Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Ovde nema ništa o ratifikaciji u parlamentima.

Nema samo za geslajterske slepce kod zdravih očiju

EIF information: 23 April 2004 , in accordance with article 6

Article 6:

image.png

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

24 minutes ago, đorđe geprat said:

80 km morem sa među stanicom na 1 ostrvu.

nema mesta čuđenju. čovek je zaustavi rat albanije i azerbejdžana

Eto. Mogu i lepo da se gađaju, ne vidim zašto bi nuklearni projektili morali da lete preko Evrope...

Just now, Hamlet Strašni said:

Ja sam slep jedino što ne vidim da ti podmećeš neki sporazum o graničnoj liniji iz 21 veka, a ja govorim o Budipesranskom sporazumu

https://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Memorandum?wprov=sfti1

A ja ti pak govorim da su se oni još tvrđe obvezali na suverenitet Ukrajine nego Budipesranskim sporazumom, Rusija si je pravno jače zatvorila put do ruskog Marijupolja nego Hrvatska do hrvatskog Zemuna, jer Hrvatska barem nema sporazum o granici sa Srbijom, pa što se suvereniteta tiče može granica biti i na VRO, ima još Srbije južno od Save i Dunava da bude suverena.

A ti si pak brže bolje vratio stative na Budipesranski sporazum jer si vidio da si se uskoprcao u laži & usro, klasični forumski manevar. fantom

Ti si iz rita izvukao neki tehnicki sporazum o granici. Rusija je nesporno prekršila Sporazum iz Budimpešte koji je mnogo značajniji, ali nije bio pravno obavezujući, što je i bila tema.

A ja sam apsolutno od početka govorio o tom sporazumu.

2 hours ago, Roger Sanchez said:

Nitko građane Srbije (još wicked ) nije prisiljavao svakonoćnim višegodišnjim bombardiranjem niti nastavkom invazije

Najlepši ppp trenuci su kad Rođa u reči onaniše na pomisao o scorched earth Srbiji, greje mi srce da nešto tako nama blisko mrzi više od Rusa i Rusije wub

2 hours ago, đorđe geprat said:

da. sfrj i albanija su na tom skupu prihvatili postojeću granicu kao trajnu

Nisam siguran da je Albanija bila ucesnik samita u Helsinkiju. Koliko je meni poznato bas granica da "tamnicom naroda" je bila problem.

Oni su tek 1991 godine (septrmbra) pristupili OSCE.

***************

"We encourage our current (Greenlandic) government actually to have a dialogue with the U.S. government without Denmark," said Pele Broberg, the leader of Naleraq, the largest opposition party and the most prominent political voice for Greenland's independence.

Cela vest na Rojters.

Edited by x500

Nije Albanija potpisala. Albanija i Andora od nezavisnih evropskih država nisu potpisale

Ko da su znali da će se na PPPu jednog dana postaviti to pitanjevlade

Izbusio te obavestajno Sigurimi. s_a

Nema mnogo reči hvale za način na koji se Danska nosi sa američkim interesom na Grenlandu. Barem ne ako pitate predsednika grenlandske stranke za nezavisnost Nalerak, Pelea Broberga. - Iz nekog razloga, Danska izaziva raspad NATO saveza u panici zbog želje da zadrži Grenland, iako Grenland ne želi da bude deo Danske, rekao je on za TV 2. Prema rečima predsednika, samo Grenlanđani imaju ključ za „snižavanje temperature“ u veoma napetoj situaciji. Zato on takođe veruje da bi Vivijan Mocfeldt – ministarka spoljnih poslova Grenlanda – trebalo da se sastane nasamo sa američkim državnim sekretarom Markom Rubiom sledeće nedelje. - Na Grenlanđanima je šta grenlandski narod želi. To nema nikakve veze sa Danskom, naglašava on. Pele Broberg – i Nalerak – već nekoliko godina imaju secesiju Grenlanda kao ključno pitanje i kandidovali su se za ranu nezavisnost u proleće 2025. Stranka je na kraju osvojila 24,5 odsto glasova Grenlanda i danas je deo opozicije.

samo jednu osobu ameri treba da pronadju. samo jednu.

10 hours ago, đorđe geprat said:

ja to tako vidim.

Ja vidim da su BoTa i Vuk Džeremaja 2010. zaigrali ruski rulet pred MSP UN, koji je dao savetodavno mišljenje u tumačenju povelje UN i opšteprihvaćenih načela koje priznaju civilizovani narodi* da međunarodno (javno) pravo ne određuje kako nastaju države, pa stoga jednostranom deklaracijom kosovske skupštine o nezavisnosti Republjike Kosove februara 2008. godine nije povređeno međunarodno pravo.

Highlight

Inače, Republjika Kosova nije 2008. održala referendum tj. izjašnjenje o budućoj sudbini Kosova kako je bilo predviđeno nacrtom "sporazuma" u Rambujeu i kako je, čini mi se, bilo predviđeno i Rezolucijom UNSC 1244.

Naprotiv, doneta je samo skupštinska deklaracija, uz pozivanje na rezultate ilegalnog referenduma koji su kosovski Albanci održali 1991. godine.

S aspekta unutrašnjeg prava Srbije, ta rezolucija je ništav akt bez pravnog dejstva, a potezi Vučićeve vlasti od 2013. naovamo su niz teških zločina protiv države.

To znači da se je MSP UN lagano oglušio o postojanje Završnog akta KEBS iz Helsinkija iz 1973. i nepromenljivosti međunarodno priznatih granica u Evropi makar i kao opšteprihvaćenog načela, koje uzgred jeste utkano u Povelju UN kao pravno-obavezujući međunarodni ugovor.

S tim u vezi, potpuno je nebitno šta i kako će Srbija deklarativno smatrati i diplomatski činiti, jer će na kraju svakako presuditi sila i realpolitika koja god i kakva god ona bila, i napisati i adekvatna pravila kako joj paše.

P.S. Izdvajanje Kosova iz Srbije, ili što bi rekao Rođin prezidente Zoky -ekstrakcija, jeste promena granica.

10 hours ago, Roger Sanchez said:

Lakše malo. Nitko građane Srbije (još wicked ) nije prisiljavao svakonoćnim višegodišnjim bombardiranjem niti nastavkom invazije da sami priznaju da im nije oteto nego da je sve predano agresoru zasluženo, lege artis, službeno, vječno, OK i kako treba.

A moglo bi ih se malo primoravati, po ruskom svijetlom uzoru. Samo treba drčnosti, moć već postoji

Jeeeste Rođo, samo nisi dorekao misao, pošto, ako se sećaš, Jeljcin i ekipa nisu baš 1999. godine bili skloni tvrdnji da se Moskva i Petrograd brane u Prištini, pa nisu poslali S-300 i surplus MiGove. Poslali su samo abere.

A i Strob Talbot, tadašnji Undersecretary of State je posle tvrdio kako "it was Yugoslavia's resistance to the broader trends of political and economic reform – not the plight of the Kosovar Albanians – that best explains Nato's war", što je ubrzo rešeno pa je otpao i uzrok.

Ostao je samo fini presedan, koji je kooperativni Kremlj malo primio к сердцу, pa je ubrzo Jeljcina zamenio Putinom.

The rest is history.

Edited by Tribun_Populi

Zelenozemci bi trebalo da počnu traže azil u... Kamčatki.

do-you-think-puerto-ricans-will-enjoy-be

Istorijski pregled situacije sa Grenlandom ispod 10 minuta.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.