Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

fake, molim te da mi samo objasnis izjavu "svaki napusten i prazan prostor u novom sadu je prostor drustvenog centra". to recimo po stepenu imbecilnosti neodoljivo podseca na nesto kao "gde je srpski narod, tu su srpske zemlje". fanatizam i zapaljivi nastupi su apsolutno nepotrebni, i samo cine da sve izgleda kao obicna sala i ideja bez prave podloge.

Link to comment
Veruj mi tamo ima mnogo vise mesta nego sto pioniri mogu da iskoriste. Postoji mesto za kompletnu Novosadsku scenu. Drago mi je sto si konacno napisao konstruktivan tekst. Ovo jeste poduhvat i nista nije izvesno, to stoji, ali neki modeli vec postoje u okruzenju. Verujem da ce nam prijatelji iz Rojca i Metelkove koji ce nam svratiti u narednom periodu mnogo pomoci oko procesa. Siguran sam da postoje i mnogi drugi problemi koji nisu vidljivi na prvu loptu poput ovog koji si opisao, ali radi se na njima i ljudi su pozvani pa i forumska piskarala :) da dodju razgovaraju, urade, daju savet. Nisam bio sarkastican kada sam to napisao. Drugo, nije u pitanju kulturni centar vec drustveni centar, sto znaci da ima mesta i za sport i nauku npr. Puno razlicitih ljudi i organizacija se udruzilo, neki se pre ovoga nisu podnosili, ali sada rade zajedno jer ideja je odlicna. Mnoge standarne Novosadske maske su pale, a mnoge ce tek pasti.
Znam koliko ima mesta, igrom slučaja sam proveo 4 meseca života u tom objektu. Baš zato i kažem da će za adaptaciju biti potrebno sumanuto mnogo love, kao i posle za samo održavanje objekta i plaćanje komunalija.
Link to comment

1 po 1... soba po soba. Deo ovog procesa se vidi vec sada. Nemoj misliti da mi sami nismo pitali ista ta pitanja 1000 puta.Nego... da bude jasno. Nisam internet vojnik/advokat Dc-a ali sam morao da reagujem na baljezgarije koje su izrecene. Za dalje odgovore najbolje bi bilo da dodjes, vidis, pricas sa ljudima, mozda prenocis uz furunu :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

danas sam prvi put isla kejom od 2004....i bas je lepo! ne samo sto je dobro uradjen, nego je i sve nekako cisto i nevandalizovano...da zivim u ns, isla bi na kej svaki dan.

Edited by rajka
Link to comment
danas sam prvi put isla kejom od 2004....i bas je lepo! ne samo sto je dobro uradjen, nego je i sve nekako cisto i nevandalizovano...da zivim u ns, isla bi na kej svaki dan.
jeste lep i sredjen sad..ali meni onaj sivi zid bode oko,pa to ti je..kad bi pustili neku decu sa bojama da ga okreče bilo bi još lepše..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...