Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

sinoć sam degustirao deo piva koja će se naći u mikseru za great british weekend i od onoga što sam probao, favoriti su mi proper job (my kind of ipa sa dosta hmelja i citrusnom notom) i scottish stout (ozbiljan stout sa aromom čokolade i prženog slada). inače, trebalo bi da bude 30-35 britanskih piva (cene će biti objavljene u četvrtak), a pored njih predstaviće se tri nova brewdog piva na našem tržištu  (sa novim, redizajniranim etiketama)  i novi kabinet supernova (ponovo ipa).

r74wt2.jpg35a80g9.jpg

Link to comment

sinoć sam degustirao deo piva koja će se naći u mikseru za great british weekend i od onoga što sam probao, favoriti su mi proper job (my kind of ipa sa dosta hmelja i citrusnom notom) i scottish stout (ozbiljan stout sa aromom čokolade i prženog slada). inače, trebalo bi da bude 30-35 britanskih piva (cene će biti objavljene u četvrtak), a pored njih predstaviće se tri nova brewdog piva na našem tržištu  (sa novim, redizajniranim etiketama)  i novi kabinet supernova (ponovo ipa).

r74wt2.jpg35a80g9.jpg

 

 

Proper Job stvarno odličan. Nisam veliki ljubitelj IPA ali je ovaj bio fenomenalan.

+1

Морам да вам поставим пар овдашњих на које сам налетео у последњих месец дана. У то су неок фазону, Јута и Сан Диего.

Link to comment

sinoć sam degustirao deo piva koja će se naći u mikseru za great british weekend i od onoga što sam probao, favoriti su mi proper job (my kind of ipa sa dosta hmelja i citrusnom notom) i scottish stout (ozbiljan stout sa aromom čokolade i prženog slada). inače, trebalo bi da bude 30-35 britanskih piva (cene će biti objavljene u četvrtak), a pored njih predstaviće se tri nova brewdog piva na našem tržištu  (sa novim, redizajniranim etiketama)  i novi kabinet supernova (ponovo ipa).

r74wt2.jpg35a80g9.jpg

U masi novih piva, etiketa, ukusa koji nas za vikend cekaju, a sve sa ogranicenim vremenskim, finansijskim i fizioloskim kapacitetima, vrlo je bitno imati pravu preporuku, ili barem dobar instinkt. Proper Job je pravi izbor, ne sumnjam. Skota cu se usuditi da probam ako mi ostane mesta. Plasi me navala arome karamelnog slada. Sto se navale ukusa tice, tu sam ipak za hmeljne fantazije ili terorisucu sircetnu kiselost dobrog gueze-a. Tu je opet stari, dobri Brewdog. Preskocicu gobline, trupere, spitfajere... Rado bih probao jos neki Oakham ili Thorbridge. Neobicno da se srpski americki indija pejl ejl pojavljuje na festivalu britanskih piva.

Link to comment

U masi novih piva, etiketa, ukusa koji nas za vikend cekaju, a sve sa ogranicenim vremenskim, finansijskim i fizioloskim kapacitetima, vrlo je bitno imati pravu preporuku, ili barem dobar instinkt. Proper Job je pravi izbor, ne sumnjam. Skota cu se usuditi da probam ako mi ostane mesta. Plasi me navala arome karamelnog slada. Sto se navale ukusa tice, tu sam ipak za hmeljne fantazije ili terorisucu sircetnu kiselost dobrog gueze-a. Tu je opet stari, dobri Brewdog. Preskocicu gobline, trupere, spitfajere... Rado bih probao jos neki Oakham ili Thorbridge. Neobicno da se srpski americki indija pejl ejl pojavljuje na festivalu britanskih piva.

u tom slučaju je možda bolje da ostaviš i thornbridge i brewdog za drugu priliku jer će ih biti u prodaji i nakon festivala, dok će ova engleska piva biti u prodaji samo ako ih ostane nakon vikenda, što je već upitno jer su veoma ograničene količine.

e da, i ne daj da te prevari pivo sa najprivlačnijim imenom/etiketom, monty pythons holy (gr)ale, jer je sadržaj čisto razočarenje. 

drago mi je što će doći i mostarci sa svojim oldbridž pivom. koje je opet američko...

Link to comment

+1

Морам да вам поставим пар овдашњих на које сам налетео у последњих месец дана. У то су неок фазону, Јута и Сан Диего.

 

Od tebe očekujem recenziju nekog Cascadian Dark Ale-a :fantom:

Na festivalu ću se fokusirati na bittere, posebno na Theakston Old Peculier.

Link to comment

sinoć sam degustirao deo piva koja će se naći u mikseru za great british weekend i od onoga što sam probao, favoriti su mi proper job (my kind of ipa sa dosta hmelja i citrusnom notom) i scottish stout (ozbiljan stout sa aromom čokolade i prženog slada). inače, trebalo bi da bude 30-35 britanskih piva (cene će biti objavljene u četvrtak), a pored njih predstaviće se tri nova brewdog piva na našem tržištu  (sa novim, redizajniranim etiketama)  i novi kabinet supernova (ponovo ipa).

r74wt2.jpg35a80g9.jpg

Gde je bila degustacija?

Link to comment

Kolke će biti cene na festivalu?

Najavili smo 35 ‪#‎GBW2014‬ pivskih premijera, ali nećemo vam unapred otkriti baš sve. Vidimo se sutra u Mikser Beograd !

 

Black Sheep: Black Sheep Ale 260, Monty Python Holy (Gr)Ale 260

Batemans: Mocha 280, XXXB 290

St Austell: Proper Job 280, Admirals Ale 280

Thornbridge: Jaipur 350, Kipling 350, St. Petersburg 350

Wold Top: Wold Gold 280, Headland Red 280, Scarborough Fair IPA 280

Wharfe Bank: Yorkshire IPA 310, CamFell Flame 310

Atom: Camomile 260, Dark Alchemy 260

Theakstons: Old Peculiar 260

Greene King: Old Speckled Hen 260, Double Hop Monster 220

Belhaven: Scotish Stout 280

Black Horse: Mild Midlander 380, Queens 380, Pleasant Blondes 380

West Berkshire: Good Old Boy 330

Hambleton: Stallion 320

Brentwood: Chockwork Orange 370

Tunnel: 370

 

Napomena: sve cene su u dinarima (RSD).

ima li neko preporuke? Edited by scab
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...