Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Pređi na evropske stripove, mnogo manje nerviranja. Uzgred video sam neku naslovnicu gde je i Vulverin žensko.  :isuse: Sledeće godine očekujem da Wonder Woman dobije bradu.  :lol:  :frust:

 

Крајње је време да и хипстери добију свог суперхероја.

Неког ко ће да смара са својим контемплирањем, и онда употреби своје супер-моћи да би направио нешто само њему битно.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Zaboravio sam ime, mislim da je i ovde u pitanju francuski strip. Priča ide kao da će u bliskoj budućnosti srpska nacionalistička vlada izvršiti genocid nad Mađarima u Novom Sadu koji onda tu prave etničku republiku, Beograd izgleda kao Bejrut itd... Nategnuto do bola, ovo kao da je Bler pisao scenario. 

 

OvqpyuD.jpg

Link to comment

Meni zvuči baš zanimljivo :jerry: Jedino je nategnuto da se protesti protiv Predsednika Ilicovića održavaju u "fifteen northern cities". Ja bih se žestoko pomučio da nabrojim pet naselja u Vojvodini koja su više city nego town, a kamoli petnaest plus.

 

I ta nasumična transliteracija, prezimena se završavaju malo na -itz, malo na -its, malo na -ich :D

 

Edit: evo wikipedia nabraja Novi Sad, Pančevo, Sremsku Mitrovicu, Sombor, Suboticu, i Zrenjanin. Kamo još devet komada, hoće da niknu u bliskoj budućnosti kao BnV?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Za Kikindu specifično piše da nije, ovo ostalo je sve još manje čini mi se. A opet, svi do jednog za mrske nam ugarske teroriste :mad:

 

Edit: vidim da se zove Seigneurs de Guerre. I da je Rumunija sudeći po mapi iskoristila priliku da aneksira Belu Crkvu.

 

Edit 2: srpska komunalna mech warrior policija :Hail:

 

hostache_jb_seigneurs.jpg

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Za Kikindu specifično piše da nije, ovo ostalo je sve još manje čini mi se. A opet, svi do jednog za mrske nam ugarske teroriste :mad:

 

Edit: vidim da se zove Seigneurs de Guerre. I da je Rumunija sudeći po mapi iskoristila priliku da aneksira Belu Crkvu.

 

Edit 2: srpska komunalna mech warrior policija :Hail:

 

hostache_jb_seigneurs.jpg

Каква бре Кикинда и Маџари? :ph34r:

Link to comment

Čitao ovaj prvi. Tip se preselio iz Hrvatske u Kanadu, oženio, dobio dete, žena umrla, njena familija ga ne miriše. Došao da vidi tazbinu, puno nerešenih međufamiliijarnih odnosa, neki krimosi mu kidnapuju dete da bi ga iskoristili kao borca u surovim dečijim borbama koje se prenos preko interneta. Eto tako, u balkanskoj divljini je moguće da neko iskoristi pusto ostrvo da tamo organizuje privatni konc logor i borilište. Kao i kod onog gorepomenutog stripa, tretiraju nas kao stoku. 

Link to comment

Šta mislite kako najbolje prodati kompletnu zbirku ukoričenih Politikinih zabavnika od 1958.godine do danas? Nedostaje 20-ak brojeva za ceo period.

Edited by halloween
Link to comment

Šta mislite kako najbolje prodati kompletnu zbirku ukoričenih Politikinih zabavnika od 1958.godine do danas? Nedostaje 20-ak brojeva za ceo period.

 

A da ih ponudiš Narodnoj Biblioteci? Idealno bi bilo da se sve to skenira i prebaci na internet. Možeš da pitaš i na Stripzona forumu, oni se bave traženjem, skeniranjem i deljenjem exYU stripova (bilo bi strašno kada bi izgubili taj deo naše kulture). 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...