoru Džonsu na kraju (pominje se na još jednom mestu, govore kako je neki dr. Džons navodno našao zavetni kovčeg :)).

 

ezStFuT.jpg

Link to comment

Ovaj će verovatno biti najzanimljiviji građanima Brisela. Malo okultnog, malo alternativne istorije ali to je u suštini potraga za blagom. Interesantan pogled na neke istorijske događaje. Mali omaž doktoru Džonsu na kraju (pominje se na još jednom mestu, govore kako je neki dr. Džons navodno našao zavetni kovčeg :)).

 

ezStFuT.jpg

Od nedavno ima i srpsko izdanje u kome su spojena sva 3 toma - System Comics

Link to comment

Da li neko zna/pretpostavlja gde bih mogao da pronađem kompletnu seriju "Otkrića sveta" koju je 80ih izdao novosadski Dnevnik valjda?

 

Mislim da su objavljene 24 sveske, ili možda 18. Gutao sam ih kao klinac pa bih hteo da ih stavim na neko počasno mesto na polici, po mogućnosti u neokrnjenom stanju.

Link to comment

Da li neko zna/pretpostavlja gde bih mogao da pronađem kompletnu seriju "Otkrića sveta" koju je 80ih izdao novosadski Dnevnik valjda?

 

Mislim da su objavljene 24 sveske, ili možda 18. Gutao sam ih kao klinac pa bih hteo da ih stavim na neko počasno mesto na polici, po mogućnosti u neokrnjenom stanju.

znam lika koji ih prodaje jos odavno. ako ti nesta znaci raspitacu se da li ih jos uvek ima

Link to comment

Bukvalno nista u zivotu sto sam procitao mi nije bilo draze od tih stripova. Da li je doslo u periodu kad je fascinacija takvim stvarima najizrazenija ili se nesto drugo potrefilo, ali ja sam ostao potpuno fasciniran njima u neprirodno dugom periodu detinjstva. Pre neku godinu sam nabasao u necijoj kuci na komplet i podsetio se od kakve vaznosti su mi bili. Tu mi je prvi put palo na pamet kako je najvece sranje sa odrastanjem bas to sto ni jedno novo lozenje nece imati intenzitet tih prvih.

Link to comment

Delimo utisak i uspomene.

 

Kada su mi matorci doneli prvih 12 komada bio sam malo zbunjen. Na kraju sam ih sve pročitao po 90 puta pokušavajući da sastavim rang listu. Mislim da je ovako izgledala:

 

1. Magelan

2. Kortez i zlato Azteka

3. Vasko de Gama

4. Odisej i Aleksandar Veliki

5. Drejk

6. Kolumbo

7. Marko Polo

8. Gvozdeni konj

 

Ali svi su oni u suštini bili poravnati. Prelepo štivo.

Edited by beowl
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bas nedavno kupih u jednoj beogradskoj antikvarnici sve 24 sveske, ukoricene u 3 knjige.

 

Magelana sam zapamtio iz detinjstva tako dobro, da sam se setio skoro svake table dok sam citao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...