Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

7 minutes ago, Sammael said:

Rekao niko nikada. Samo je idiotizam tvrditi da smo bolji ili gori od nekog naroda kad su nam istorijske okolnosti drugačije.

Skoro svi narodi su činili nezamislive grozote kroz istoriju, nema veze s kulturom, nekulturom, genetikom...

Ne to nije ono o cemu se ovde prica, takodje recimo ovde na Balkanu ne znam kolika su to sranja cinili Makedonci ili Slovenci, da ne idemo u budisticke zemlje (ali hteli bi i oni samo da su mogli, ne sumnjam da su djubrad podla)

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

5 minutes ago, kronostime said:

Da ne pominjemo preseljavanje Aboridzina u Kanadu u prvoj polovini proslog veka.fantom

Svi imaju (imamo) putera na glavi koliko hoćeš, samo mi ide na onu stvar kad neko sere kako je nežan i dobrodušan, pravi cvetić, a u prošlosti Mordor, jbt. Imamo i mi tu sklonost, da se ne lažemo - ali nema potrebe opravdavati ne tako davnu istoriju nekim šbbkbb argumentima.

2 minutes ago, Mel said:

Ne to nije ono o cemu se ovde prica, takodje recimo ovde na Balkanu ne znam kolika su to sranja cinili Makedonci ili Slovenci, da ne idemo u budisticke zemlje (ali hteli bi i oni samo da su mogli, ne sumnjam da su djubrad podla)

Budisti (predvođeni monasima) su odgovorni za neke prilično gnusne zločine u Mijanmaru, na primer.

OK. aboridžini su stradali u australiji, inke u južnoj americi,, maori na novom zelandu indijanci u USA i kanadi crnci širpm afrike, srbi su nabijani na kolac, irci su stradali od engleza, jevreji od nacista, palestinci stradaju od jevreja, tibetanci od kineza, ukrijinci od staljinovih planova.........nabacujem bez vremenskog reda, kako mi padne na pamet.

i šta sad. gde je argument za pravo trampa da vojno priključi grenland u sastav USA. desilo se na kosovu? nije kosovo je nezavisna država. možda pre je to slučaj sa krimom.

edit: čitam, upravo su dodati i budisti.

Edited by đorđe geprat

Svega toga ne bi bilo da onomad Varus nije poslusao Arminijusa kad mu je rekao Znam precicu kroz sumu...fantom

7 minutes ago, đorđe geprat said:

i šta sad. gde je argument za pravo trampa da vojno priključi grenland u sastav USA. desilo se na kosovu? nije kosovo je nezavisna država. možda pre je to slučaj sa krimom.

Pa nema argumenta za vojnu akciju, mislim da to nije sporno.

48 minutes ago, Sammael said:

U SFRJ su crna braća podržavana između ostalog da bismo toj istoj crnoj braći prodavali tone oružja kojima su se kokali međusobno.

SFRJ se crnci po Africi secaju sa setom i dalje su nam zahvalni za sve doktore, inzenjere i nastavnike koje smo poslali. Kao i hidroelektrane, mostove i zgrade koje smo napravili. I studente koje smo obucili. Nesto su slabo zahvalni Zapadnjacima na njihovom boravku ili novim kolonijalistima - Kinezima.

Nego da bude jasno, ne tvrdim ja da smo mi bolji od Zapadnjaka, samo, kao sto rekose ljudi, idu mi na q Zapadnjaci koji iskreno misle da su oni bolji od ostatka sveta i da je to nesto posebno njihovo, nepromenjivo.

20 minutes ago, Kampokei said:

Ako je reakcija Demokrata po pitanju Grenlanda mlaka, tj skoro nikakva, a deluje da je takva za sad, onda to moze da znaci jednu od dve stvari. Prva, da nemaju nista protiv, ali cute jer im nije oportuno da podrze Trampa po pitanju bilo cega, pa i onoga sa cim se slazu. Drugo, verovatnije, da se ne slazu, ali da nisu ubedjeni da on ovo stvarno nece i sprovesti (gde onda njih eventualna negativna reakcija cini losim Amerikancima).

Ono gledam već 2-3 dana kako kidišeš na Demokrate kao da je njihova sveta imperativna dužnost da vade Amerikance iz govana u kojima ih dave Republikanci i to kao 100% opozicijska stranka s nula utjecaja da nešto bitno poguraju i jako malo utjecaja da išta blokiraju. Javili su se svi koji se trebaju javiti, Schumer, Jeffries, Newsom, Gallego, Kamala, AOC. Oladi malo, ide mi na kurac to Demokrati ovo Demokrati ono, zvučiš kao Piker, ono kao 99% vremena ih mrziš, prezireš, smatraš Republikancima Light i prije bi glasao za Trampa nego za njih, a 1% vremena bi d'poduzmunešto ti isti Demokrati, neku nemoguću čaroliju, ne znam što, izvuku snowy white albino zeca iz šupka? Amerika je izabrala manijaka koji hoće Grenland i oni trebaju reagirati taman koliko su reagirali

