Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

pa objekat je imao namenu da zvrji prazan i da se jednom proda, tako da mi nije baš to bila poenta laugh.gif
Poenta je trebala da ti bude: da se taj objekat obnovi i u njega umarširaju novi regruti.
Link to comment
Poenta je trebala da ti bude, da se taj objekat obnovi i u njega umarširaju novi regruti.
razumem, gospodine stariji vodniče laugh.gifnego ja te tako prozvah ima tri godine, a još uvek si stariji vodnik...da menjamo to polako? oćeš da budeš zaća?
Link to comment
razumem, gospodine stariji vodniče laugh.gifnego ja te tako prozvah ima tri godine, a još uvek si stariji vodnik...da menjamo to polako? oćeš da budeš zaća?
mlad sam ja za zaću. to ću pred penziju...
Link to comment
+1Hipoši u vojnom objektu = govno od države. Ovo je jedino što je bilo normalno da se uradi, da se gomila besposličara udalji od vojnog objekta koji ima malo drugačiju namenu u odnosu na mesto gde će kreativni™ hipici prvi put nešto sami spremiti za jelo i to odmah tvitovati preko svog iPhonea...
Sve se slazem, ali si omasio za prvo spremanje klope. To je ipak rezervisano za one sto sluze vojsku. Sto prvi put bez mamine kuhinje, idu da "postanu muskarci" (nauce da pospreme krevet i skuvaju pasulj). Od ovih skvotera, bar 47% ima saksiju bosiljka u kuci.
Link to comment
Od ovih skvotera, bar 47% ima saksiju bosiljka u kuci.
verovatno će umeti da skuvaju pastu al dente sa pestom a la Džon Fante, ali će biti fascinirani prizorom olupanog kazana u kome se kuva čorba za 30 ljudi. hipstere jako privlači jednostavnost. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Sve se slazem, ali si omasio za prvo spremanje klope. To je ipak rezervisano za one sto sluze vojsku. Sto prvi put bez mamine kuhinje, idu da "postanu muskarci" (nauce da pospreme krevet i skuvaju pasulj). Od ovih skvotera, bar 47% ima saksiju bosiljka u kuci.
NS je to druže moj. Tamo se jede kod mamice.
Link to comment
verovatno će umeti da skuvaju pastu al dente sa pestom a la Džon Fante, ali će biti fascinirani prizorom olupanog kazana u kome se kuva čorba za 30 ljudi. hipstere jako privlači jednostavnost.
Nece. Mene je uhvatila neka nostalgija, tako da sam u subotu skuvao pasulj. Neko blago prodimljeno meso, pola kile pasulja, aleva i to je bilo sve. Zena je rekla "ovo bi jeo moj deda" i od tad ne dira.Makar ga je ostalo dovoljno da danas mogu da "doruckujem" (bar je to bilo tek u 11).
Link to comment
Poenta je trebala da ti bude: da se taj objekat obnovi i u njega umarširaju novi regruti.
Koliko sam ja shvatio, ta kasarna je negde u centru grada...? Onda će pre biti da je namena da vojska to proda za solidne pare, šta će vojni objekat u gradu...
Link to comment
hipstere jako privlači jednostavnost.
Hipstere privlaci i antikvarna komplikovanost. Hipsteri se loze na stare foto aparate (sa filmom) i ako su isti dvaput komplikovaniji za koriscenje od modernih digitalnih idiota. I tako jos masa stvari.Kao npr.http://www.njuz.net/sve-vise-hipstera-prelazi-na-dial-up/
