Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

limun, pomorandza, lubenica, sta god hocesh, sve ce da raste. mada mislim da drvad mora da se kalemi, ako bi insistirala na jestivosti...
pa insistirala bih na plodnosti limuna a on je drvo..hm?..moram to istražiti pa posejati,nema druge :)
Link to comment
pa insistirala bih na plodnosti limuna a on je drvo..hm?..moram to istražiti pa posejati,nema druge :)
jedan moj kolega je pljucnuo košticu od limuna u saksiju pre 10 godina i izraslo mu drvo, doneo ga je u kancelariju. nisam primetila plodove, ali pljucka po parketu nekakav lepak koji se putem đonova širi stotinama metara unaokolo. čisto da znaš...
Link to comment
Procvetao mi hibiskus u sobi
Slikaj pa da vidimo. Moj kancelarisjki hibiskus treba ponovo da procveta nakon jačeg orezivanja. sad je otišao u širinu, umesto u visinu, i sav je kočoperan.
ne znam sta mi bi, odlucih se da probam da gajim avokado!nece biti plodova nikad, sta pricam - ko zna dal ce za pocetak seme proklijati :lol: ali pocelo je da puca i meni deluje obecavajuce!!
Porašće i olistati, biljčica ništa posebno. Ne sećam se više, davno sam je imala.
Link to comment

kod avokada su cini mi se kao i kod kivija odvojeni polovi, ajmo mali riddle:1) samo zenska biljka moze da proizvede plod2) ja od ploda naravno uzela seme da proklija i stvori novu biljku3) kojeg je pola moja nova biljka? :lol:any? botanika davno bese :isuse:

Link to comment

proklijalo jedno, dve nedelje posle potapanja u vodu :wub:180620129771.jpg(slika od pre 5 dana, sad je korenak 3x duzi)trebalo da sljustim oba, nego se pravim pametna pa ne slusam savete sa youtuba

Link to comment

update od malopre. mica mala :wub:23062012985.jpgdrugo i dalje nista, puklo po sred srede i ima nesto belo u centru ali nece da se pruzi dalje, meh....

Link to comment
p1000386en.jpgheheh hipi evo ga jos jedan nasciturus :)p1000385f.jpgovaj mladunac se razlistao, lepo mu je u domacinskom stakleniku. i dalje ne mogu da dodjem sebi od ovog ppparalelizma misli. lostfan, bilo bi vreme da ga posadis i da anksiozno cekas maman trenutak, nis se ne brini :) voli sunce i pije dosta vode.ps mislim da ovo moje nije imalo pisu, sooo predvidljivo lol Edited by palfoot
Link to comment

palfoot, iskreno sam ljubomorna! it oh so lovely! :wub: spiminjao si da jos nesto cekas da nikne? mislila sam da probam i sa mangom ali to ako poraste je ogromno. valjda ?ja pustam ovog malisu da jos malo pusti korenje, pa cu ga tako do pola zasaditi, i cekati dan da postanem mamanne znam sta cu sa drugim, ima to belo u centru, al ne napreduje. bojim se da nece kod mene da radi onaj princip, volim sve svoje pesme kostice, ko decu - ne znam koja mi je omiljena. ja, bobami znam! -_-@ hipi: probaj, nista ne boli

Link to comment

Ima ovde dosta informativan thread kad je mango u pitanju, click, izgleda zeznutija kostica, trazi neku posebnu temperaturu da proklija, zna da naraste do pola metra a verovatno i vise, treba biti postojanih nerava u svakom slucaju.Mozda tom drugom treba malo vise vremena, valjda nije abortirao joj :( Nemoj da odustajes! Koje bi bilo lepo zensko ime za avokado hm? :D

Edited by palfoot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...