Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

poznajem coveka koji je uspeo da ubije 1 kaktus i 1 cuvarkucu :0.6:tako da zivka samo hrabro...mozes ti to!!
ja sam ubila i n kaktusa i n chuvarkuca, pa shta? <_<
Link to comment
ja sam ubila i n kaktusa i n chuvarkuca, pa shta? <_<
Jel vam ovo cuvarkuca EkyOojc.jpgJa zatekao u novom stani i razbujalo se...Prijateljica uzela presadu.Sve smo uradili ja se pravio da ne znam jer tako je jel'te zbog uroka.A njoj nije uspelo i ona se izbedacila kao:Pa ovo svakome uspeva a meni nece! Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Jeste i to baš lepa čuvarkuća (narodni lek za uhobolju, ne bih se igrala sa tim- samo napominjem). Kad sam se uselila u stan, baka mi je dala 5 pelcera iz njene 60-ak godina stare čuvarkuće i svi su mi propali. Verovatno jer je u tom periodu non stop padala kiša, pa je istrunula. Baš mi je bilo krivo, a što je najgore bakuta (nenadmašne intuicije) svaki čas zapitkuje kako napreduje. Morala sam da odem u garden centar na Vidikovcu, tamo ima raznih kaktusića u rasadu na rasprodaji, 80 din/ kom. Uzela baš reprezentativnu čkuću ( za sad dobra) da impresioniram baku kad dođe u goste. Valjda neće provaliti da nije baš ista vrsta pošto ih ima mali milion. U GC uzela i nepoznati kaktus. Mnogo je lep, loptast sa mekanim bodljama.

Edited by halloween
Link to comment

e, deco. treba mi neko praktichno mislenje. imam sad neke ozbiljne biljchurine, tipa visterije, orlovijeh noktiju, onog pseceg grozdja itd, (lijandera, dabogda crkli u mukama <_<), koji su sad sve ozbiljne persone i moraju bit presadjeni u neke zeshce vece lonce. i sad se pitam, ima li kulturnijeg reshenja od da gospoja konachno uzme neke kingsajz kante, reda velichine za vesh, i tako okoncha operaciju, il ima i neshto lepshe. naravno, nisam nikako orna da ulazem stotine evara u saksije, ove kante vidjeh na munze pijaci po cirka 600 dindzi, a boje sharene i skoro pa lepe...

Link to comment

Sad prolazi sezonsko cveće, pa će biti sniženja i biljaka i opreme. Ja bih još malo sačekala, plastika nije loša, ali treba pokušati na rasprodajama. Za velike biljke koje jestoje napolju, najviše mi se sviđaju okovane drvene saksije. Videla sam ih u Home centru, raznih veličina, nisu jeftine, a do petka je na sniženju 20% sve za baštu, mada očekujem njihovu rasprodaju na jesen tj. do 70%. http://www.vias.hr/wp-content/uploads/2012/02/vedricakmetska-1.jpg Biće toga i u Merkuru i u Garden centru, kao i obično.

Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 7 months later...

moja orhidejica koju imam vech nekoliko godina..... na staroj adresi je redovno cvetala i onda smo se preselili i vise nije tela iako sam joj isto mesto nasla..... i evo... posle 3 godine opet je cvetala;

 

orc_zpsb98b6491.jpg

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...