Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

ko prvi proba Mikkeller Vista, napravljen u Kabinetu, mogao bi da javi utiske. od danas se prodaje u samo pivo/pivopija/majstor za pivo...

Šta oni po recepturi prave njihova?
Link to comment

Šta oni po recepturi prave njihova?

da. mikkeller inače radi po tom "gipsy" principu. nemaju svoju pivaru, nego prave piva sarađujući sa drugim pivarama. baš mi drago što će i kabinet napraviti mikkelleru jedno pivo. mikkeller vista, ipa.

10707050_706951242715475_1703609686_n.jp

Link to comment

da. mikkeller inače radi po tom "gipsy" principu. nemaju svoju pivaru, nego prave piva sarađujući sa drugim pivarama. baš mi drago što će i kabinet napraviti mikkelleru jedno pivo. mikkeller vista, ipa.

10707050_706951242715475_1703609686_n.jp

Znam da bih to mogao izguglati ali mi ovako lakše:

Jel oni onda imaju svoje "kuvare" pa oni naprave recepturu ili...

Link to comment

Znam da bih to mogao izguglati ali mi ovako lakše:

Jel oni onda imaju svoje "kuvare" pa oni naprave recepturu ili...

nisam siguran kako je to urađeno u kabinetovom slučaju, ali najčešće se radi po Mikkellerovom receptu/sirovinama, a ređe u saradnji sa brewmasterima drugih pivara (npr. brewdogovim), a po svemu sudeći ovde je ono prvo u pitanju. 

Link to comment

popih odlicno pivo. porucila sam vise da probam, bez velikog ocekivanja, ali ovo je bilo sjajno. miris jako burbonast -- karamela i vanila a ukus... slatkast, ali mnogo manje nego sto sam ocekivala od 8.2% piva. definitivno u klasi piva da se pijucka, a ne pije.  

 

pivo.jpg

Link to comment

Пре дефинитивног преласка на ракије сам прилично редовно пио Грантс који је сазревао у бурадима за ејл. Могао је да се купи у продавници пића на Каленићу, у самој пијаци. Сада чешљам нет у потрази за сличним бурбоном јер могу да се закунем да сам једном и на то налетео, али ми је потрага неуспешна.

Link to comment

Pio juče redom tamni pšenični Erdinger, koji mi se dopao, onda onaj Chimay, pa onda ono koje sam zaboravio kako se zove, a ima onaj dojajni mehanizam zatvaranja kao za tegle i flaše sa paradajz sokom. Uglavnom, piva i dalje nisu za mene, zvekne to brzo a onda omlitavim.

Link to comment

Vista je dobro pivo, oseti se Mikkeller-ova "ruka" ali je pitkije od njegovih nekih klasika. Gorčina je veoma izražena ali opet onome ko voli će biti taman, meni npr.

Sve u svemu baš dobar iskorak za "naše" pivo!

Link to comment
  • 3 weeks later...

Relativno skoro otvoreno u Bežanijskokj ulici u Zemunu. Izvinjavam se ako je već bilo postavljano.

Drži ili radi slovenac a piva ima koje oćeš i koje nećeš (i biće još kako mi reče).

 

 

20141019_114140.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...