Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Dobro, naći ću neku plug-in varijantu. No, sada me muče neki drugi problemi. Ne mogu nikako da nađem odgovarajući "pregledač fotografija". Potrebno je da ispuni samo tri uslova:1. Kada kliknem na jednu fotografiju u folderu da mogu određenom kombinacijom tastera/miša da gledam i ostale.2. Da mogu da menjam veličinu fotografije tako što ću ukucati dužinu jedne strane, a da se automatski promeni druga3. Isecanje fotografija (crop) - ja povučem otprilike gde želim da mi bude crop, a onda u prozorčić upišem određenu širinu i visinu kako bih odredila tačne dimenzije isečenog dela.Ovo pod 2 i 3 je obavezno, a ovo pod jedan i ne mora - fotografije mogu da izaberem u nekom drugom programu.Probala sam iPhoto, Xee, Graphic Converter i ACDSee za mek. Ili sam ja potupno ćorava i nesposobna ili ni u jednom ne postoji ovo pod 2 i 3.Edit: upravo pročitala da je ovaj ACDSee za mek star nekoliko godina i praktično napušten. Sada pripremaju neku pro varijantu.

Edited by kiki
Link to comment

Nekako sam se nadala da neću morati svaki put da ulazim u PS da bih promenila veličinu i isekla fotku. Meni je ACDSee radio posao - iako je bio spor, zaglupljivao se i slično :lolol:.

Link to comment

Jesi li sigurna da GC nema te opcije koje tražiš? Mislim, ja ga ne koristim, preglomazan mi je u bilo kojoj varijanti (za brz pregled koristim Xee i sistemska rešenja, a PS ionako nikad ne gasim), a znam da ima mnogo komplikovanije opcije od tih, pa mi čudno. Biće da si nešto previdela.

Link to comment

Jebiga, "pegledač" (image browser) je samo "pregledač". Ako bi htela da editujes sliku u "pregledaču" onda to ne bi bio samo "pregledač". Kresneš enter i slika iz "pregledača" (Bridge) predje u PS dok si rekla "pregledač".

Link to comment

Ma ok je to, potpuno razumem ljude kojima je smorčina da dižu glomazni PS za par najprostijih opcija (pogotovo ako ti treba resize/crop za net). I činjenica je da je OS X siromašan tim softverom.

Link to comment

Koristi preview.Samo se navikni da treba da mu kazes koje sve slike zelis da otvori.Ja sam se zezao sa xeeom trazeci zamenu za irfanview, ali kad se naviknes na preview sve je ok.Dakle samo u folderu sa slikama A, pa O.

Edited by blek
Link to comment

Ma nije problem pregledati (mogu preview, mogu ono kada se pritisne space), ali mi treba neki programčić za resize/crop. GC ima resize, ali mu je crop loš - uopšte nemam potpunu kontrolu nad njim. Ništa, PS dok neko ne smisli nešto jednostavnije :).

Link to comment

Ako bi neka ljubazna duša naletela na Hoyle puzzle&board games (za mac ima 2008 godina, a i ova najnovija iz 2009), a dobro bi došli i card i solitaire, bilo bi lepo da me obavesti. Na mestima koja ja posećujem toga nema :(.Samo da pohvalim VCL koji mi otvara filimiće sa odvojenim titlovima (sub) koje QT nije želeo (a imam instaliran Perian).Takođe sam našla VOX, dušicu koja menja za mene krajnje nepotrebno komplikovani iTunes. Isprobala sve preporučene programe za promenu veličine i isecanje. Našla neki koji je najpribližniji (zaboravih kako se zove), a sada naletela na PhotoCropper pa ću ga proveriti kod kuće.

Link to comment

Pronašla sam program koji mi najviše odgovara kada je resize/crop u pitanju - ImageWell. Problem je što nema serijski za njega :D. Snaći ću se već nekako :).Inače, mislim da sam napravila glupost :(. Nema mi programčića Terminal. Postoji određena mogućnost (velika) da sam ga greškom izbrisala. Može li to nekako naknadno da se ubaci, a da ne moram da reinstaliram ceo Leopard?

Link to comment

kiki, mnogo ПРЧКАШ...kad te prodje windows zaostavstina jurnjave za kojekakvim pomagalima da bi ti zivot bio slicniji predjasnjem, verovatno ces se skrasiti uz itunes, iphoto, preview... i lagano zaboraviti na te 'forice'. tako je bar sa mnom bilo. sve sto ti treba vec je tu.bajdvej, terminal nije tek neki programcic, nego UNIX konzola :)ne bi trebalo da bude problema da se ubaci naknadno, daj mi mail na PM pa cu ti shibnuti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...