Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Fantagraphics izdanje princ Valijanta: fenomenalan kvalitet, definitivno izdanje koje kupujem da ostane i za klince. Stigao sam do cetvrtog dela od deset izdatih. Preporucujem.

 

9cb99abbe93fce4cc097e80e3c574481.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

 

Stripovi čekaju posetioce Nifest-a
 

Drugi međunarodni festival stripa Nifest otvoren je juče na Niškom sajmištu govorom Italijanskog stip-majstora Valtera Venturia poznatom po liku Zagora. Pored bogatog programa, posetiocima je omogućeno da kupe stripove po sniženim cenama.

24296401d375dfd3558ea7e539045f8d_L.jpg
© Foto: Tijana Guberinić
 

Osim Venturia na otvaranju je govorio i jedan od naših najpoznatijih strip-autora Laza Sredanović i predsednik udruženja ljubitelja stripa Branko Plavšić iz Niša Zoran Nikolić. Prisutnima su se obratili i predstavnici gradske opštine Pantelej Srđan Savić i Bratislav Vasiljević kao i direktor JKP Tržnica Radomir Milojević.

Nifest se oranizuje drugu godinu, a nadamo se da će postati i tradicionalan, rekao je Vasiljević.

Desetak izlagača iz Srbije predstavilo je stripove domaćih i stranih autora, a na štandovima, osim stripova, posetioci mogu naći postere i majice. Predstavnik izdavačke kuće Forma B Ilija Mirović otkrio nam je od čega zavisi koji će naslovi biti prevedeni: Kod nas ima puno izdavača, tako da mislim da to prvenstvo zavisi od toga ko se za šta opredelio. Ima nekih izdavača koji vole Francuska izdanja i oni imaju svoje čitaoce.

DSC_1044.JPG

Niš je, osim Venturia, ugostio još dva strip-majstora iz Italije i to Alesandro Nespolinoa i Marčela Manđantina.

Predsednik udruženja ljubitelja stripa Branko Plavšić Zoran Nikolić izajvio je za Studentski dnevni list: Naš cilj je da strip vratimo i tim mladim generacijama, a to ćemo učini najbolje kroz edukaciju.

On je istakao da je misija starijih generacija da ljubav prema stripu prenese na one mlađe i iskoristio je priliku da podseti da će u subotu biti održane strip-radionice za sve zainteresovane.

Nifest će biti otvoren do 26. aprila, a ulaz je besplatan. U okviru festivala večeras od 20 časova biće održana tribina Stripovanje – Adam Vajld novi Bonelijev junak i njegovi autori, a u klubu Scena od 22h svirka na kojoj će nastupiti niški bendovi.

http://www.studnel.com/kultura/stripovi-cekaju-posetioce-nifest-a

Edited by Legenda
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stigla nova tura Murovog žongliranja Lavkraftom: http://www.soundonsight.org/providence-1-one-of-the-best-examples-of-smart-layered-comic-writing-this-year/

 

Ne vidim baš gde je krenuo sa ovim, ali ajde, imajmo vere. (Reviewer naravno nije mogao da se ne dohvati tzv. kontroverze povodom toga što u Murovim stripovima često ima rasizma i silovanja and lions and tigers and bears, oh my :isuse: )

Имаш?

Link to comment

Jok ti imaš :fantom:

 

Šaljem, ali ako nisi, bolje čitaj Courtyard i Neonomicon. Ne zato što neki kontinuitet postoji (Providence se dešava mnogo ranije, 1919.) nego zato što su jednostavno bolji (ako je suditi po jednoj dvanaestini Providencea).

Link to comment

Jok ti imaš :fantom:

 

Šaljem, ali ako nisi, bolje čitaj Courtyard i Neonomicon. Ne zato što neki kontinuitet postoji (Providence se dešava mnogo ranije, 1919.) nego zato što su jednostavno bolji (ako je suditi po jednoj dvanaestini Providencea).

Кад имаш шиљи све.  :fantom:

Link to comment

Eh sad, ja se tako zajebao pa slao celu tu Moorcraft™ gomilu kad mi Mau tražila povodom True Detectiva, a onda se ispostavilo da ništa nije ni čitala <_< Al' ajde tebi kao kolegi Liverpulđanu da verujem na reč da ćeš da pročitaš...

Link to comment

Eh sad, ja se tako zajebao pa slao celu tu Moorcraft™ gomilu kad mi Mau tražila povodom True Detectiva, a onda se ispostavilo da ništa nije ni čitala <_< Al' ajde tebi kao kolegi Liverpulđanu da verujem na reč da ćeš da pročitaš...

Чекај ти читање Мау и мене у једну реченицу? :o

Link to comment

Ne razumem. Jel' neko od vas dvoje nepismen van foruma, ili šta?

Ја сам, него волим као хрчак да сакупљам. ^_^ Па се после хвалим у друштву да имам. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...