Edited by Roger Sanchez

3 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ono gledam već 2-3 dana kako kidišeš na Demokrate kao da je njihova sveta imperativn dužnost da vade Amerikance iz govana u kojima ih dave Republikanci i to kao 100% opozicijska stranka s nula utjecaja da nešto bitno poguraju i jako malo utjecaja da išta blokiraju. Javili su se svi koji se trebaju javiti, Schumer, Jeffries, Newsom, Gallego, Kamala, AOC. Oladi malo, ide mi na kurac to Demokrati ovo Demokrati, zvučiš kao Piker, 99% vremena ih mrziš, prezireš i smatraš Republikancima Light a 1% vremena bi dapoduzmunešto, neku nemoguću čaroliju, ne znam što, izvuku snowy white albino zeca iz šupka? Amerika je izabrala manijaka koji hoće Grenland i oni trebaju reagirati taman koliko su reagirali

Ko je tebi drmao kavez brt, koji ti je kurac?

U svim postovima o Demokratama sam lepo naglasio da pitam jer ne znam. Americku unutrasnju politiku pratim vrlo malo i vrlo pasivno. Nisam imao pojma da je iko od ovih koje si nabrojao reagovao, niti sam to video na ovom topiku. Naprotiv, zakljucak drugih ljudi je bio da je reakcija mlaka. A njihova reakcija me zanima jedino kao moguci indikator narednih poteza, to je sve.

Just now, Kampokei said:

A njihova reakcija me zanima jedino kao moguci indikator narednih poteza, to je sve.

Pa mislim da ti je ta temeljna postavka zakurac, Demokrate se nikad nije manje pitalo za bilo šta nego sad, i o njihovom stavu apsolutno ništa ne ovisi, a posebno na vanjskopolitičkom planu koji je uglavnom obor Bogocara Trampare.. Jedina efektivna opozicija u SAD su federalni sudovi, i to samo do mjere u kojoj ih ne pregazi Trampovni Vrhovni sud ili dok administracija ne odluči da će jednostavno izignorirati one njihove odluke koje im se ne sviđaju.

Edited by Roger Sanchez

2 minutes ago, Roger Sanchez said:

Pa mislim da ti je ta temeljna postavka zakurac, Demokrate se nikad nije manje pitalo za bilo šta nego sad, i o njihovom stavu apsolutno ništa ne ovisi, a posebno na vanjskopolitičkom planu koji je uglavnom obor Bogocara Trampare.. Jedina efektivna opozicija u SAD su federalni sudovi, i to samo do mjere u kojoj ih ne pregazi Trampovni Vrhovni sud ili dok administracija ne odluči da će jednostavno izignorirati one njihove odluke koje im se ne sviđaju.

Dobro, vidis da moze i normalno da se odgovori. A sta bi sa derin devlet koji si sam spominjao? Jesu li i tu iskljucivo republikanci (ne zajebavam, ozbiljno pitam)?

3 minutes ago, Kampokei said:

Naprotiv, zakljucak drugih ljudi je bio da je reakcija mlaka.

nije mlaka, vec difuzna. opoziciona partija nema vodju i za nekakav koordinisani odgovor treba vremena, tim vise ako je opozicija u manjini u Kongresu. pride se penzionisala Pelosi, a Shumer je na zalasku karijere.

Edited by Gandalf

6 minutes ago, Kampokei said:

Dobro, vidis da moze i normalno da se odgovori. A sta bi sa derin devlet koji si sam spominjao? Jesu li i tu iskljucivo republikanci (ne zajebavam, ozbiljno pitam)?

Jesu, Trampa mogu zaustaviti samo za brifiranje pripremljeni oldschool generali i NATSEC sjene iz pozadine zajedno s Republikanskim starostama iz Senata (koji se nešto pita za vanjsku politiku), npr. za početak ovako

edit: evo, još starosta iz Senata susreće se s mikrofonima

Edited by Roger Sanchez

22 minutes ago, Roger Sanchez said:

Jesu, Trampa mogu zaustaviti samo za brifiranje pripremljeni oldschool generali i NATSEC sjene iz pozadine zajedno s Republikanskim starostama iz Senata (koji se nešto pita za vanjsku politiku), npr. za početak ovako

edit: evo, još starosta iz Senata susreće se s mikrofonima

I to su oni koji su medijski eksponirani, Bajo moj...a gde su tek oni za koje ne znamo.

nove-informacije-za-firerov-plan-15-mart-update-v0-39hsdtxg4goe1.webp

1 hour ago, Rudolf Pingvinoglu said:

Pa nema argumenta za vojnu akciju, mislim da to nije sporno.

pa nema argumenata ali ima seirenja nad okrutnim dancima što će možda mečka da im zaigra pred vratima. i neshvatanje da je to nešto što će da šteti celom svetu.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.