Sve više hipstera prelazi na dial-upBEOGRAD, 1. decembar 2011, (Njuz) – Dial-up konekcija, koja se koristila za povezivanje na Internet pre pojave širokopojasne veze ADSL, beleži neprestani porast popularnosti kod hipsterskih krugova širom Srbije.Pokazatelji najnovijeg istraživanja svedoče o porastu upotrebe ove zastarele i prevaziđene konekcije od sredine ove godine, i to najviše kod mladih pripadnika više srednje klase.- Konekcije preko 56 kbps nas otuđuju od Interneta i ne mogu da dočaraju uzbuđenje koje je ranije postojalo kada se otvori neka web stranica. A da ne pominjem osećaj sreće koji osećate kada uopšte ostvarite konekciju, i kada uspete da surfujete bez prekida veze duže od 20 minuta – kaže Sreten Kovačević, dvadesetogodišnji konceptualni umetnik sa Dorćola, jedan od desetina mladih koji su odustali od svoje osmomegabitne veze i vratili se, kako oni kažu „iskonskom načinu kretanja po Internetu“.- Za povezivanje koristim Rockwell 56kbps dial-up modem iz 1998, koji danas uopšte nije lako naći, i koji sam platio 200 evra. Razmišljao sam i o sporijim modelima od 33 ili čak 28.8 kbps, ali mi se čini da ovi od 56 kbps prave mnogo bolji zvuk prilikom povezivanja, što je veoma bitan deo prilikom sesije surfovanja. Sa ovim modemom mogu da uradim praktično isto što i svi ostali, ali je konekcija mnogo kvalitetnija, pa samim tim mora mnogo duže da se čeka da bi se učitao neki video sa Vimea. Dok čekam da se neki video učita, prelistam svoje omiljene tumblr blogove sa lomo fotografijama. Verujte da sam naučio da svaku fotografiju i svaki video sada mnogo više cenim nego ranije – kaže Kovačević.Klub koji okuplja poštovaoce dial-up konekcije se može naći na adresi www.geocities.com/dialupinternet a poštovaoci se okupljaju jednom godišnje u napuštenoj zgradi Invest banke na terazijama gde se uz zvuke gramofonskih ploča prisećaju vremena njihovih roditelja.
:DVazno je samo da je drugacije i da nije trenutni mejnstrim (mejnstrim od pre 50 god. je OK). Ovde ih je Njuz tacno ubo, jedna od najboljih prozivki hipstera ikad Edited by hazard
Link to comment
+1Hipoši u vojnom objektu = govno od države. Ovo je jedino što je bilo normalno da se uradi, da se gomila besposličara udalji od vojnog objekta koji ima malo drugačiju namenu u odnosu na mesto gde će kreativni™ hipici prvi put nešto sami spremiti za jelo i to odmah tvitovati preko svog iPhonea...
Namena ovog, a i ostalih vojnih objekata koji se više ne koriste je još pre neku godinu objavljena - na papiru Ministarstvo odbrane i VS vele da će se objekti prodati i da će prikupljeni novac ići u fond za izgradnju stanova za pripadnike VS. Čak je Šutanovac onomad i izdelio neke ključeve, ako me pamćenje ne vara. Zato je ovakav ishod DC performansa bio i očekivan, jer ne znam kako bi objasnili nekom kapetanu koji živi u vešernici zašto se objekat pare koje bi išle za rešavanje njegovog stambenog pitanja poklanjaju tamo nekim narkomanima.
Link to comment

ja bih pozvao sve novosadske skvotere ako im nije preveliki cim da dodju u borcu i zauzmu neki od mnogih napustenih objekata. doduse, nijedan nije tako glamurozan i znacajan kao ta kasarna ali to valjda i nije vazno.

Link to comment
Namena ovog, a i ostalih vojnih objekata koji se više ne koriste je još pre neku godinu objavljena - na papiru Ministarstvo odbrane i VS vele da će se objekti prodati i da će prikupljeni novac ići u fond za izgradnju stanova za pripadnike VS. Čak je Šutanovac onomad i izdelio neke ključeve, ako me pamćenje ne vara. Zato je ovakav ishod DC performansa bio i očekivan, jer ne znam kako bi objasnili nekom kapetanu koji živi u vešernici zašto se objekat pare koje bi išle za rešavanje njegovog stambenog pitanja poklanjaju tamo nekim narkomanima.
ok, ali kada prevrtim film, pa oni su imali zamisao da grad otkupi kasarnu i da je ustupi mladezi da se igra, kapetan bi onda taj stan dobio brze Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...