Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

mislim da sam sjebala stvari :( naime, bila sam vrlo samouverena da avokado raste ko iz vode (sto dakle i jeste bio slucaj jer su koren i stabljicica rasli dok je bio potopljen u vodu :lol: ) i onda sam ga u toj svojoj samouverenosti posadila u saksiju onako do pola u zemlju ko sto je palfoot preporucio... i nista!! :( prestalo da raste, sad se samo nadam da mu treba neko vreme da se navikne na promenu uslova i da nece potpuno odumreti :isuse: a lepo su savetovali postepeni prelazak voda --> zemlja!!

Link to comment
  • 1 month later...

Mislim da zemljište treba da bude kiselog pH (verujem da tamo gde se prodaju stvari za baštu imaju neko priručno sredstvo za merenje pH, nešto kao kartončić ili sl.) i svakako da ne bude plodno... inače bor neće ostati malen. Dobra drenaža, ne valja da se voda zadržava. Koliki želiš da ti bude, mislim bor, toliku saksiju. Za bonsai stvarno malecna zapremina, a za nešto od npr. metar, metar i po, možda do 25cm dubine. Prilikom sadnje ne dozvoliti da se suše korenovi. Dobro zaliti, staviti ozgo neki mulč (ako je od npr. kore od drveta, 10-tak cm debelo, onda ne mora posle često da se zaliva, mislim kad se biljka lepo primi).

Link to comment

Mulč je 1 super stvar, posebno za biljke na otvorenom, ali je od koristi i za saksijsko cveće.Ako imaš mačke, međutim, može da se desi da one to shvate kao svoj novi, ekskluzivni, WC. :lolol:4902488747_3173c83f08_d.jpg

Link to comment

moj komsija reciklira sav otpad iz svog dvorista [travu, korov, lische, mrtve grane i tome sl.] i pravi ultra orgenik mulch.... prosle godine, kad mi je tornado obalijo drvo, od ostataka je napravijo dovoljno mulcha da sam imala dovoljno da ogradim citav bekjard...... prirodni mulch je vrhunskai dobra stvar

Link to comment

operacija uspela, za pacijenta će se videti, presadio pet komada, na slici mi desni deluje da će preživeti. Nisam mogao da ih presadim u manju čantricu jer im je veličina korena jednaka njihovoj visinikako se koji primi biće presadjen u zasebnu saksijicu :ss1:

Link to comment

Super je :)Pre neki mesec sam zasadio urme (semenka iz onih kupovnih upakovanih), iz radoznalosti.Nikle su tri, pretpostavljam zbog ovih 30-40 letnjih stepeni na terasi.Sad ostaje da vidim kako ce im prijati sobna temperatura do sledeceg leta..

Link to comment

Moj avokado ima nešto više od 4 meseca otkako je iznikao i ima ga više od pola metra. Ludilo. Reče mi jedan čovek da ima avokado star 3 godine, visok je kao i on, dakle 180cm.Ananas sam na poslu posadio, metodom koja je u onom klipu. Dva meseca mu je trebalo da krenu listovi iznutra, ali džiklja samo tako. Doduše, na poslu ima taj fenomenalan prozor gde sve raste. Uradio sam isto kod svoje kuće, ali mi nešto ne odaje utisak da će uspeti.Inače, posadio sam još jedan avokado, s tim da ja onu kosku stavim celu u zemlju (najobičniju, sa malo peska i dva drenažna sloja od razbijene cigle). Stavio sam ga 1. jula. Prekjuče je izašao i fino napreduje :)

Link to comment
  • 4 weeks later...
koliko cesto treba zalivati cuvarkucu ?
ne onoliko chesto koliko meni poliva svako ko prodje <_<mislim, ona ishte ono sto joj priroda daje i raste pod neverovatnim uslovima. mozesh da je zalijesh, a mozesh i da je zaboravish. meni one koje sam zaboravljala nikad nisu propale, a ove sto su timarili i sluchajni prolaznici, njih odavno nema,,, Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...