Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Šta znam, znam vlasnika "prezimena" , ali mi čudno da je počeo time da se bavi.Zato i pitam.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

koelsch je obicno vodeno pivo, ali je novelty svuda van kelna plus je pitak za leto. sramim se priznati ™ ali ja volim 2/3 koelsch 1/3 sprite.

 

da dodam novi ukus, pola pivo, pola vino :D grozdje doda slatkast ukus, a posto je pivo jako hmeljasto, dobra kombinacija. 

 

Dogfish+Head-+61+minute+IPA.jpg

Edited by paculla
Link to comment

ne ocekuj previse.

kölsch je po definiciji sranje: nedovoljno gaziran, nedovoljno hmelja, preblag ukus koji najvise vuce na vodu.

 

Huh?  Po prici jednog mog prijatelja koga smatram za jednog od najvecih eksperta™ za pivo koje poznajem, Kolsch je jedno od najtezih i najkompleksnijih piva za pravljenje i ko ume da ga napravi kako treba je pravi majstor svog zanata.  Toliko da ga on licno koristi kao neku vrstu litmus testa za craft pivare - ono, ko ume da napravi dobar Kolsch tome je svako drugo pivo koje pravi sigurno dobro.

Link to comment

Huh?  Po prici jednog mog prijatelja koga smatram za jednog od najvecih eksperta™ za pivo koje poznajem, Kolsch je jedno od najtezih i najkompleksnijih piva za pravljenje i ko ume da ga napravi kako treba je pravi majstor svog zanata.  Toliko da ga on licno koristi kao neku vrstu litmus testa za craft pivare - ono, ko ume da napravi dobar Kolsch tome je svako drugo pivo koje pravi sigurno dobro.

mislim da ti je prijatelj sroz u pravu

Link to comment

Huh?  Po prici jednog mog prijatelja koga smatram za jednog od najvecih eksperta™ za pivo koje poznajem, Kolsch je jedno od najtezih i najkompleksnijih piva za pravljenje i ko ume da ga napravi kako treba je pravi majstor svog zanata.  Toliko da ga on licno koristi kao neku vrstu litmus testa za craft pivare - ono, ko ume da napravi dobar Kolsch tome je svako drugo pivo koje pravi sigurno dobro.

 

moguce da ga je tesko napraviti, al meni je svejedno voden i bezukusan :)

Link to comment

Ajde ako neko proba ovo pivo da mi kaze utiske....

http://www.pivaramilenkovic.rs/Pivara_Milenkovic/Naslovna.html

 

h3SnSLP.jpg

probao sam kelnsko (neubedljivo) i božićno pivo (slatkasto i sladasto) i nisam naročito oduševljen. možda bih imao reči hvale da je u cenovnom rangu sa krugher&brent pivima, ali kada već cenom (235 din/0,33l) cilja na rang piva u kom se, recimo, nalaze kabineti ili blanche de namur, onda već ne bi trebalo da ima takav homecrafty ukus. no, i kabinet je krenuo diskutabilnim prvim turama, pa se nadam da će i milenkovići vremenom usavršiti ukus postojećih ili bar napraviti neka modernija piva i bataliti priču o starozemunskoj pivskoj tradiciji i austrougarskim majstorima.

Link to comment

probao sam kelnsko (neubedljivo) i božićno pivo (slatkasto i sladasto) i nisam naročito oduševljen. možda bih imao reči hvale da je u cenovnom rangu sa krugher&brent pivima, ali kada već cenom (235 din/0,33l) cilja na rang piva u kom se, recimo, nalaze kabineti ili blanche de namur, onda već ne bi trebalo da ima takav homecrafty ukus. no, i kabinet je krenuo diskutabilnim prvim turama, pa se nadam da će i milenkovići vremenom usavršiti ukus postojećih ili bar napraviti neka modernija piva i bataliti priču o starozemunskoj pivskoj tradiciji i austrougarskim majstorima.

Otprilike sam pretpostavio , da može tako nekako da bude, te sam pustio druge koji više znaju, da probaju ????

A ovo za zemun...neću da lajem.

Link to comment

Поздрав свима и добар дан.

 

Најпре хвала на помињању нашег првог пива које је прошле недеље кренуло у продају на неколико места у Земуну и Београду. Ценимо сваки ваш коментар и мишљење, јер ми пиво спремамо за вас, а не за рекламу. :-) Ваша мишљења и коментари ће нам помоћи да наша пива са временом буду само боља и то нам је и главни циљ, а овде би пробали да одговоримо на неколико коментарa:

 

- Традиција и модерна пива/стилови

Ми смо се одлучили за традиционалне немачке стилове пива и то је наша пословна филозофија. ”Модерна” пива подразумевају велики утицај америчких и британских стилова, који су за свако поштовање и ми не потцењујемо ни један. Оно шта КАБИНЕТ ради у Србији је вредно поштовања, једино што ми не делимо исту ”пивску” филозофију. Наша је логика била да се Октоберфест одржава, нити у Њујорку, нити у Бирмингему, већ у Минхену. А и чињеница да се налазимо у Земуну, је била само разлог више да се одлучимо за немачке стилове. Одлучили смо се за три врсте пива, три стила и само ћемо на њима радити у годинама које долазе. До сада смо званично представили само МАНДЕЛ 11, у другој половини новембра крећемо и са званичним представљањем БЕРНШТАЈНА 04, а почетком децембра, представићемо и РОТ 08. Не планирамо са временом да уводимо ни једну другу врсту пива, држаћемо се ова три стара и традиционална, јер сматрамо да постоји тржиште за њих. Са нама у тиму је и госпон Васа. Он има 70 година и већ 42 је у дизајнирању и производњи пива. Осим части коју имамо да радимо са таквим доајеном пиварства, ту је и традиција коју његово непревазиђено искуство носи са собом.

