Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

probao pre neki dan nešto što se zove Double chocolate stout.

šta je ono? nikad neću prežaliti tih 800 dinara, ono ima ukusa na čokoladu zasta, zapravo na ladan kakao i samo to. još i gorak. užas. ne kapiram ideju.

 

istina, ja volim pivo, ali ne kapiram ni IPA i većinu kraft piva. cenim cvetne mirise, citrusne takođe, ali mi gorčina i to besomučno jahanje na hmelju baš ne prija. brew dog probao jednom, nemam želju više ikad, trudim se mi se dopadne Kabinet ali mi ne ide - a mislim da sam izređao većinu.

 

recimo, moja mera stvari je dobar trapist, volim Tripple Karmeliter, volim Šnajderova bela piva (dočim mi je onaj jefitini Ottinger odvratan), volim crveni Grolsh, dupe bi prodao za dobar i mastan ale, cenim Plzensko i srodna piva... ali ove IPE, džiži - midži indian pale stout porter nešto - ič ne kapiram

uz to, ja sam dete odraslo na zrenjaninskom Porteru, meni kad kažeš porter ja pomislim na karamelasto, gusto, slatkasto, ekstraktvino i masno pivo, ne na ove grke vodice

Edited by banatjanin
Link to comment

prema tome, postigli smo građanski konsenzus što se tiče Milenkovića, ostala mi je još jedna flaša a u međuvremenu prelazim na zlog patuljka

 

9hrq4y.jpg

 

vr4pav.jpg

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

svako pije šta hoće, tu slobodu ne dovodim u pitanje, primećujem da forumaši ne haju mnogo za ovim novo otvorenim manufakturama i njihovim pivima

Link to comment

Onda je stanje u ovoj zemlji vrlo teško...

 

Na zapadu™ samo piko pivare imaju prodju trenutno. Razvaljuju se od prodaje. I oni i izvoznici alu folija i mrmota.

Link to comment

Zato što je skupo prosečnom konzumentu.

 

Pa dobro, umesto tri niksicka tocena, mogu se popiti dva točena kabineta.

 

Tako da i nije toliko skupo.  

Link to comment

U tome je lepota razlicitosti piva i ukusa.

 

znaš, jebiga, hijerarhija vrednosti postoji, postoje i standardi kvaliteta, kao i objektivna organoleptička analiza, tako da ta floskula o ukusima.. nekako., ne znam. pre ću da prihvatim da sam neznalica i needukovan u pivskom smislu pa ne znam šta valja. kako da ti kažem, Šasanj Montraše je Šasanj Montraše i niko nema dilemu oko kvaliteta tog šardonea, kakav god lično ukus ili sortu preferirao.

 

mene jednostavno čudi hajp oko tih kraft piva sa sve tim IPA - hoops izrazima. nekako, previše je tu hipsterske snobovštine (oh! priča o snobizmu osoba koja se bavi vinom!) i loženja koje mi se čini ne baš utemeljeno na nečemu egzaktnom glede kvaliteta, aroma i tako toga... a niko da dođe da objasni i poduči. evo, ja sam spreman da slušam.

i kako vidiš, probavam i pijem, i to za svoje novce, ali prosvetljenje izostaje.

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...