Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Ortak mi je nesto kukao da je malo pretezak zbog staklene ploce, zato pitam.A wireless, u smislu dometa, prijema, u odnosu na beli?
nemam pojma, ti izgleda pitas za macbook - ja sam imao pre i imam sada macbook pro.
Link to comment

Jednom davno sam ovde postavila pitanje o instaliranju leoparda na pc (uz postojeći xp) pa sam dobila odgovor da mi za to treba intelov procesor itd. Sad nameravam da malo pojačam mašinu i to baš intelom (i baš zbog leoparda). Da li ovaj procesor odgovara Leopardu: E5200. Znam da netu to ima negde da se proveri, ali meni ovako lakše :). I mora li uz to neka posebna matična ploča ili može samo neka koja je odgovarajuća za taj procesor? I je li dovoljno 2 giga rama (ja nisam neki ulta-mega-giga zahtevan korisnik) ili mora više?Grafička kartica bi verovatno bila integrisana (otprilike su sadašnje integrisane ekvivalent ovome što trenutno imam) i je li to dovoljno za leoparda?

Link to comment

leopard moze i na amd procesore, pre ces imati problema oko graficke, mrezne ili zvucne kartice, ako nisu standardneod grafickih dobro su podrzane ATI i Nvidia, a ove integrisane rade uglavnom bez 3D/quartz itd.memorija je ok, Apple prodaje kompove sa 2 Gb :)znas da treba da skines modifikovani DVD za instaliranje?

Edited by braca
Link to comment

Ma lako ću ja za softver, nego mi muke zadaje mašina i njeno sklapanje :D. Ja bih u svakom slučaju kupovala novo da malo pojačam mašinu, pa kada već kupujem da kupim nešto na šta može i Leopard.Pogledah specifikaciju i po njoj nemam zvučnu kartu što znači da verovatno imam integrisanu što je meni, naravno, sasvim dovoljno. Takvu ću kupiti i sa novim procesorom i matičnom (pretpostavljam da je to dovoljno?)Mrežnu sam kupila naknadno i nemam pojma koja je. Nisam tražila ništa specifično - jednostavno sam kupila nešto u šta ću da uštekam SBB-ov kabl pošto me je usb konekcija zezala. Kako se to proverava?Grafička mi je Gigayte ATI 9550, ali nju moram da menjam jer menjam i matičnu i procesor. Dakle, bilo bi problema sa integrisanom i Leopardom? Kako da znam da neka grafička karta (ja bih neku najjeftiniju jer meni to zaista ne treba nešto naročito - ako hoću igrice kupiću PS2) odgovara Leopardu? Mislim, šta je tu standardno, a šta ne :)?.

Link to comment
(presao na original Mac :))...
a utisci o novom MBP?jesi li zadovoljan baterijom ? Meni se nesto cini da moja kratko traje, ali juce i danas lici kao da se popravlja?? u cetvrtak prolazim pored apple radnje na putu do faxa, pa cu da svratim da je pogledaju.
Link to comment

prezadovoljan... instaliram polako i gustiram... probao malo COD4 danas, al greje, dogurao sam ga do 80?, sa ukljucenim ventilatorima je mnogo manje tih...nisam ga puno koristio bez napajanja, tako da ne znam, cini mi se da je baterija ok, zasad, planiram da je ispraznim do kraja par puta sledeceg vikenda...sta ti kaze coconutBattery ?

Link to comment

kikimoj predlog ti je da umesto da ulazes pare u PC, prodas to sto imas i kupis pravi mek.cene su prilicno pale, svasta moze da se nadje za ne preterano veliki novac.hackintosh moze da radi OK, meni odradjuje kojekakve poslice, ali to ipak nije to...

Link to comment

Nije da nisam razmišljala o tome :). Bacila sam oko na imac. Mini mi je nešto jadnjikav, pro i book preskupi, tako da je ostao ovaj ekrančić. Koliko shvatih, otprilike bi beli imac (2006. godište) bio dobar (20 inča). Koliko shvatih, mogu da se nađu i za 700 evrića (ako dobro videh), ali se retko prodaju, a i meni je bitno da je prodavac neko pouzdan.Doduše, najviše bi zavisilo od toga za koliko mogu da prodam pc. A tu tek pojma nemam.

