Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Hah, pa onda su još veći carevi nego što sam mislio. Jašta, sad će NS da strovali X miliJona evra za baš taj objekat.Tranždament ili Majevica, em bolji prostor em sigurno dosta jeftinije od kasarne u centru grada.

Link to comment
post-59-13269267371343.jpgAntifašistička Akcija Novog Sada poziva sve iskrene novosadske antifašiste i antifašistkinje da se okupimo, u podne 21. januara 2012. ispred spomenika „Porodica“ na Keju i zajedno odamo počast žrtvama Novosadske racije. Minutom ćutanja, polaganjem venaca i cveća na spomenik žrtvama fašizma podsetićemo se stravičnog događaja iz januara 1942. kada su hiljade nevinih ubijene jer se fašizmu nije na vreme i odlučno stalo na put. U vremenu krize i beznađa, a ovo današnje prilično je takvo, fašizam i njemu srodne ideje lako nalaze svoj put. Podele i mržnja dovode do užasa kakva je bila i Novosadska racija. Sistematsko zatiranje antifašizma ponovo je nad nama nadvilo mračnu senku ideologija mržnje. Mi, antifašisti i antifašistkinje, građani i građanke Novog Sada, svojim prisustvom na dan zloglasne racije, sa tog stratišta poručićemo svima da nećemo dopustiti da se fašistički zločin zaboravi a novi zločini da se dogode. Zato sugrađanke i sugrađani, dođite da se, bez gazdi, političara i popova, bez onih koju su tu zbog protokola, zbog plate ili zbog toga što večito love ljudske duše, setimo ljudi koje je ideologija zla odvela u smrt pod ledom Dunava. Da se u tišini, bez govorancija i velikih reči, jedni sa drugima, prisetimo lekcija iz prošlosti.Povedite svoju porodicu, prijatelje, komšije i ponesite cvet.NOVI SAD - ANTIFAŠISTIČKI GRADSećanje je borba! Protiv fašizma, svim sredstvima.AFA NOVI SADwww.afans.org
Link to comment

^ meni malo bezveze kako se vi iskreni antifasisti i antifasistkinje ogradjujete od svih ostalih koji bi "neiskreno" odali pocast zrtvama, a pritom tog dana neki od vas idu negde da sviraju i zezaju se...

Link to comment

Ne razumes pravoslavni koncept "zivota na groblju" i umiranja za umrlima.A o tome da niko ne sme da se drzne da zali i obelezava mimo SPC tajminga i protokola da i ne pricamo.Dolazi i Patrijarh, eeeeej!!

Link to comment

kako me ne razumes kad pricam prosto, narodski? i ne radi se sada o mom stajanju uz crkveni "koncept" (mada izem ga, znas me...) nego se radi o tome da mi malo smeta tvoje (vase) stalno davanje lekcije drugima uz "mi smo najbolji i najiskreniji" i valjda jedini antifasisti. pa bem ga, valjda se podrazumeva da smo svi antifasisti i bez da pripadamo toj organizaciji...(osim ako nismo od umobolnih desnicara)...

Link to comment

Cek bre dete...Jel lepo pise da je to poziv gradjanima NSa, svakom kome se to radi i to tako kako je navedeno?Kakva organizacija, kakvi bakraci?Ovo je najsire i najotvorenije sto je AFA NS uradila u poslednjih 5 godina. Svako je dobrodosao.

Link to comment
kako me ne razumes kad pricam prosto, narodski? i ne radi se sada o mom stajanju uz crkveni "koncept" (mada izem ga, znas me...) nego se radi o tome da mi malo smeta tvoje (vase) stalno davanje lekcije drugima uz "mi smo najbolji i najiskreniji" i valjda jedini antifasisti. pa bem ga, valjda se podrazumeva da smo svi antifasisti i bez da pripadamo toj organizaciji...(osim ako nismo od umobolnih desnicara)...
SPC o fašizmu, kao kurva o poštenju. To je tako kristalno jasno da mi škrguću ovi zlatni zubi na samu pomisao da treba obrazlagati. A AFANS je u mnoštvu antifašistički nastrojenih organizacija u gradu valjda najglasniji - odatle i tapija na obeležavanje Racije..
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...