Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Ne, ako uzmeš 14 miligrama logike potpuno bude jasno da je npr. Trandžament idealan za nekakav kulturni centar. Veliki broj kuća-prostorija koje bi mogle da se koriste za ziliJon namena, buka nikom ne bi smetala te bi svaki NS muzikant mogao da drnda na probama kao divalj bez da nekome smeta (užasno mi je zastrašujuća i sama pomisao na novosadsku muzičku scenu, al nek cveta hiljadu cvetova, jbg), čak ima i pun kurac prostora za svakakva dešavanja na otvorenom sa, čini mi se, dve ogromne bine... Potpuno idealno za neku umetničku megakuloću. Al jok, bliže im Futoška u kojoj se komšiluk žalio zbog 45 sekundi pozdrava zastavi sa razglasa.
nemas pojma pa cu te informisati :D oni su rekli kako ce svi gradjani moci svoju decu da dovode tamo da besplatno uce da slikaju, pevaju, sviraju, glume, i jos razne druge stvari, dok ne proradi rolerkoster. zato im treba ovakva lokacija, da se ne pate deca po vrletima trandzamenta, ili po obroncima detelinare na majevici.maheeme, ta pivnica je vec savrsena, bas ovakva kakva je. leti kad odes petkom na suljpa, nema sanse da ne zateknes neku sindikalnu proslavu u basti. od takvog spektakla nema boljeg alternativnog performansa.
Link to comment
Ne, ako uzmeš 14 miligrama logike potpuno bude jasno da je npr. Trandžament idealan za nekakav kulturni centar. Veliki broj kuća-prostorija koje bi mogle da se koriste za ziliJon namena, buka nikom ne bi smetala te bi svaki NS muzikant mogao da drnda na probama kao divalj bez da nekome smeta (užasno mi je zastrašujuća i sama pomisao na novosadsku muzičku scenu, al nek cveta hiljadu cvetova, jbg), čak ima i pun kurac prostora za svakakva dešavanja na otvorenom sa, čini mi se, dve ogromne bine... Potpuno idealno za neku umetničku megakuloću. Al jok, bliže im Futoška u kojoj se komšiluk žalio zbog 45 sekundi pozdrava zastavi sa razglasa.
Aj poglej ponovo video pa reci vidis li tu ti ikakvu naznaku ideje, plana, svrhe??Ovo sto si ti napisao... tako se ja cesto osecam kad pokusavam grupi zonglera da objasnim da se tako ne moze nista uraditi protiv fasizma, recimo."Budi pozitivan, covece! svemir ima plan za nas. Tolika kolicina POZITIVNE ENERGIJE mora dati nesto. Bicemo isti kao oni ako jednom ne dobijemo batina i napravimo nesto do kraja!!"
Link to comment

Mada vec duzhe vreme ne zhivim u NS-u i nisam upoznat sa lokalnim deshavanjima, meni je ovaj potez skroz OK. Trandzament je mozhda dobra lokacija, ako bi cilj bio da sve to preraste u 00 verziju "umetnichkih ateljea" sa Djave, ali za community centre koji bi bio u "sluzhbi" gradjana, centralna lokacija je najbolje reshenje. Iskreno se nadam da ce se u toj celoj prichi naci bar par pametnih likova, koji ce probati da od svega toga naprave neshto vishe od vashara preko vikenda.

Link to comment

niko ne spori da je bazicna ideja super, ali ce je sjebati. i u ranijim pokusajima okupljanja oko nekih slicnih stvari uvek se zavrsavalo na pitanju "a ko ce to da vodi"impresije onih koji su bili u toj kasarni ljubljanskoj, a koja im je uzor se svode na ovo:"e do jaja, oni tamo imaju dzabe ofise, pa otpadaju po ceo dan, zurke, zajebancija, murija nikad ne dolazi" "jedan izdo taj prostor sto je dobio nekoj firmi kompjuterskoj, za 400 evra mesecno""stalno prave neke predstave, koncerte, dobra fora skroz"utisci idu bas tim prioritetom, a poticu od kreativnih umetnika koji ce osmisliti sadrzaje od kojih cemo doziveti preporod. poserem se odmah. lako cu obrisati govno, ako nisam bio u pravu.

Link to comment

predostrozno se iskenjati (samo) je fizioloski dobro. naravno da moze da kiksne na milion mesta, ali eto, neki ljudi imaju hrabrosti da probaju.postoji i rojc u puli. a mozda im je bas christiania uzor. svako od tih mesta je imalo svoje probleme i impresije posetilaca itd.site-specific.

Link to comment
predostrozno se iskenjati (samo) je fizioloski dobro. naravno da moze da kiksne na milion mesta, ali eto, neki ljudi imaju hrabrosti da probaju.postoji i rojc u puli. a mozda im je bas christiania uzor. svako od tih mesta je imalo svoje probleme i impresije posetilaca itd.site-specific.
+1U principu, ako i ispadne neshto od cele ove priche, zgrada bi ostala u vlasnishtvu grada. Chak i da ispadne neka losha balkanska verzija Christianije sa Shabanom Shaulicem kao glavnim shefom, opet je bolje nego josh jedan Merkator...
Link to comment

Ja sam među onima koji figuriraju kao neko neformalno mudo video Nešu Rokenrola (Free Hugs i salsa i filmska piraterija i.. znaju oni koji znaju) pa mi dosta za sud. Preki.

Link to comment

Ja ću da pomognem ako obećaju da će u komandi stana, u onom pržunu dole, da postave neki dobar šank, ako u mojoj spavaonici bude neka kul radionica za nerdove i ako u kantini opet bude onih zajebanih ljutih kobaja sa dosta senfa. Jbt, ladno ću u januaru za zapucam u NS da popijem pivo u kasarni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...