Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

A daj bre Calavera, što mi to radiš :D 

 

Kad sam ti za Sagu u startu govorio kako je šuplja, bilo je "Nemaš pojma to je nešto najbolje ever sečem vene." Sad kad ti kažem da je Private Eye fenomenalna stvar, ti kažeš "Mnjah, Saga se ispostavila da je sranje pa me ni PE ne zanima."

 

A nenormalne dimenzije su apsolutno savršene za widescreen čitanje. Kad posle PE uzmeš neki strip normalnog formata da čitaš, odmah te nervira što moraš da skroluješ, posebno ako nije sve u kaiševima (a obično nije).

Link to comment

Tjah... BKV mozda i nije mejnstrim, ali Saga je vec nasiroko poznata kao strip koji citaju i oni koji prate samo veliku dvojku i misle kako su bas kul sto citaju i neki indie  <_<

 

Vini nesreco, opet si me pomesao s nekim :mad:  Ja Sagu vec godinama pratim iz navike, odskora sam skroz prestao, a cini mi se da sam stvarno nahajpovan bio jedino na samom pocetku, dok nisam u nekom intervjuu video da oni to nameravaju da teraju dok god se prodaje. 

 

A to za widescreen citanje je meni samo minus jer sve citam putem CDisplaya na kompu, pa moram da se zajebavam sa vec davno namestenim i idealnim settingsima.

Edited by Calavera
Link to comment

O samom početku i pričam, Space Monkey. Dobro ti se čini da si bio nahajpovan.

 

Ne znam koju verziju CDisplay ti koristiš, meni se slike u 1898x1150 formatu praktično idealno prikažu na rezoluciji od 1920x1080, bez ikakvog cinculiranja. (Tih 70 piksela u visini mogu da odskrolujem.) A nude i PDF verziju, uostalom; Ctrl+L i vozi.

Link to comment

Pa valjda imam pravo da se lozim na nesto na pocetku, dok se ne ispostavi da je sranje  -_- Realno, Saga i jeste bila super tih prvih nekoliko brojeva, ko i svaki BKV pre nego sto zglajzne u manju do povecu mediokritetstinu™. A i ko sto rekoh, meni je kvalitet stripa jos i manji problem u odnosu na taj sveopsti hajp koji ga okruzuje dok stvari poput Propheta neopazeno odlaze u 1 istoriju.

 

I ja sam na toj rezoluciji, i kao da se nesto prisecam da sam morao da ceprkam po settingsima da mi se strip lepo prikaze. Ali dobro, overicemo ako vec tvrdis da valja...

Link to comment

Stvarno nije los Private Eye, uprkos nekim stravicnim napadima ekspozicije na citaoca u prvih par brojeva :D Pomaze to sto je u pitanju mini-serija s jasnim planom i programom, a i jako mi se svidja nacin na koji Marcos Martin crta SF.

Link to comment

4544370-dsc01363.jpg

 

 

Najslabiji arc od svih 6 Volume-a do sada. Verovatno zato sto je najnepovezaniji i vise izgleda kao teaser za ostala izdanja (Batman Inc., Batman & Robin, Batman Eternal...) 

Link to comment

meni to hipsteraj mnogo i odvratan mi crtez. 

 

moram da se autujem, pre neki dan sam prvi put u zivotu igrala batman: arkham asylum igricu i odlepila. bolja je nego vecina filmova.

Link to comment

Ja jos nisam, nemam mesta za desktop a zao mi da uzimam novi lap dok mi stari radi posao za sve sem igrica. Ali je na listi.

 

Iscitao dva puta i na drugo citanje mi deluje da je slucaj kao kada su Oskarom nagradili Artista. Ono inovativni trik koga se niko za godinu dana nece secati.

Link to comment

Ni meni ne lezi Emily iako je sve kolege obozavaju, mentalno se iskljucim cim vidim rucno pisani font.

 

Od Arkham Asyluma (igre) su bolja prva 2 Burtonova Batmana, sve ostale pokretne slike™ su inferiorne ^_^

Edited by Calavera
Link to comment

Još samo na vas šišmišmenofile mogu sa visine da se prezrivo osmehnem. Neeerrrrds! Na vas i na bronies. 

 

 

 

Znao sam da si #teamsuperman  :thumbdown:

Link to comment

pa rekla sam od vecine, bre. mada ja volim i drugog nolana.

 

znas koliki je to napredak u mom zivotu sto sam uopste umela da se snadjem u igri. moj domet su chicken invaders i eventualno boks na wii kad se negde ogrebem. bilo mi smesno sto sam u isto vreme igrala igru i gledala nebojsu seriju. i bolji scenario za igricu, naravno. posle vidim da je pol dini radio scenario, a njega ionako najvise volim.

Link to comment

Sacekajte jos samo malo

 

 

tumblr_nrcnzfndNs1rrkahjo10_400.gif

 

 

Mada, Grant Morrison je rekao da je The Dark Knight najbolji superhero movie, like ever. Tako da, ne znam cemu rasprava  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...