Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

imam šefleru koja je rasla kao luda ali samo jedna grana i narasla je visoka,toliko da više nisam imala šta da podbočim pored nje da se ne slomi ali skroz golišava da bi kasnije na dnu počele još dve grane da rastu i tako je ispala kao kakva oliva,visoka i mršava,siromašna..pa sam u svrhu rasadjivanja odsekla tu granu malo iznad dve mladice i zasadila sam je direktno u zemlju jer sam čitala da hoće da istrune ako se prvo stavi u vodu da ožili,kažu izdržljiva je šeflera i pustiće koren i tako..to se sve zbilo pre 5dana pa sada čekam i obilazim da vidim jel živa,nadam se najboljem..edit-tajpo

Edited by ivy
Link to comment
zamire mi vecina biljaka otkad je prešlo unutri i otkad je krenulo grijanje. sad, možda i neke mušice koje viđam imaju nešto stim. čime da ih počastim, kojim otrovim?
Verovatno su u pitanju tresetne mušice ako su biljke skoro presadjivane u novu zemlju. Mušice same po sebi nisu opasne ali njihove larve su pogubne po biljke i moraš hitno da reaguješ. Pokušaj Alifaxom rastvorenim u propisananoj razmeri sa vodom ali ako ne pomogne, kupi kvalitetnu zemlju, operi dobro saksije i presadi sve napadnute biljke ali tako što ćeš im prethodno isprati svu zemlju pod mlazom vode.
Link to comment
  • 3 months later...

e, struchni narode, ove sezone sam dobila gomile lukovica, narcise, neke lale direkt iz holandije, ispale iz dzepa, anamarilise™ i perunike chini mi se. sad, narcisus je praktichno precvetao, a on je onaj iz cvecare sto ima gomile luka i jedva zemlje. sta da radim sa lukovima, sad kad su zavrshili svoje? shisham i sadim ljudski u neshto drugo ili vadim i chuvam u shpajzu ili neshto trece? :unsure:

Link to comment

Zavist, zavist!Lukovice koje cvetaju u rano proleće ne bi trebalo šišati nakon što precvetaju, nego se pusti bez zalivanja da se listovi sasuše. Tek onda ih treba izvaditi iz zemlje, prosušiti od zemlje i ostaviti u papirnoj kesi (izbušenoj radi ventilacije) i držati na suvom mestu npr. špajzu. Ukoliko ih ošišaš dok su listovi zeleni postoji opasnost da iduće godine ne cvetaju, jer lukovice nakon cvetanja sakupljaju energiju za narednu godinu.Onda se ponovo sade na jesen.Ukoliko se nalaze u saksijama, postoji jednostavnija varijanta ako ti saksije nisu neophodne za drugo cveće: da se ostave do sasušivanja listova na suncu, a potom zajedno sa saksijom odlože na neko tamno, suvo mesto i narednog proleća iznesu na svetlost dana.

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

@Hipi Uh, dobra! Imam jednu, dobila kao i ostale radne žene za 8. mart, opali joj svi cvetovi i bliži se kraju života.Izgleda da sam pregorela u želji da uredim terasu najlepšim žardinjerama i neuobičajenim cvećem.Otrčala s posla na Kalenić pred zatvaranje kupila ispodprosečan rasad padajuće crvene muškatle, 80 dinara komad.Potom, umesto Plantela ili Substral zemlje za cveće uzmem neimenovanu zemlju iz obližnjeg rasadnika, sumnjivog kvaliteta.Sad mi jedino preostaje da ove početne loše performanse poboljšam povremenim dodavanjem kvalitetnog đubriva za cveće i malo ih tetošim u nadi da će se razgoropaditi.

Link to comment
@Hipi Uh, dobra! Imam jednu, dobila kao i ostale radne žene za 8. mart, opali joj svi cvetovi i bliži se kraju života.
cekaj, stani.. neche dumre, nemoj da je bacis..... tim sto se gaje po cvecharama, cvetanje se ultra forsira..... ako imas dvoriste, slobodno je vani negde presadi
Link to comment

Mogla bih da je prošvercujem ispred zgrade, samo nisam sigurna da će izdržati direktno sunce pošto su tek posadili drveće koje nema veliku krošnju da sakrije azaleju. Ipak, pokušaću, pa javljam.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...