Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

SPC o fašizmu, kao kurva o poštenju. To je tako kristalno jasno da mi škrguću ovi zlatni zubi na samu pomisao da treba obrazlagati. A AFANS je u mnoštvu antifašistički nastrojenih organizacija u gradu valjda najglasniji - odatle i tapija na obeležavanje Racije..
nisam uopste zelela da potezem tu temu, ali naravno da ste jedva cekali da uputim neku kritiku empejcu (i naravno posto sam ja u pitanju, valjda se podrazumeva na ovom forumu da cu uvek braniti interese crkve), pa da me odma napenalite na tu pricu. empe, sve ok, shvatila sam da su svi gradjani dobrodosli... ;)edit: protiv fasizma svim sredstvima ipak necu moci nikad da podrzim... Edited by batticuore
Link to comment

crkveni antifasizam je neiskren zato sto se crkva zalaze za punu rehabilitaciju ljudi koji su se borili na strani fasista. ne vidim kako se o ovome moze polemisati bez da se zadje u neki opskurantizam. s druge strane, vernici imaju slobodnu volju i mozak da sami prosude sta im je ciniti, nigde u Bibliji ne pise da se Draza ima proglasiti za svetitelja.

Link to comment

Inače, http://www.youtube.com/watch?v=w1ithY5MyUADobri Bendovi Vojvodine - Vojvodina Calling (Carlo Records/1993)Oružjem Protivu Otmičara, Generacija Bez Budućnosti, Eva Braun, Gluve Kučke, Vrisak Generacije, 16X8X23X, Adam i Komete, Instant Karma.Primetiti Borka "Pregovarača" Stefanovića, odmah na početku.Malo je transfer, ali meni ovo bolje od svih Rimtutitukija zajedno.

Edited by Buck Naked
Link to comment

čuj malo.. nego teško mi da se odlučim, jel mu ovo dođe više autonomaški ili antiratni fazon?inače, ja sam verovatno izuzetno glup ili izuzetno neinformisan, al zašto koji kurac spc brani funkcionerima i ješama da dođu na pomen žrtvama racije? :blink:

Edited by Gonzo
Link to comment

Jebeš ga, otkud znam. Najbolje je kada se pri kraju svira u gitaru koja je u futroli :mellow: A za SPC... ni ja nemam jebenog pojma zašto. Znam samo da to traje godinama i mislim da je počelo kao sukob Irinej-Čanak, a onda se prebacilo na NS SPC-NS gradska/pokrajinska vlast.Edit: Tamo na temi o liberalizaciji SPC se seiri detaljnije.

Edited by Buck Naked
Link to comment

fak jea, znači nisam jedini. jedna od bizarnijih novosadskih epizoda, irineju se digla patka da uvodi reda, i to je to sad. ko elementarna nepogoda jbt, mož samo da se skloniš.prva asocijacija.

Edited by Gonzo
Link to comment

I da, koji god da je fazon i koliko god je transfer jak, meni je "nek cepa hrabro panonska ruka" jedno zilion puta bolje od "mir, brate, mir".Edit: Vojvodina Calling vs. Rimtutituki wankers.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Ovo je sprdnja od države, a građani su idioti što trpe tako nešto.Koliko znam, crkva ranije nije ni dolazila na taj memorijalni skup, nego je sve to organizovao isključivo Grad Novi Sad. Crkva tobože zamera političkim strukturama da hoće političke poene, a upravo su popovi ti koji su došli da poziraju na plato. Skupio se buljuk njih (šta će ih toliko?), imaju obezbeđenje (od koga, od Mađara možda?)... Ko je uopšte njih ovlastio da u ime građana Novog Sada organizuju memorijalni skup i da mogu braniti predstavnicima gradske vlasti da govore na takvom skupu?! Inače, crkva je ovde zabranila i da se, zbog navodne buke, Zmajeve dečje igre održavaju na platou ispred spomenika Zmaj Jovi!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...