Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Iako ne nameravam da kupujem dodatnu memoriju pre Nove godine (verovatno tek tamo u drugoj polovini januara), volela bih da odmah nešto razjasnim. Na jednom sajtu sam našla sledeći cenovnik:AppleMacBook/MacBookPro/iMac Intel/MiniMac IntelKingston DDRAM PC2 5300/667MHZ 1Gb 2,900.00Kingston DDRAM PC2 5300/667MHZ 2Gb 4,900.00Transcend DDRAM PC2 667MHZ 1GB 2,900.00Transcend DDRAM PC2 667MHZ 2GB 4,100.00Kingston DDRAM PC2 800MHZ 2GB 6,800.00Koliko sam skapirala, sve ove memorije mogu da idu na intelov iMac, ali u specifikaciji ovog mog piše da je ona jedna njegova na 800 MHz. Da li ta dodatna memorija mora da bude 800 Mhz ili mogu i ove sa nižim vrednostima?

Edited by kiki
Link to comment

Našla memoriju od 1GB za 2.900 sa besplatnom ugradnjom. Videću da se malo strpim i kupim od 2 giga.Stigao prvi član proširene porodiceiyhahd.jpgostatak se očekuje sutrašta je ovo?2vd5ob8.jpgVidim ja da je to jedan normalan USB kraj i jedan čudnjikav, ali ne znam čemu taj čudnjikav služi.Gde se na apple sajtu može naći serijski broj računara (ne onaj zvaničan naziv modela, već baš konkretnog računara, tastarure, pacova i slično)? Nije da ne verujem ovima, ali eto...Uz ovu tastaturu mi je stiglo obaveštenje da moram skinuti softver za nju. Čemu taj softver služi? Hoće li ona raditi čim je uključim? Ono, bilo bi mi malo nezgodno da ukucavam adresu sajta ako mi tastatura ne radi :D.Poskidala sam neke programe za meka i zanima me kako ide instalacija. Znam da sve ide u application, ali ja mogu na svom usb-u (ne moram tu instalaciju da prebacujem u app?) samo da 2x kliknem na onaj fajl i sve će samo da ide (dobro, uz kliktanje yes, next i slično)?

Link to comment
USB kraj i jedan čudnjikav, ali ne znam čemu taj čudnjikav služi.
Hm, koliko ja vidim sa slike, radi se o običnom produžnom USB kablu, a taj "čudnjikav" ti je ženski deo.Ono jeste doduše, žene umeju da budu ponekad čudnjikave. :)
Link to comment

Da, običan produžni usb.Za tastaturu ti ne treba softver, radiće i sama.Instaliranje aplikacija je na 2 načina, oni standardni glomazni paketi obično imaju installer, dok manje samo otpakuješ (obično dolaze kao dmg ili zip) i pokrećeš ih otvaranjem .app fajla sa bilo kog mesta na hardu. /Applications folder je tu samo da bi se znao red.

Link to comment
Da, običan produžni usb.
ne bas - u pitanju obican produzni kabl [samo] za apple tastature. i kao takav [sa tim malim parcetom plastike u sredini donjeg dela] se pravi vec godinama...kao sto je moj kolega otkrio kad je hteo da ga koristi u druge produzavajuce svrhe. :D Edited by jms_uk
Link to comment
Gde se na apple sajtu može naći serijski broj računara (ne onaj zvaničan naziv modela, već baš konkretnog računara, tastarure, pacova i slično)? Nije da ne verujem ovima, ali eto...
tesko da ces na samom sajtu naci to, ali ukucas serijski broj na 'support' delu sajta - dace ti informacije o garanciji.takodje, ukucas serijski broj svog meka ovdehttp://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.htmli videces kad i gde je proizveden.
Link to comment

Skontala sam ja da su u pitanju bata i seka i pokušala sam da ih spojim (dva kraja istog kabla, ne onaj od tastature), ali se nešto baš i nisu zavoleli :D. Zato sam i mislila da je nešto drugo. @jmsTo mi i treba, ali sam se loše izrazila.

Link to comment

ja nabavljam memorije (i ostale delove) ovde:http://www.a-maze.co.rs/memorije.htmnisam siguran da su najjeftiniji, ali znam coveka koji radi tamo pa mi je zgodno. svakako mi se cini da su jeftiniji od toga sto si ti nasla.a za ugradnju nije nikakav problem, treba ti srafciger i 5 minuta strpljenja.i nema razlike izmedju memorije koju ti prodaju u apple centru ili tako negde, i ove koju nadjes u 'obicnim' prodavnicama.

Link to comment

E super, hvala ti :).TAKE MS SODIMM DDR2 2GB DRAM, 800MHz CL5 - ova memorija (mislim da odgovara iMac-u jer je SODIMM, DDR2 i na 800 MHZ) je 2.200 što je ogromna razlika. Meni je više problem da li ću imati odgovarajući šrafciger nego sama promena :D.

Link to comment

iMac stigao kući :).Gde se nalazi majmunče? U pojedinim delovima mi je uspevalo sa cmd+v, ali u većini ne (u mejl aplikaciji, pri prijavljivanju na google notifier, ovde ne mogu da otkucam). Ovo mi je, za sada, najveći problem jer ne znam da li sam dobro konfigurisala mejl. A i nervira me.Kako da zamenim mesta z i y? i ovo me nervira.Koji su beše ono folderi kojima ne smem da menjam ime? Znam da sam pročitala u nekom tutorijalu, ali zaboravih.Da li na meku postoji mogućnost da klikom na jednu ikonicu se uklone svi otvoreni prozori i da se pojavi samo desktop?

Link to comment

@ = shift+2 pri aktivnom US keyboard layoutu, u opštim slučajevima shift+option+2 ako dotični font ima taj karakter (a Lucida Grande ima).Nema potrebe da menjaš mesta z i y, uvek su na istim mestima, nezavisno od toga koji kb layout koristiš. Moraćeš da ostaviš neke navike sa pecejca.Izbegavaj da prčkaš po Library folderima, realno nema ni razloga. Menjaj imena foldrima koje sama napraviš.S obzirom da imaš novu tastaturu, Fn+F11. Ako hoćeš, u SysPrefs možeš da podesiš da ti funkcijski tasteri rade normalno bez Fn tastera.

Link to comment

shift+2 je @ i na UK tastaturi, a jedan simbol koji nije oznacen cesto je # koji je alt+3 :)takodje, umesto F11, moze da se podesi u SysPrefs pod 'Expose & Spaces' da pomeranjem misa u odredjeni cosak ekrana postignes isto to.

Link to comment
Ja uvek gasio active corners, nervozan sam i brzo mrdam i uvek mi se omiču razne stvari :(
i ja isto [koristim F11 u ofisu i stiskam MMisa + kod kuce na lapu 4 prsta], ali vidim neke u firmi da koriste coskove - pa reko' da predlozim [just in case]
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...