Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

neka u istoriju uniđe poslednja manifestacija održana u toj rupčazi:

Prijatelji iz Subotice u Društvenom centru!netdcSutra, u četvrtak 12. Januara nam stižu gosti iz Subotice!

Radio Netizen, INSOMNIA i drugi poznati subotički aktivisti i umetnici nam donose celodnevni program:17h: Projekcija filma "Robertino" (60min)"Robertino" je razgovor sa Robertinom, koji je poveo "Otpor" u ovim severnim krajevima. Nije toliko o "Otporu" već više o Robertinu, koji se, eto, odlučio na borbu protiv sistema."18.30h: Projekcija filma "Nevidljiva Nacija" (93min)Film o nezavisnoj sceni Subotice, od početka 80-i do danas.20.30h: “Mladi autori Evrope” i “Underground spirit” izbor filmova programa (70min) Festivala Evropskog filma Palić;nakon projekcija razgovor o filmovima sa Petrom Mitrićem, selektor programa.21h: Izložba + radionica underground stripa by Insomnia sub akt & Damir Pavić Septic + Nenad Gucunja Memag22h: DJ Procedura vam pušta muziku pod Creative Commons licencom.

Dobrodošli!

Link to comment

Pa ono. Ja to stvarno načelno podržavam i gotovo da je neverovatno što se takva stvar desila i sve je to super. Neke njuške tamo mi smetaju, neke mi fale, ali to je već lična stvar. A, naravno, neke su mi vrlo drage i smatram ih prijateljima. Samo što, eto, to nekako nije moja borba, mislim na te sadržaje i umetnost i to. Smetala mi je neka apolitičnost zapravo. Pa sam onda nekako u fazonu.. kao što načelno podržavam, pojma nemam, ove što se bore protiv krzna. Ne ove PETA sektaše, već ove normalne i razumne. Stvarno je idiotski da se ubijaju životinje zbog krzna, i bilo bi mnogo bolje da se ta praksa u potpunosti iskoreni. Bez sarkazma, zaista. Samo što to prosto ne osećam dovoljno "mojom borbom" da bih bio strastveniji oko toga, pa se ne bih pojavio na protestu. E sad, ovo je ipak i malo više od toga, jer ovo smatram i ličnije društveno korisnim, zato i pratim aktivnosti, kačim ova čuda, a i otišao sam da pronjuškam. Ali, eto, nedovoljno da se baš jako zapalim, iako čovek ne može da ostane baš skroz flegma nad iskrenošću i entuzijazmom bar nekih ljudi tamo, koji zaista nisu prevaranti. Ali ni da se ne podsmehuje videoima poput ovog gore, ona salsa, šta je ono, iako je rezultat groznog događaja poznatog kao "došao šumar, rasterao i Nemce i partizane".

Edited by Buck Naked
Link to comment

hvala na hrskavom odgovoru, nisam uspela na organizovanu posetu da odem, a otprilike 99.9% mislim isto.do sledece prilike za posetu (ispred?) sam sugava podrska iz fotelje.ovaj ishod je bio moguc od pocetka ali ovako sa strane mi se kao #1 prepreka cini da nesto iznutra (po malo) fali u smislu hc pokretackog jezgra. @apoliticnost, zar nije sama inicijativa dovoljno 'angazovana' da zapravo sadrzaji i treba da okupiraju sto siri spektar gradjana u nekom cvrstom zagrljaju?

Edited by prima
Link to comment

neki od nas se dobro sećaju da je za vreme miloševića asocijacija nezavisna kulturna scena srbije često vršila spontane upade u napuštene kasarne, odakle su ih, obično posle tri nedelje slikanja, igranja, recitovanja i ostalog čergarenja, bezbatinski izbacivali vojni i obični kerovi.e, sad je isto tako. ako ne i gore.

Povratak u devedeseteAsocijacija Nezavisna kulturna scena Srbije najoštrije osuđuje izbacivanje aktivista Inicijative za Društveni centar i posebno protestuje zbog nespremnosti nadležnih za dijalog sa predstavnicima Inicijative.“Policijsko izbacivanje aktivista koji su tokom protekle tri nedelje oživeli već godinama napušteni vojni objekat podseća na vreme režima Slobodana Miloševića devedesetih. Nedostatak volje za dijalogom i spremnosti za kompromis takođe ukazuje da nema želje za istinskim promenama u društvu”, konstatuje NKSS.http://www.e-novine.com/drustvo/56926-Policija-isterala-aktiviste-kasarne.html
Link to comment
pa stalno -je isto ako ne i gore-..mislim na opšte stanje..
stanje u državi je bolje, nego ljudi više kukaju zato što su im životi monotoni i ispunjeni predvidljivim stvarima: putovanjima, prazničnim trpezama i kreditima. jedini njihov problem je u praćenju protonaprednjačkih medija (b92, blic, e-novine, peščanik) koji ih truju lagarijama i prave od njih buntovnike bez razloga. Edited by Hella
Link to comment

bez ikakve želje da omalovažavam i naknadno pametujem: ja bih voleo da sledeća skvot inicijativa bude urađena tako da postoji makar mala mogućnost da će skvot trajati duže od mesec dana. kada zaposedneš bilo koji prazan civilni objekat, ti podležeš sasvim drugom setu zakona i propisa nego kada ulaziš na vojno. ovo je bio jedini mogući odgovor države, a ako neko očekuje da će se vojska odjednom pretvoriti u leglo hipika kada to poželi Društveni centar ili ma ko drugi, zajebao se u startu.i malo mi je pretenciozno da se zbog izbacivanja skvotera iz vojnog objekta prave poređenja sa devedesetim. da su devedesete, u tom prostoru bi bila streljana, pošto bi komandant garnizona bio Arkanov ortak, ekipa iz DC ne bi bila u Novom Sadu nego bi prala sudove u Berlinu i Amsterdamu krijući se od vojne policije, a onaj ko bi pokušao da skvotuje završio bi polomljenih nogu i hvalio bi Boga što je sve prošlo bez ljudskih žrtava.

Link to comment
bez ikakve želje da omalovažavam i naknadno pametujem: ja bih voleo da sledeća skvot inicijativa bude urađena tako da postoji makar mala mogućnost da će skvot trajati duže od mesec dana. kada zaposedneš bilo koji prazan civilni objekat, ti podležeš sasvim drugom setu zakona i propisa nego kada ulaziš na vojno. ovo je bio jedini mogući odgovor države, a ako neko očekuje da će se vojska odjednom pretvoriti u leglo hipika kada to poželi Društveni centar ili ma ko drugi, zajebao se u startu.i malo mi je pretenciozno da se zbog izbacivanja skvotera iz vojnog objekta prave poređenja sa devedesetim. da su devedesete, u tom prostoru bi bila streljana, pošto bi komandant garnizona bio Arkanov ortak, ekipa iz DC ne bi bila u Novom Sadu nego bi prala sudove u Berlinu i Amsterdamu krijući se od vojne policije, a onaj ko bi pokušao da skvotuje završio bi polomljenih nogu i hvalio bi Boga što je sve prošlo bez ljudskih žrtava.
+1Hipoši u vojnom objektu = govno od države. Ovo je jedino što je bilo normalno da se uradi, da se gomila besposličara udalji od vojnog objekta koji ima malo drugačiju namenu u odnosu na mesto gde će kreativni™ hipici prvi put nešto sami spremiti za jelo i to odmah tvitovati preko svog iPhonea...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...