Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

nije loše pivo, samo 5% alkohola što ga čini pitkim

Ovo vec lici na reklamiranje. Zar je to potrebno, ako pivo icemu valja?

 

Koji se sastojci koriste? Koja je tehnologija proizvodnje? Kakva je oprema? Sta ulazi u cenu od preko 200 din?

 

Ili na primer: koje sve uslove treba ispuniti da bi pivo moglo da se prodaje? Koliki su tu troskovi?

Link to comment

Pa vidis da tamo gde stoji ROT pise crveno pivo, a na flasi gde stoji MANDEL pise kelnsko pivo. Mislim, meni je to potpuno nebitno, ali ako je vec mandel nemoguce napisati na cirilici (mada ne znam zasto) onda su mogli da prevedu.

Link to comment

Pa vidis da tamo gde stoji ROT pise crveno pivo, a na flasi gde stoji MANDEL pise kelnsko pivo. Mislim, meni je to potpuno nebitno, ali ako je vec mandel nemoguce napisati na cirilici (mada ne znam zasto) onda su mogli da prevedu.

Mešaš naziv proizvoda i opis tj. vrstu.

Latinica je bitna verovatno zbog recimo spiska u ponudi restorana npr.

Link to comment

mandel = badem

rot = crveno

 

dakle moze da se prevede. a moz i da se napise cirilicom, ko sto rece venom (jer na srpskom ni jedno ni drugo ne znace nista, pisali ih cirilicom ili latinicom).

al bolje da sacekamo i njihov treci jubilarni post u kom ce da objasne zasto je to tako ;)

Edited by Zverilla
Link to comment

Kad smo kod domacih piva ono nefiltrirano i nepasteroizovano Medved valjda Valjevsko/Divcibarsko uopste nije lose. Mada iskreno mislim da ga u Beogradu ima samo na jednom zavucenom mestu.

Link to comment

Ovo vec lici na reklamiranje. Zar je to potrebno, ako pivo icemu valja?

 

Koji se sastojci koriste? Koja je tehnologija proizvodnje? Kakva je oprema? Sta ulazi u cenu od preko 200 din?

 

Ili na primer: koje sve uslove treba ispuniti da bi pivo moglo da se prodaje? Koliki su tu troskovi?

 

nije nikakvo reklamiranje, možda po stilu izgleda kao srBsko novokomponovano pr proseravanje

kupio sam u pivopiji i košta 220 dindži

Link to comment

Bas mi je drago sto sam sinoc probao Mandel i preporucujem i drugima da probaju. Pivo mi se ne dopada. Jednom recju tanko (sto nije isto sto i pitko). Koelsch sam pio davno i ne pamtim ga najbolje, ali sam siguran da ga nemci prave mnogo, mnogo bolje. U svakom slucaju, za 260 din (samo pivo), jako los izbor. Zato ga i treba probati. Jednom. 

Link to comment

koelsch je tanak u svakoj izvedbi, tako da to nije do mandela i milenkovica

Apsolutno sam svestan toga. Kao sto je i svaki Imperial stout tezak na svoj nacin. Ali kao sto ovaj tezak treba da bude izbalansiran i pitak, tako i ovaj tanak treba da pokaze neki karakter. To mora da vazi za sva zanatska piva, moraju necim da se izdvoje. To moze biti prijatna cvetno vocna aroma od kvasca ili cvetno travnata nota nemackih plemenitih hmeljeva, Ili mozda sama tekstura tekucine dok klizi niz usta i grlo.

 

Znam da je glavni cilj pijenja koelscha utoljavanje zedji. Samo kazem da zanatska pivara mora da ponudi nesto vise, iz prostog razloga sto je pivo skupo. Npr na trzistu fali Bock piva, a posto zima kuca na vrata, mogli su nas time pocastiti.

 

Cekamo nekog ko je ziveo 10 godina i Kelnu i kompetentan je da oceni ovo pivo.

Link to comment

Ja sam verovatno samo obican ignorantni prol i geak, ali Kölsch mogu da pijem samo na njihovom aerodromu, dok cekam avion posle dana provedenog u nekoj NRW vukojebini. I tada zadovolji tu svoju osnovnu ulogu, utoljavanja zedji i prekracivanja vremena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...