Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

Može li neko da posavetuje koje biljke da stavim na verandu.

 

Ima pristojno svetla preko dana (bambusi su podivljali od kada su tamo :) ), ali je problem što se zimi ne greje uopšte.

 

Veranda je zatvorena, tu su i ulazna vrata, tako da je zimi tamo negde oko 5 C*.

 

Neki bršljen ili slično? Hoću da bude zeleno preko cele godine, pa čak i zimi.

Link to comment
  • 1 month later...

moja orhidejica koju imam vech nekoliko godina..... na staroj adresi je redovno cvetala i onda smo se preselili i vise nije tela iako sam joj isto mesto nasla..... i evo... posle 3 godine opet je cvetala;

 

orc_zpsb98b6491.jpg

 

 

hot damn!!  :blush: 

 

missi_zpsdbe9d319.jpg

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

bravo hippie, super ti je orhideja. kako je izgledala u te 3 godine pauze? jesu joj se grane onako smezurale i potamnile?

I sta si ti radila s njom dok si strpljivo cekala?

Link to comment

fala :) one grancice ima samo dok cveta.. posle se zajedno osuse sa cvetovima i ostanu samo onih 3-4 debelih/"mesnatih" listova... za ovo vreme orhideja izgleda kao nesto sto kad bi vidla, ne da ne bi uzela, nego bi bacila.... e, bas tako sam ja ovu prisvojila pre x godina.. reko, ne gospodzo! dajte meni vi to ruzno pace, to ne zasluzuje da se baci ni slucajno...... daklem na staroj adresi je 2-3 puta godisnje cvetala, ali nikad je nisam pomerala s jednog istog mesta.... ja inace nikad ne pomeram sobno cveche jednom kad im nadzem mesto [vise/manje sunca, sve zavisi kolko kojoj treba].. pored redovnog odrzavanja ovo je jako bitna stvar.. inace bas sam je pre neki dan presadila kad sam vidla da iz saksije izlazi druga orhideja.... nasla saksiju za dvoje i tu ih smestila obe

Link to comment
  • 2 months later...

Dobio na poklon bozicnu zvezdu , ali krenuli odma da opadaju listovi...Sta da joj radim, darodavci dragi ljudi truba mi da je zavrljacim u kantu....

Link to comment
  • 3 months later...

Mi smo našu prošle godine pojeli (Basket of Fire), a živi smo, tako da ne, nije otrovna, ali je ljuta :lolol:

 

Presadi u veliku saksiju sa drenažom, drži na umerenom suncu i zalivaj redovno.

Link to comment

Lici mi na nesto sto sam imao prosle sezone. Takav plod al nije tako loptasto rasla.

 

Neverovatno ljuta za tako male papricice.

 

edit:

 

The fruits are quite Pungent measuring 80,000shu ( Scoville heat units) which is a little less than a habanero type.

 

Preteruju da je malo blaza od habanera (do 350 000) ali je 80 000 vrlo ozbiljna cifra. Primera radi halapenjo je oko 30 000.

 

http://patio-edibles.com/pepper-hot/basket-of-fire/

 

edit 2: guglam halapenjo i izgleda da ona ne ide preko 10 000. Bio sam ubedjen da je oko 30 000

Edited by katamaran
Link to comment
  • 6 months later...

Jel zna neko gde u Beogradu i da li ima uopšte da se nađe money tree iliti pachira aquatica?

I koliko može da košta? Ove neke cvećare što sam guglao nemaju.  

 

Ide ćale sutra za bg pa bi mogao da mi uzme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...