Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Na zalost ovo mi izgleda kao genericki/alibi tekst.Izbegavanje konkretnih cinjenica.Pogotovo ovaj deo,

 

 

 

- Укус/арома
Ово је део у и о коме се најмање може причати из врло једноставног разлога што свако од нас има себи својствен и посебан, индивидуалан укус. Како је једнима, у овом тренутку на тржишту најбоље пиво (да не наводим име) које у продавници иначе кошта 45 динара у повратној флаши од пола литра, другима је Келш као тип пива само ”обојена водица”, а трећима је нпр. прави рај за непца. Као и у мушко - женским везама, тако се и у храни, па и у пивима проналазе спојеви према личним афинитетима. Универзални кључ за универзално допадање свима не постоји. А, на то допадање утиче не само изглед (или у случају пива и укус), већ и много других такође врло личних разлога. Најбољи примери за то су тзв. ”слепе пробе” које су први на свету, пре 5 деценија озбиљно почели да раде менаџери Пепси Коле, када су загриженим љубитељима Кока Коле давали у две необележене чаше Пепси и Кока Колу и тражили од њих да кажу која је која. Више од 70% испитаника је изабрало Пепси и клело се да је у питању Кока Кола.

 

ali ajde.Mozda se nesto promeni.

Ako ciljas neku grupu potrosaca moras znati sta njima plasiras.

BTW, jos neko se bese pozivao na nemacki pravilnik o cistoti piva...

Link to comment

 

- Цена

Њу диктира више фактора, а један од главних је и место где сте производ купили. Можемо вам рећи да знамо да цене нашег МАНДЕЛ 11 варирају од места до места и за по 30%. Ценовна политика ресторана/кафана, барова или пабова у којима можете да наручите наше пиво није под нашом ингеренцијом. Ми свима испоручујемо пиво по истој цени. Али, то је само један од фактора који утичу на њу. Други, изузетно битан су и састојци. Ми смо се одлучили да сва пива (у складу са традицијом, коју тако желимо да пратимо) правимо у што већем могућем сагласју са Reinheitsgebot-ом - немачким Правилником о чистоћи пива. Иако оригинални Правилник из 1516. године није могуће апсолутно пратити, ту је његова ”модернизована” верзија у облику немачког ”пивског закона” који пратимо што више можемо. У складу са тиме, за разлику од многих пива која су чак и у овом форуму позитивно поменута, ми у наша пива стављамо само и искључиво следећа четири састојка: вода, јечмени слад, хмељ и квасац. Код нас нема кукуруза, појачивача укуса, накнадно додатих вештачких или природних арома, не користимо ензиме за убрзавање процеса зрења пива, полимере за његово бистрење, итд. Због свега тога ни цена нашег пива не може бити у рангу са индустријским, па ни неким овде већ поменутим. 

 

 

 

 

Od privatne pivare se ni ne očekuje da bude cenovno u rangu komercijalnih piva ali se ipak očekuje da cena prati kvalitet, nadam se da ćete to i postići uskoro. U svakom slučaju dobro je da se pojavi što više novih pivara, kvantitet uvek izbaci kvalitet!

Link to comment

@ПИВАРА МИЛЕНКОВИЋ

 

Срдачан поздрав и добродошли на форум Парапсихопатологија™!

 

Веома нам је драго што можемо да вас примимо у редове чланова дискусионог форума Парапсихопатологија™, који се тренутно налази у јубиларној седмој години пропадања. Нашу заједницу чине интелектуално убоги и духовно кљасти из читавог региона, а одређени број чланова дискусионог форума Парапсихопатологија™ су и појединци који живе и/или раде у иностранству.

 

Ми волимо пиво. Не познајемо га довољно добро, субјективни смо у процењивању и много гуглујемо јер не можемо много да купујемо пошто већина нас нема материјална средства која омогућују живот без егзистенцијалног страха. Већина чланова дискусионог форума Парапсихопатологија™ би пре изабрала два литра пива у ПЕТ™ амбалажи него малу чашу точеног из белгијског самостана. Ипак, у нама се крију будући познаваоци пива. Да бисмо остварили свој потенцијал неопходна је синергија наших и ваших напора. Због тога, молим вас да у вашој будућој директној комуникацији у оквиру дискусионог форума Парапсихопатологија™ не користите копи пејстоване материјале, већ да нам на мало мање роботски начин објасните ствари које не знамо. Ми ћемо покушати да узвратимо истом мером. Ево, на пример: пепси кола која је сервирана на "слепим пробама" је била неколико степени хладнија од кока коле, што је довело до наведеног резултата.