Link to comment

treba mi mala pomoc... danas mi se desilo prvi put kad sam otvorio svoj MBP is sleep moda da mi se pojavi ekran u takvom stanju da izgleda da ko da iz dna displeja isijavaju reflektori...neznam kako da slikovito objasnim, ali duz dna ekrana na razmaku od po 2 cm mi je isijavalo svetlo celom duzinom docka...sto mi se nekako svidelo...e sad nije mi jasno jel bio bug u softveru pa je samo izgledalo kao neka kul stvar, ili je stvarno opcija koja postoji u leopardu?pokusavam da pronadjem celo vece opciju, nikako da skontam...ako neko ima pojma ako moze da skonta kako izgleda ovo sto sam opisao-please help....inace je 15" MBP 4,1 intel 2 c d 250GB, 2,6GHZ

Link to comment
treba mi mala pomoc... danas mi se desilo prvi put kad sam otvorio svoj MBP is sleep moda da mi se pojavi ekran u takvom stanju da izgleda da ko da iz dna displeja isijavaju reflektori...neznam kako da slikovito objasnim, ali duz dna ekrana na razmaku od po 2 cm mi je isijavalo svetlo celom duzinom docka...sto mi se nekako svidelo...e sad nije mi jasno jel bio bug u softveru pa je samo izgledalo kao neka kul stvar, ili je stvarno opcija koja postoji u leopardu?pokusavam da pronadjem celo vece opciju, nikako da skontam...ako neko ima pojma ako moze da skonta kako izgleda ovo sto sam opisao-please help....inace je 15" MBP 4,1 intel 2 c d 250GB, 2,6GHZ
desavalo se meni par puta, lici na bug, obicno se resava tako sto ga ponovo zatvoris, sacekas da se jabuka ugasi, i otvoris ponovo, ako se dobro secam... izgleda cool, kao da je desktop pozorisna zavesa :)P.S. http://www.tuaw.com/2008/08/01/apples-qual...pro-sob-story/3 Edited by braca
Link to comment

fak, znaci bug je...a bas izgleda kul...kakav shit, kupio sam komp pre 3 meseca a vec se sranja desavaju.....nesto sto nisam ocekivao za 2 ipo tauzenke dolara....e i jos jedno pitanje...stavio sam ove parallels, do sada sam isao normalno kroz boot camp. i stavio sam vistu na win. partition...e sad trebali su mu dodatni driveri normalno za isight, wireless adapter i za audio, posle instaliranja i sada vista radi ok, sve je u redu...e sad, kada sam mu nabio parallels veceras, otvori mi vistu, sve ok, ali nece da se konektuje na net iz nje...iako je u pozadini konektovan preko mac-a, stavio sam cd uradio update i dalje nece? ima neko predlog sta bi moglo da bude?

Edited by scepa
Link to comment

jbg, kod njih i bug izgleda cool :)za parrallels i net : sve zavisi kako se konektujes na net, ides preko nekog rutera? pogledaj network opcije za virtuelnu masinu (cini mi se da moze da se menja samo kad je virtuelna masina off), imas izbor nat/bridged... koju ip adresu vista dobije ?inace, ja batalio parrallels, presao na vmware fusion.

Link to comment

net mi je wireless, ali mi trazi ethernet driver i PCI driver....ubacim mu instalacioni za leoparda, odradi posao , restartujem virtuelnu masinu, pokaze mi na log in-u kako je uradio updates i opet nista...dok, kada ugasim masinu (MBP) i startujem odmah u win, sve radi normalno...tako da mi nista nije jasno....mislim net mi radi ok u leopardu i na visti partitionu ali nece kad startujem virtuelnu masinu iz parallels. ...nego...taj fusion...kakav je? jel ima neka free varijanta ili? ne znam ni koji djavo se petljam sa ovim, samo sam popizdeo ovde celo vece....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...