Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Jebiga, to ti je for the watch :fantom:

 

A jel' ti bolji Courtyard ili Neonomicon?

Пази дао си ми озбиљан задатак. Није лако да се човек одлучи, али некако ми је Двориште боље, мада се надам наставцима авантура по Новој Енглеској. Знаш оно ... ;)  ;)  ;)

Link to comment

Meni je ipak Neonomicon, zbog genijalno uvezanog apokaliptičnog Cthulhu zapleta. Nimalo ga nisam očekivao, a dosta je chilling na kraju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Najnovija posiljka sa bookdepo (jbg isticao popust pa steta da propadne)

 

we3-deluxe-edition-cover.jpg

 

4544370-dsc01363.jpg

 

sex-criminals-comic-book-cover.png

 

 

Jos samo da nadjem vremena da ih iscitam :(

Link to comment

1328816461537080133.png

 

Warren Ellis is promising to deliver the “original, brutal, damaged” James Bond of Ian Fleming’s novels in a new comic book series out later this year, the first in more than two decades.

 

Launching in November with a six-issue story arc called VARGR, the series will see 007 back in London after a “mission of vengeance” in Helsinki, where he takes on the workload of a fallen agent. “But something evil is moving through the back streets of the city, and sinister plans are being laid for Bond in Berlin,” said publisher Dynamite.

 

Ellis, acclaimed author of the novel Gun Machine and the graphic novel Red, was announced as the writer of the James Bond 007 comic book series on Monday. With artwork by Jason Masters, who has worked on Batman Incorporated and Guardians of the Galaxy, the series will be published by Dynamite, in partnership with the Fleming family company Ian Fleming Publications.

 

http://www.theguardian.com/books/2015/jul/07/james-bond-comics-warren-ellis-brutal-dynamite-jason-masters

Edited by Прслин
Link to comment

Ali i odlicno, kao i seks kriminalci™. Javljaj utiske kad procitas :)

 

Nego, krenuo najbolji strip ove godine!

 

8house-arclight-001-005.jpg

 

8house-arclight-001-012.jpg

 

 

Procitao WE3, tuzno dobro i orginalno u isto vreme. Svidja mi se taj malo kliseizirani pristup karakterima zivotinja, ali mi se jos vise svijda razliciti moral u odnosu na ljudski i POV perspektiva koju povremeno ubace. ozbiljna prica

 

 

ali dobr bar ima happy end koliko je to moguce :)

 

 

sad da uhvatim vremena za batmana pa cu sex vriminals za kraj :) 

Link to comment

unknown-600x363.jpeg

 

Najzad sam se setio da završim The Private Eye, verovatno najbolje što sam od BKV pročitao - bolji od Y, bolji od Ex Machina, raspalu Sagu i da ne pominjem. Pa ipak je najbolja stvar u vezi sa stripom full-screen format i pay whachu want distribucija.

 

 

private_eye-4.png

 

--------------------

 

STK672959.jpg

 

Drugi Providence podjednako razočaranje kao prvi. Za sada deluje kao da protagonista samo šeta kroz HPL lit svet i ne radi ništa. Courtyard i Neonomicon su imali taj neki pseudo-noir šmek koji je dosta dobro ležao u kombinaciji sa hororom, ovaj prequel za sada nema ništa od navedenog, najmanje horora. Bar je arhitektonski povezan sa prethodnicima:

 

providencezothique.jpg

 

--------------------

 

arcadia_2.jpg

 

Arcadia, pročitao tri broja koja su izašla - neočekivano dobro. Tako se radi VR, bre! Sve što je neuverljivo drži se u backgroundu, sve što guraju u foreground je suv kvalitet. Moraću da ispratim.

 

 

arcadia-001-preview-1-131060.jpg

 

--------------------

 

-4fffb31b48931e08.jpg

 

Stara šizofrenija zaborava nema, Fight Club nastavak u strip formi... Nije to to, više je kao tribute parodija, štaznam, ali ipak mi je nekako zanimljivo.

Link to comment

Verovatno otkrivam toplu vodu ali Sex Criminals su odlicni. Ne znam zasto odmah nisam narucio oba volume-a pa sad moram da cekam. Samo vidim da nema nista posle tih 10 izdanja. Jesu li zavrsili skroz ili je samo pauza?

Link to comment

Ja sam video na sta lici crtez tog Fajt Klaba i batalio iz mesta, gore nisam mogao zamisliti.

 

@ebm: Za 10 dana krece novi arc.

 

STK674518.jpg

Edited by Calavera
Link to comment

Ja sam video na sta lici crtez tog Fajt Klaba i batalio iz mesta, gore nisam mogao zamisliti.

 

Ooh, estetika, njeeeh. Nikad space monkey od tebe -_-

 

You're too old, fat man. And your tits are too fucking big. Get the fuck off of my porch.

Link to comment

heh, raspala saga dobila ajznera, i private eye isto. bkv moze da bude srecan. moj momak ispusio za fade out, kad su tupsoni.

 

jel citao neko ovog azijoamerikanca sto je kao najbolji pisac? malo mi sumnjivo to.

Link to comment

Ti sto dele Eisnere bi trebali da nagradjuju dobar ukus, a oni ih daju najgorem mainstreamu :isuse: Vidim da su i Hawkeye i Southern Bastards bili nominovani, oni su bolji za najmanje 6,5 kopalja. Zbog tog hajpa oko Sage sam malo i omrznuo BKVa, ne mogu da se nateram da probam ovaj Private Eye uopste, secam se da sam citao prvi broj kad se pojavio i nervirao se sto strip nema normalne dimenzije...

 

Citao ja Azijoamerikancev Boxers & Saints pre koju godinu i bejah zadovoljen, ovaj Avatar za koji je dobio Eisnera me nesto ne privlaci.

Edited by Calavera
Link to comment

ih pa nije bkv mejnstrim, kamo lepe srece da jeste. ajznerovci uvek vole da umetnicare i intelektualisu, zato mi je i zanimljivo sto su dali private eye, a recimo za pisca je izduvala freksnova zena koja je bas usla u mejnstrim sad.

 

sledece godine ce i oni da se popickaju sto posto, ko i ovi sto dodeljuju huga. kakav je to cirkus ispao, za tabloide.

 

pocela sam ovo, super je zabavno.

Nailbiter - There Will Be Blood v1-000.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...