 

Хвала на времену и пуно успеха у даљем пивском раду.

 

Више о свему на осталим топицима дискусионог форума Парапсихопатологија™.

Link to comment

@ПИВАРА МИЛЕНКОВИЋ

 

Срдачан поздрав и добродошли на форум Парапсихопатологија™!

 

Веома нам је драго што можемо да вас примимо у редове чланова дискусионог форума Парапсихопатологија™, који се тренутно налази у јубиларној седмој години пропадања. Нашу заједницу чине интелектуално убоги и духовно кљасти из читавог региона, а одређени број чланова дискусионог форума Парапсихопатологија™ су и појединци који живе и/или раде у иностранству.

 

Ми волимо пиво. Не познајемо га довољно добро, субјективни смо у процењивању и много гуглујемо јер не можемо много да купујемо пошто већина нас нема материјална средства која омогућују живот без егзистенцијалног страха. Већина чланова дискусионог форума Парапсихопатологија™ би пре изабрала два литра пива у ПЕТ™ амбалажи него малу чашу точеног из белгијског самостана. Ипак, у нама се крију будући познаваоци пива. Да бисмо остварили свој потенцијал неопходна је синергија наших и ваших напора. Због тога, молим вас да у вашој будућој директној комуникацији у оквиру дискусионог форума Парапсихопатологија™ не користите копи пејстоване материјале, већ да нам на мало мање роботски начин објасните ствари које не знамо. Ми ћемо покушати да узвратимо истом мером. Ево, на пример: пепси кола која је сервирана на "слепим пробама" је била неколико степени хладнија од кока коле, што је довело до наведеног резултата.

 

Хвала на времену и пуно успеха у даљем пивском раду.

 

Више о свему на осталим топицима дискусионог форума Парапсихопатологија™.

Ihaaaaaa!U to ime ziveli!

Link to comment

@ПИВАРА МИЛЕНКОВИЋ

 

Meni prija sto su se proizvodjaci ukljucili na forum. Iako zvuci kao marketing, kako jedan clan rece, mislim da ce se prica brzo prebaciti na drugi kolosek. Barem na ovom forumu nema mesta za neku reklamu. Voleo bih da se forumu pridruze i ljudi iz Kabineta (mada sam siguran da gledaju). 

 

Elem, da prodiskutujem po navedenim tezama:

 

-Tradicija: cinjenica je da se u Srbiji na spomen piva najcesce pomisli na Nemacku. Dobrim delom zbog raznoraznih propagandi. Nemacka ima ozbiljnu pivarsku tradiciju, ali nista vecu nego Belgija, Engleska ili Ceska. Cak se u Srbiji tradicionalno pravi ceski stil lagera. Ljudi valjda vole pricu o tom zakonu o cistoci (prevazidjenom) i Oktoberfestu (vecina posetilaca su turisti koji ne znaju puno o pivu). Kad se to uzme u obzir, moze se reci da vam je dobra strategija da se fokusirate na nemacka piva. A i ne treba sve mikropivare da furaju isti fazon. Treba biti razlicit i ponuditi izbor. Pozdravite puno gosn Vasu, strasno cenim kad se pruza prilika starijim ljudima, ali u ovoj prici bi vam bio korisniji klinja koji je bio na praksi 6 meseci u Brewdogu. Inace Koelsch je vrlo popularan stil u poslednje vreme kod zanatskih pivara, nadam se da cete uskoro izbaciti i Berliner Weisse, a sto da ne i neki Alt. Ono sto vam je sigurno greska, trebalo je da krenete prvo sa tocenim u par lokala, jer se tu najbolje oseti kvalitet (ili nekvalitet) piva.

