Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Sta mislite koliko je ova navala lokala i prodavnica koje nude craft piva, finansijski odrziva?

Ja se plasim da ce sa opstim siromasenjem da slavno popucaju ta mesta i onda cemo ostati sa ovim konfekcijskim sarenim vodicama po hipermarketima...

 

Sigurno će opstati neko i svakako ćemo ubuduće imati mnogo bolji izbor piva nego pre samo dve godine.

 

Takođe, po hipermarketima je ponuda 500% bolja nego pre samo par godina. Jbg, imamo Budvar za kupit za 90 dinara, ima Belgijanaca, ima Ginis, ima dosta toga.

Link to comment

nadam se da ću uspeti da odem za vikend tamo, ali zbog posla neću to znati do poslednjeg trenutka.

 

posle prvobitne ispale, konačno se dokopao piva iz sabaja craft pivare sa kosova. i baš se razočarao. ovaj levo pale ale je doduše dosta dobar (al malo flat ukus sa previše kvasca), dok je stina potpuno nepitka kopija saison piva za koju mi je neverovatno da je uopšte puštaju međ ljude. ipa ipak najveće razočarenje. ne toliko ukusom koliko zbog nade da ću stvarno dobiti ono što piše na flaši. iako reklamiran kao "autentični američki ipa" (inače, pivaru je u potpunosti finansirala američka ambasada na kosovu), neko je potpuno promašio stil i napravio najobičniji pale ale neubedljivog ukusa. ništa, ostaje nada da će se vremenom popraviti... ili samo ja previše serem za pivo od 1e.

navodno im je porter dosta dobar ("harry's porter") ali ga se nisam dokopao. 

dizajn etiketa i čepova mi je zato sjajan, kao i oldschool 0,33 debele flašice. 

30wl6yg.jpg

Зато по севернијем делу окупационе зоне финансирају преумљење.  :isuse: Што нас мрзе? :cry:

Link to comment

Sigurno će opstati neko i svakako ćemo ubuduće imati mnogo bolji izbor piva nego pre samo dve godine.

 

Takođe, po hipermarketima je ponuda 500% bolja nego pre samo par godina. Jbg, imamo Budvar za kupit za 90 dinara, ima Belgijanaca, ima Ginis, ima dosta toga.

+1

Оно што је  кључно је да ли ће иједна од микропивара ван Београда да заживи.

Link to comment

Danas overeno Oettinger crno i ekstra jako. Pšeničnog nije bilo. Nije loše (bolje od lava i jelena),  ali ništa posebno. Cene u NS:

crno 89 din, ekstra jako 99 din.

 

Veliko razočarenje u Carlsberg u limenci, punjeno u Čelarevu. Kažem veliko razočarenje jer mi je ostao u sećanju dobar kvalitet čelarevskog karlsberga od pre par godina.  Bila je nekad limenka sa utisnutim slovima naziva piva, sada je obična limenka, teško da se razlikuje od lav piva. Kad malo bolje razmislim, tako je i Tuborg u flaši bio sasvim pristojnog kvaliteta, a sad je sačuvaj bože.

 

Ako neko zna,  da li negde u NS ima da se kupi  Steiger pivo ili mađarsko Borsodi pivo?

Link to comment

Kupio danas u  Rodi Bavariu 8.6  Original Special Blonde Beer, alc. 7.9 %

 

Ima lepu zlatnu boju, prijatan miris, ali neki slatkasti, "jabučasti" ukus i previše alkohola da bi mogao da ga pijem.

Link to comment

Kupio danas u  Rodi Bavariu 8.6  Original Special Blonde Beer, alc. 7.9 %

 

Ima lepu zlatnu boju, prijatan miris, ali neki slatkasti, "jabučasti" ukus i previše alkohola da bi mogao da ga pijem.

 

daj vamo... (dobar avatar :D ) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...