Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Вини, јеси цар. Ово је одлично. Баш некако срели се цртач ( уметник) и писац(приповедач) иако су деценијама удаљени један од другог. Врхунско штиво. Криво ми је малко што га нисам читао током прошле сезоне Детектива.

Link to comment

Drago mi je da ti se sviđa, Moore čovek baš voli tu nakićenu mistiku. Ja nikad nisam bio neki naročit fan te Lovecraftove mitologije, ali ovde je maestralno prilagođena i produbljena, sve u funkciji više nego solidne prizemne priče.

 

Ako si pročitao Courtyard, vidiš zašto sam se nadao da će se True Detective napraviti od protagoniste manijakalnog negativca na samom kraju? Svo ono paradiranje o tome kako je McConaughey "little priest" i kako halucinira i ne zna šta je stvarno a šta nije... da bi nam kraju bio uručen penis na biciklu.

Link to comment

Drago mi je da ti se sviđa, Moore čovek baš voli tu nakićenu mistiku. Ja nikad nisam bio neki naročit fan te Lovecraftove mitologije, ali ovde je maestralno prilagođena i produbljena, sve u funkciji više nego solidne prizemne priče.

 

Ako si pročitao Courtyard, vidiš zašto sam se nadao da će se True Detective napraviti od protagoniste manijakalnog negativca na samom kraju? Svo ono paradiranje o tome kako je McConaughey "little priest" i kako halucinira i ne zna šta je stvarno a šta nije... da bi nam kraju bio uručen penis na biciklu.

Баш тако, што се Лавкрафтове митологије тиче. Он напросто, као и Муркок у случају Ерлика и његовог света, није систематичан. Зато Мур одлично модификује детаље, и као што написах давно нисам видео бољу синергију цртача(визуелног уметника, који разуме материјал) и оног ко је писац. За ово се слажем за Конахјуа и његову улогу,Да ли да су били билижи стрипу то би значило да треба да се плате нека ауторска права? Или једноставно стрипаџије су софистициранија публика?

Link to comment

naravno da su stripadzije sofisticiranija publika, boze.

zato meni ne fali nista u td.

 

nego vini, jos jedan argument za tvoj belomedvedji status. courtyard je jedna od retkih stvari bogovljevih koji mi je nedostajao. prekjuce citam tvoj uvod i sat kasnije ulazim u striparnicu, pokupim sta treba, i gazda mi pokloni bed signal i courtyard.

 

tako da, uputi neprijatelje na mene ako se bune.

Link to comment

Kakve neprijatelje, ja nemam neprijatelje, tek ponekog preterano agresivnog obožavatelja  :fantom:  Bad Signal, jel' to ista fora kao što je radio sa Bad World? I zašto nisi imala Courtyard pre prekjuče, kakav si ti to poštovalac lika & dela? :mad:

 

@Vasić: Tehnički TD nije baš bio blizu stripu, ali su se po tonu žestoko preklapali - bizarni HPL zločini i još bizarniji idiot savant policajac koji ih kao rešava - sve do samog kraja kad smo neobjašnjivo skočili u nekakvu kurčevu borbu Dobra protiv Zla koju Dobro dobija metkom :isuse: A zamisli koliko bi bilo dobro da su se poklapalli potpuno pa McConaughey žrtvuje Harrelsona i završi u ludari, a onda u drugoj sezoni novi par detektiva istražuje nove copycat slučajeve par godina kasnije i posećuje ovog da ga pita za savet... :jerry:

 

@Ariel: Ješčito i ti, ne javljaš se nešto?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

 

 

@Vasić: Tehnički TD nije baš bio blizu stripu, ali su se po tonu žestoko preklapali - bizarni HPL zločini i još bizarniji idiot savant policajac koji ih kao rešava - sve do samog kraja kad smo neobjašnjivo skočili u nekakvu kurčevu borbu Dobra protiv Zla koju Dobro dobija metkom :isuse: A zamisli koliko bi bilo dobro da su se poklapalli potpuno pa McConaughey žrtvuje Harrelsona i završi u ludari, a onda u drugoj sezoni novi par detektiva istražuje nove copycat slučajeve par godina kasnije i posećuje ovog da ga pita za savet... :jerry:

 

 

Капирам шта ти хоћеш да кажеш, неко чини ми се да је геније који стоји иза Детектива једноставно напрегао све што је могао из свог мозгића не би ли свј родни крај приказао у најбољем могућем светлу, изгледа ми да не би знао шта да ради са другом сезоном на истим локацијама, које су више него живописне. Овако нова изненађења за нова поколења. :fantom:

Link to comment

Pa eto, ide ti sad taj Providence, to je slično. S tim što je u prvom broju Lovecraft element bio doktor whatshisname iz najgluplje priče koju je HPL ikad napisao (odgovor na pitanje zašto se plaši promaje. I shit you not.)

Link to comment

Pa eto, ide ti sad taj Providence, to je slično. S tim što je u prvom broju Lovecraft element bio doktor whatshisname iz najgluplje priče koju je HPL ikad napisao (odgovor na pitanje zašto se plaši promaje. I shit you not.)

 

Pitaš za strip? Nisam čitao :(

 

U knjizi je bio dubok sneg, Theon pao na nju i polomio joj rebra.

Како ми сеистопио мозак гледајући онај јад. :frust:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...