Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Naravno da si mi pomogao :).Pronašla sam većinu ovih programčića iz prve i poskidaću ih od kuće (nijedan nije veći od 100 mega i po pisanju korisnika rade). Čak sam pronašla da Perian podržava AVI fajlove što je meni izuzetno bitno (doduše, bilo je i logično da postoji tako nešto pošto je to ipak bitan format).Mislim da jeste, kada je u pitanju interner, u pitanju mrežni kabl. Prvo sam išla preko USB-a koji je štucao, a onda sam ne nekom forumu pročitala da je mnogo bolje preko mrežnog, kupila sam šta je trebalo i to je bilo to. Ništa, uzmem kabl, odem do prodavnice i vidim da li može da uđe tamo gde treba :lolol:.Ovo za Commander-a si u pravu - ti 01, 02 fajlovi. Ok, i to je rešeno.Ako iz Findera mogu da se režu diskovi, zašto bih imala poseban program? šta je njihova prednost?Za Cryptload - mislim da sam negde pročitala da ima nešto što radi i za Mek, ali treba da se setim gde, tj. da ponovo to pronađem :).što se tiče Windowsa - znam da je to moguće. Mada vidim da se neki na ovom forumu žale na Parallels i da će pokušati sa Fusionom. Mada, ja bih volela da to nekako izbegnem. Pre svega zbog prostora. Nemam sad para da kupujem sa većim hardom (ili spoljnim), pa mi i nije baš potrebno da budžim i Windows na komp (a sve to mi nekako deluje komplikovano). Koliko inače zauzima Leopard (a i XP kad smo već kod toga)? Najviše bih volela kada bih imala neki lap top koji bi mi bio na Windowu i bog da me vidi. Naravno, u sledećih nekoliko meseci to je apsolutno nemoguće (a i ako ovaj dinara nastavi da pada - eno, već povećali cene iMac-a što meni ne odgovara jer finansijsku konsturkciju sklapam u dinarima).Pretpostavljam da iMac ne može da služi kao monitor PC-u?

Link to comment

Znam za download sekciju, ali sam ja krenula sa onim stvarima koje često koristim i za koje mi treba preporuka. Ove ostale (doduše, nađoh msn mesenger, a verovatno je tu negde i skype) ću lagano da poskidam kada budem dobila komp. Uostalom, tako sam radila i do sada.Za narezivanje mi zaista nije potrebno ništa posebno. Mislim, šta će mi - označim šta želim, kliknem na dugmence, izaberem drajv, izaberem brzinu i to je to.

Link to comment
Znam za download sekciju, ali sam ja krenula sa onim stvarima koje često koristim i za koje mi treba preporuka. Ove ostale (doduše, nađoh msn mesenger, a verovatno je tu negde i skype) ću lagano da poskidam kada budem dobila komp. Uostalom, tako sam radila i do sada.
Ne treba ti. Imaš ovo, sa svim potrebnim IM protokolima osim Skajpa. I radi do jaja.
Link to comment

štos je što ja, u suštini, u 99,99% slučajeva koristim skajp :). Ovaj msn baš retko, a ostale nikako.Inače, odabrala sam sjajan trenutak kada želim da kupim komp - cene samo divljaju :lolol:.Nego, ako neko zna, da li se ovo jednostrano primenjivanje trgovinskog sporazuma sa EU (i ukidanje carina) koje će početi od 1. januara odnosi samo na kola ili ima neke nade i za računare (ono, znam da je Apple iz Amerike, ali eto, nada umire poslednja).

Link to comment
Ne treba ti. Imaš ovo, sa svim potrebnim IM protokolima osim Skajpa. I radi do jaja.
jos jedan glas za Adium. [kad ce da naprave iPhone/iPod verziju, da se ne zezam sa onim IM+]logo.png
Link to comment

Apsolutna frka. Svi digli cene (nešto iznad 97.000) osim ComTrade-a koji je na 87.000 (a ulaze mu i tastatura i miš što nije kod svih slučaj). Nemam dinare (ako bi došli, to bi bilo tek u pretposlednjoj nedelji decembra), ali ako sačekam, ovi će dići cenu (verovatno, ne znam šta su do sada čekali). Imam evre koje nisam želela da trošim. U stvari, frka mi je da li ću uspeti da izbunarim onu kombinaciju sa dinarima jer bih tako svalila trošak na šest meseci (odmah bih kupila evre i ovo nadoknadila, naravno). Jebem te živote. Kakav je ComTrade, ima li neko iskustva? Nemaju sad u prodavnici ali bi naručili (stiglo bi do ponedeljka - mada ja verujem i malo nešto kasnije). Kakva im je podrška (servis, pu-pu ne daj bože)?Edit: Kako se dodaju memorije na iMac-u? Po nekom cenovniku videla da postoji i ta stavka i da posao traje pola sata (a sat ruku je, recimo, oko 1500 dinara) :blink:. Ono, mogu li ja tu nešto da uradim ili ipak mora neko iskusan/čak samo serviser?Edit2: Postoji li uopšte potražnja za MM na našem tržištu? Ja bih to odmah prodala, neraspakovano - šta će mi?

Edited by kiki
Link to comment
Edit: Kako se dodaju memorije na iMac-u? Po nekom cenovniku videla da postoji i ta stavka i da posao traje pola sata (a sat ruku je, recimo, oko 1500 dinara) :blink:. Ono, mogu li ja tu nešto da uradim ili ipak mora neko iskusan/čak samo serviser?
relativno lako:http://support.apple.com/kb/HT1432?viewlocale=en_US
Edit2: Postoji li uopšte potražnja za MM na našem tržištu? Ja bih to odmah prodala, neraspakovano - šta će mi?
pogledaj oglase na macserbia.org
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...