 

- Цена

Њу диктира више фактора, а један од главних је и место где сте производ купили. Можемо вам рећи да знамо да цене нашег МАНДЕЛ 11 варирају од места до места и за по 30%. Ценовна политика ресторана/кафана, барова или пабова у којима можете да наручите наше пиво није под нашом ингеренцијом. Ми свима испоручујемо пиво по истој цени. Али, то је само један од фактора који утичу на њу. Други, изузетно битан су и састојци. Ми смо се одлучили да сва пива (у складу са традицијом, коју тако желимо да пратимо) правимо у што већем могућем сагласју са Reinheitsgebot-ом - немачким Правилником о чистоћи пива. Иако оригинални Правилник из 1516. године није могуће апсолутно пратити, ту је његова ”модернизована” верзија у облику немачког ”пивског закона” који пратимо што више можемо. У складу са тиме, за разлику од многих пива која су чак и у овом форуму позитивно поменута, ми у наша пива стављамо само и искључиво следећа четири састојка: вода, јечмени слад, хмељ и квасац. Код нас нема кукуруза, појачивача укуса, накнадно додатих вештачких или природних арома, не користимо ензиме за убрзавање процеса зрења пива, полимере за његово бистрење, итд. Због свега тога ни цена нашег пива не може бити у рангу са индустријским, па ни неким овде већ поменутим. 

 

- Укус/арома 

Ово је део у и о коме се најмање може причати из врло једноставног разлога што свако од нас има себи својствен и посебан, индивидуалан укус. Како је једнима, у овом тренутку на тржишту најбоље пиво (да не наводим име) које у продавници иначе кошта 45 динара у повратној флаши од пола литра, другима је Келш као тип пива само ”обојена водица”, а трећима је нпр. прави рај за непца. Као и у мушко - женским везама, тако се и у храни, па и у пивима проналазе спојеви према личним афинитетима. Универзални кључ за универзално допадање свима не постоји. А, на то допадање утиче не само изглед (или у случају пива и укус), већ и много других такође врло личних разлога. Најбољи примери за то су тзв. ”слепе пробе” које су први на свету, пре 5 деценија озбиљно почели да раде менаџери Пепси Коле, када су загриженим љубитељима Кока Коле давали у две необележене чаше Пепси и Кока Колу и тражили од њих да кажу која је која. Више од 70% испитаника је изабрало Пепси и клело се да је у питању Кока Кола. 

 

Дакле, поента:

Свесни смо да смо тек кренули на тржиште и да имамо још пуно да радимо и верујте и да радимо и то увелико! Циљ нам је да временом квалитет наших пива се само побољшава, јер желимо да љубитељима класичних немачких стилова пива са локалним шмеком, понудимо најбоље што овде може да се понуди. Ваша нам је подршка потребна и добродошла, како кроз добронамерне савете и коментаре, тако и кроз указивање на грешке, за које ћемо се трудити да их нема. 

 

И хвала вам што сте одвојили време да прочитате ово! Иначе, о нашем МАНДЕЛУ 11, можете мало више прочитати на нашем сајту: 

http://www.pivaramilenkovic.rs/Pivara_Milenkovic/Nasa_piva.html 

Edited by ПИВАРА МИЛЕНКОВИЋ
Link to comment

Probacu kad dodjem u Srbiju prvom prilikom, jer me jako zanima kako nasi prave Koelsch, pa cu javiti. Inace, apsolutno podrzavam misljenje da je nemacko pivo najbolje. Reinheitsgebot se mora postovati.

Link to comment

Probacu kad dodjem u Srbiju prvom prilikom, jer me jako zanima kako nasi prave Koelsch, pa cu javiti. Inace, apsolutno podrzavam misljenje da je nemacko pivo najbolje. Reinheitsgebot se mora postovati.

Трудимо се, само због много фактора, један је Келш. Ми се трудимо да му будемо што ближи можемо. :-)

Link to comment

Поздрав свима и добар дан.

 

Најпре хвала на помињању нашег првог пива које је прошле недеље кренуло у продају на неколико места у Земуну и Београду. Ценимо сваки ваш коментар и мишљење, јер ми пиво спремамо за вас, а не за рекламу. :-) Ваша мишљења и коментари ће нам помоћи да наша пива са временом буду само боља и то нам је и главни циљ, а овде би пробали да одговоримо на неколико коментарa:

Hvala na podrobnom objašnjenju i puno sreće sa pivarom!

 

Probacu kad dodjem u Srbiju prvom prilikom, jer me jako zanima kako nasi prave Koelsch, pa cu javiti. Inace, apsolutno podrzavam misljenje da je nemacko pivo najbolje. Reinheitsgebot se mora postovati.

A da li uopšte znaš šta taj zakon uopšte predstavlja kad već daješ tako izričite izjave? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...