Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

Ni ovo nije na prodaju, kancelarijski hibiskus , preživeo zimu bez grejanja i sad me svakih 2 , 3 dana obraduje novim cvetom.Visok metara dva :)9phte265u0fog0ny5t1.jpgn5vlxnnn8rxf7i8vv4y9.jpg

Edited by ljuttko
Link to comment
  • 3 weeks later...

to je pravi ananas? :oi to moze tako? :ohocu i ja :cry:(jel to znachi da mu je jestivi deo zapravo u zemlji, kao krunpir? a ne da visi s krushke kao krushka?)

Edited by thermal bug
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

da li je ovo kaktus i koliko često treba da ga zalivam? stoji u kuhinji...9438833072_c415858408.jpg9438833666_1fb2cdc545.jpgovo stoji na terasi i skoro ceo dan je na suncu. da li da ga zalivam svaki dan?9436052169_cc7e747898.jpga ovo je neka puzavica, stoji u kuhinji blizu svetla. ima neke ljubičaste listove. koliko često?9438832548_28c08afc13.jpg9438832056_00b932204f.jpgi ovo je poslednje, najjadnije, stoji isto unutra.9438831486_57867bc284.jpgako neko zna šta je nešto od ovoga, molim da mi prepiše recept za zalivanje, hvala!

Link to comment

ono prvo gore ti je neka alojica, jeste ko kaktus, ali voli da pije. nece dumre ako je zaboravish. iznesi napolje, voli leto. ja imam jednu ogromnu koju vishe ne umem da presadim, kolika je, treba mi azbestno odelo da se usudim da joj se obratim ^_^drugo odozgo je neki sedum, slobodno zalivaj po malo, moze i na drugi dan. najesen samo oshishaj, nemoj unositi, a ona ce da pusti male izdanke, koji ce da prezime i na prolece opet sve ispochetka, samo josh raskoshnije. cveta neprivlachno, ali je sama biljka fenomenalna.trece, ako je ljubichasto, tamno, da znash da cveta zute cvetove koji smrde na charape :lolol:. najcheshca kancelarijska biljka u srbalja. nikad nisam uspe;a da je savladam, narochito u tom ljubichastom obliku. numem da dam savet, ali nije iskljucheno da ume svaki sluchajan prolaznik.chetvrto je neka beda od juke, aka drveta zivota, ili bar lichi na neki derivat. izdrzljivo chudo, nece nishta da mu fali. al svako voli vodu, jebiga. isto iznesi, ali ne na direktno sunce, sprzice ga.dok je leto, ove sto su napolju svaki dan po malo, a ove unutra kad im se osushi zemlja, bash da ne plivaju.

Edited by thermal bug
Link to comment

Zvučiš kao da ti je cveće nasleđena obaveza. Ako te ljubičasta puzavica nervira, možeš slobodno da odsečeš padajuće delove a ostaviš deo koji ide naviše, preživeće. Svo sobno cveće treba da se okreće povremeno da se ne bi iskrivilo u jednu stranu prema izvoru svetlosti.

Link to comment
:lol:
Zvučiš kao da ti je cveće nasleđena obaveza.
pa jeste. zatekla sam ga u iznajmljenom stanu. možda je od prethodnih podstanara. a možda je i na gazdu. gazda je na putu, pa kad se vrati videću s njim dal hoće da preuzme brigu o uzgoju i vaspitavanju. vidiš ti da to mora da se cicka, okreće šeta zaliva. a iskreno, nije što nije moje, al nije baš neki primerak biljne lepote.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...