 

-Cena: jako tesko za odrediti, ali nikako se ne treba vaditi na prodavce. Ljudi koji cene dobra piva i placaju ih skupo, zele da plate kvalitetne sastojke, znanje, recepturu i rad, a ne trgovacku marzu. Ovo je suluda poruka, pivo nam je jeftino, ali se prodaje za skupe pare. Kad se sve sabere, na mikro nivou je jako tesko napraviti jeftino dobro pivo. Ali mora da se zna sta ulazi u tu cenu. Kabinet je investirao ozbiljne pare u svoju pivaru. Prvih par tura sam im probao, zakljucio da ne vrede i nisam ih pio dok se nisu popravili. Sad je to vec dobar odnos cena/kvalitet (red velicine 300 din za pola litre tocenog u baru).  

 

Ukus: ovde ste najvise pogresili. O ukusu i aromama piva bas ima najvise da se raglaba. Pa ja najvise volim kad mi dodje neko ko se razume i kaze sta mu fali kod mog piva, a ne kao vecina koji samo kazu kako je super. O ukusima se ne raspravlja, u smislu dal ja volim IPA i Wit, a moja zena Bitter i Porter. Ali u okviru stila mora da se zna sta valja, a sta ne, da li pivo uopste odgovara stilu (komentarisali smo ranije Kabinetov Wit). Primer sa Pepsijem bolje da se obrise, jer je u pitanju cist marketing, a to vam ne treba, jer zanatska piva prodaje kvalitet i smelost recepta, a ne reklama.

 

Pojavila se i neka Crna Krava, sa milk stoutom, jedva cekam da probam i to, a i ovaj Koelsch. Samo nek vas je sto vise, mi cemo biti srecniji.

 

Probao sam Kabinetov stout. Pivo je sasvim solidno, ljudi su generalno zadovoljni. Meni se nije dopalo, jer je ovo malo jaci sweet stout, znaci dosta sladak i karamelan. Kafa i cokolada nisu dominantni. A i volim da je gazirano, barem malcice.

Link to comment

- Традиција и модерна пива/стилови

Ми смо се одлучили за традиционалне немачке стилове пива и то је наша пословна филозофија. ”Модерна” пива подразумевају велики утицај америчких и британских стилова, који су за свако поштовање и ми не потцењујемо ни један. Оно шта КАБИНЕТ ради у Србији је вредно поштовања, једино што ми не делимо исту ”пивску” филозофију. Наша је логика била да се Октоберфест одржава, нити у Њујорку, нити у Бирмингему, већ у Минхену. А и чињеница да се налазимо у Земуну, је била само разлог више да се одлучимо за немачке стилове. Одлучили смо се за три врсте пива, три стила и само ћемо на њима радити у годинама које долазе. До сада смо званично представили само МАНДЕЛ 11, у другој половини новембра крећемо и са званичним представљањем БЕРНШТАЈНА 04, а почетком децембра, представићемо и РОТ 08. Не планирамо са временом да уводимо ни једну другу врсту пива, држаћемо се ова три стара и традиционална, јер сматрамо да постоји тржиште за њих. Са нама у тиму је и госпон Васа. Он има 70 година и већ 42 је у дизајнирању и производњи пива. Осим части коју имамо да радимо са таквим доајеном пиварства, ту је и традиција коју његово непревазиђено искуство носи са собом.

 

al gle cuda, na oktoberfestu ne moz naci kels, da ga prevrnes naglavacke ;)

 

hint#1: ako vec reklamirate piva, onda dodajte i koji je tip. mandel 11, bernstajn 04, salke 05, ne govori mnogo koji je tip piva ;)

hint#2: otpustite dizajnera sajta. font je neprijatno necitak, sajt je pun "uskoro" stavki (od 3 obecana piva sa naslovne, zasad postoji samo jedno), duplirana slova u navigacijskom delu su vrlo iritantna 

 

a sad odoh da uspem malo pepsija u jedan gafel kels, da vidim oce li ga malko izvuci :P

 

@Prslin:  :thumbup: 

Edited by Zverilla
Link to comment

al gle cuda, na oktoberfestu ne moz naci kels, da ga prevrnes naglavacke ;)

 

......ali mozes weizen koji nije po Reinsheitgebotu kad se vec brojimo po cistoti. tako sam se ja lozila na taj izmisljeni gebot, najbolje je nemacko pivo, svadjala se ovde sa yoyogijem, dok se nisam odvazila da  krenem na bittere, IPAove, portere...

