Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Pa da, lako je vama reći "odvikni se od nekih pc navika" kad radite na meku i na poslu, a šta ću ja koja radim na pc-u :D? Ne mogu da verujem da nisu omogućili da se ta dva slova zamene :(. Dobro, valjda će preći u automatizam posle izvesnog vremena.Ja nemam option, već alt tipkicu i mislim da je shift+alt+2 jedina varijanta koju nisam probala (a probala sam i sa tri tipke + 2 ili v :D). Uglavnom, to je rešen problem.Meni fn+f11 smanjuje zvuk. No, to i nije toliko bitno jer mi se sve praktično nalazi u doku.Instalirala sam prvi ozbiljniji program (office) i to uspešno. Još uvek nemam PS4, uglavnom pronalazim trojku, ali nju neću. Radije ću 2.

Link to comment
Meni fn+f11 smanjuje zvuk. No, to i nije toliko bitno jer mi se sve praktično nalazi u doku.
onda samo F11.
Još uvek nemam PS4, uglavnom pronalazim trojku, ali nju neću. Radije ću 2.
imas PM.
Link to comment
Pa da, lako je vama reći "odvikni se od nekih pc navika" kad radite na meku i na poslu, a šta ću ja koja radim na pc-u :D? Ne mogu da verujem da nisu omogućili da se ta dva slova zamene :(. Dobro, valjda će preći u automatizam posle izvesnog vremena.Ja nemam option, već alt tipkicu i mislim da je shift+alt+2 jedina varijanta koju nisam probala (a probala sam i sa tri tipke + 2 ili v :D). Uglavnom, to je rešen problem.
Alt=option, jbg, stara navika.Što se tiče zamene z i y, zar nije logičnije da ti sva slova uvek budu na istom mestu?Aj kad se malo upoznaš sa sistemskim varijantama da vidimo za softver koji je praktično neophodan, ili cimni na Skupe™. Edited by henrik larsson
Link to comment

Tvoja i moje logika se malo razlikuju. Po mojoj logici, slova treba da budu tamo gde sam JA na to navikla :D. U suštini, ne volim da cimam ljude za sitnice (dobro, za majmunče sam morala jer je bilo hitno, a zaista sam mislila da sam isprobala sve "2" i "v" varijante) jer je mnogo logičnije da pročitam razna uputstva, tutorijale i slično. Ja ću lagano da se prvo upoznajem sa ovim što imam (neke manje programe sam već instalirala), pa ću onda videti šta sa ostalim što mi nedostaje (jms mi je ljubazno preporučio određene linkove). Trenutno sam u fazi prebacivanja fajlova sa pc na mek starinskim metodom "tutni usb".Doduše, ne znam da li još imaš neke veze na macserbia, ali bi bilo krajnje razumno da na tom sajtu postoji odeljak "mek za početnike".

Link to comment

Hm, nešto sam zeznula u doku kod dokumenata i kante za đubre - ne mogu da se otvore. Odnosno, kanta mi ne reaguje na open (a ima nešto u njoj), dok mi dokumenta otvore prozor gde su mi folderi i pojedinačna dokumenta. Pojedinačna dokumenta mogu da otvorim direktno odatle, ali ne mogu foldere. Takođe, ne reaguje na kliktanje na ?open in finder". Sve ostalo mi iz doka otvara normalno. Naravno, sam finder radi normalno.Mislim da se ovo desilo kada sam direktno iz otvorenog doka (iz mrežnog pregleda) ubacila neka dokumenta u kantu za đubre.Edit: Restart je rešio problem.

Edited by kiki
Link to comment
Hm, nešto sam zeznula u doku kod dokumenata i kante za đubre - ne mogu da se otvore. Odnosno, kanta mi ne reaguje na open (a ima nešto u njoj), dok mi dokumenta otvore prozor gde su mi folderi i pojedinačna dokumenta. Pojedinačna dokumenta mogu da otvorim direktno odatle, ali ne mogu foldere. Takođe, ne reaguje na kliktanje na ?open in finder". Sve ostalo mi iz doka otvara normalno. Naravno, sam finder radi normalno.Mislim da se ovo desilo kada sam direktno iz otvorenog doka (iz mrežnog pregleda) ubacila neka dokumenta u kantu za đubre.
restartuj komp.imam ja jedno pitanje vezano za dock. kad nesto stampam [OS X 10.5] da li mora da ostane printer aktivan posle? Ima li neki nacin da se to spreci?
Link to comment
To sam i ja primetio, da Printer Proxy ostaje podignut. Nisam proveravao da li može sam od sebe da nestane kad završi posao.
nece :(sto me pogovoto nervira na poslu, gde koristim i po 3 razlicita printera/plotera.
Link to comment

Mrežni pregled=grid :D. List je ona pc varijanta, fan je fensi, ali meni neupotrebljivo (mnogo se zakrivi :lolol:), a grid je ono normalno - prikaže mi foldere u crnom okviru.I ja sam se setila da pokušam sa restartom i uspelo je. Ja svoj multifunkcionalni štampač nisam još ni uštekala u komp - eto koliko ga koristim.

Link to comment

U najvecem broju slucajeva ne moras da restartujes ceo komp.Probaj samo sa Quit Finder, ili sa Log Out.Imas i ForceQuit menu, odakle mozes da ukokas aplikacije koje su 'not responding'.

Link to comment

Meni se svideo restart - mnogo brže nego na PC-u :lolol:.Nego, skinuh noise :ph34r: - gde da ga stavim kako bi ga photoshop (CS4, ako je uopšte bitno) video? Normalno sam otišla u PS-ov plug-ins, pa tu stavila ceo folder. Nije radilo. Onda sam tu stavila samo nindžu. Pa kad ni to nije vredelo onda sam stavila u filtere (deo plug-insa) i folder varijantu i samo nindža varijantu. Ni to nije radilo.Edit: on mi se normalno otvara kada kliknem na njega, ali ne mogu da ga pozovem iz PS-a.

Edited by kiki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...