 

nisu mikro pivare navalile na drugacija piva od nemackih zato sto je to pomodarstvo nego zato sto ova druga piva dozvoljavaju veci varijabilitet tehnologije i ukusa i onda se lakse probija na trziste i lakse se stice 'publika'. tesko je biti kompetitivan sa vekovima starom tradicijom. ne mogu da zamislim da mi se uvek pije jedan isti IPA. Za koelsch, kad sam zivela u tom kraju sam uvek pila isti. 

Link to comment

meni i dalje 2 najomiljenija piva djudju sa marakujom i lindemanovo s malinom.

toliko o blutschutzgesetz.u reinsheitgebotu  od mene ;)

 

i jos nisam uzeo ona piva sto si mi preporucila :(

Link to comment

sve je to super ali ja licno imam problem

 

a to je koliko god da popijem IPA i portera, kad u usta stavim dobar industrijski vajcen koji se pravi na melearde litara - paulaner na primer, ne mora bolje od toga - to mi je mnogo bolje. kao pivo.

 

i drugo, nisam bas mnogo vremena proveo, ali japanska industrijska svetla piva - kirin, jebisu, asahi superdry - isto istocena na slavinu i posluzena onako kako japanski car zapoveda (asahi sluzi idealno na -0.2) su nesto sto bih uzeo pre nego bilo sta micro i bilo sta IPA, porter, dark itd

Link to comment

......ali mozes weizen koji nije po Reinsheitgebotu kad se vec brojimo po cistoti. tako sam se ja lozila na taj izmisljeni gebot, najbolje je nemacko pivo, svadjala se ovde sa yoyogijem, dok se nisam odvazila da  krenem na bittere, IPAove, portere...

 

 

imam isto iskustvo i pisao sam o tome ovde ili tamo ™ i priznao ameliji da je u pravu za belgijska piva (ne sva naravno), ali mi je i dalje klasicno nemacko najbolje i najdraze. tako volim i tako mi prija.

ili cemo da raspravljamo o okusima :yawn2:

Link to comment

inace videh da kabinet ima sad i svoju isporuku piva na kucnu adresu + ona fora sa tocilicom na gajbi. Nazalost meni je i dalje od njih najbolji Mikkeler ali njega prodaju samo u 0,33 flasica i skup je cak i u toj varijanti kada je kupujes od proizvodjaca. Citra je isto ok ali samo dotle.

 

btw jel neko probao Medved pivo iz Valjeva, valjda?

Link to comment

sve je to super ali ja licno imam problem

 

a to je koliko god da popijem IPA i portera, kad u usta stavim dobar industrijski vajcen koji se pravi na melearde litara - paulaner na primer, ne mora bolje od toga - to mi je mnogo bolje. kao pivo.

 

i drugo, nisam bas mnogo vremena proveo, ali japanska industrijska svetla piva - kirin, jebisu, asahi superdry - isto istocena na slavinu i posluzena onako kako japanski car zapoveda (asahi sluzi idealno na -0.2) su nesto sto bih uzeo pre nego bilo sta micro i bilo sta IPA, porter, dark itd

Zaista licno imas problem.

 

Salu na stranu. Nemojmo raspravljati o ukusima. Ja generalno volim sve stilove i podstilove, neke vise, neke manje, bitno da su piva dobro ukomponovana od dobrih sastojaka. Sjajno je sto postoji koelsch u ponudi i to iz mikropivare (pre bih rekao nano) koja mi je lokacijski bliza od Kosmaja. E sad, hocu da vidim kakav im je proces proizvodnje i izbor sastojaka. Postacemo pivarska zemlja tek kad se bude pilo na mestu proizvodnje pivo od sastojaka sa obliznjeg placa.

Link to comment

Zaista licno imas problem.

 

Salu na stranu. Nemojmo raspravljati o ukusima. Ja generalno volim sve stilove i podstilove, neke vise, neke manje, bitno da su piva dobro ukomponovana od dobrih sastojaka. Sjajno je sto postoji koelsch u ponudi i to iz mikropivare (pre bih rekao nano) koja mi je lokacijski bliza od Kosmaja. E sad, hocu da vidim kakav im je proces proizvodnje i izbor sastojaka. Postacemo pivarska zemlja tek kad se bude pilo na mestu proizvodnje pivo od sastojaka sa obliznjeg placa.

Ja sam za pricu o ukusu.Piva. ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...