Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

2 minutes ago, radisa said:

Americki zakoni su po Americkom ustavu u rangu sa medjunarodnim ugovorima, s tim da vazi ono sto je kasnije doneto...

Sustinski, ako USA donese zakon da je Grenland njihov, po njihovom ustavu, Helsinki ne vazi...

Svi medjunarodni ugovori USA su sustinski jedostrano promenljivi i kurca ne vrede...

hvala. to je ono što sam pitao. znači, pravo jačeg je starije od ovih potpisa iz '73. pa ako jednog dana članice NATO albanija i mađarska kažu da helsinki ne važi, ostadosmo bez obe pokrajine jer, jebi ga, jači tlači.

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

Pa to je uvek tako bilo. Kad neko ima dominantnu silu niko ne može da ga natera da radi nešto što ne želi.

Meni se čini da se KEBS, u najgorem slučaju, izobičajio 2008 godine.

Pri tome KEBS nije ratifikovan kao medjunarodni ugovor pa nikada i nije imao pravno obavezujući status

Nepromenjivost granica u Evropi, kakav vic, dolazeci iz Srbije.

21 minutes ago, đorđe geprat said:

jači tlači.

vazda bilo i ostalo. danci su u soku kako se amerika promenili i postali nasilni ali iz perspektive nekoga iz palestine ili iraka amerika je ista. jaci je tlacio i prije 500 godina kada se prvi put dovukao na grenland.

2 hours ago, đorđe geprat said:

nego, u helsinkiju na KEBS je potpisana nepromenljivost granica u evropi. potpisale su i USA i kanada. važi li to još?

Ozbiljno pitaš, iz perspektive građanina Srbije?

Izgleda da Tramp ne zna da mu je Rusija već sused...

2 hours ago, Tribun_Populi said:

Ozbiljno pitaš, iz perspektive građanina Srbije?

da. sfrj i albanija su na tom skupu prihvatili postojeću granicu kao trajnu. sfrj i mađarska isto tako. karte velike mađarske i velike albanije su po tom sporazumu neprihvatljive.

srbija ne treba da prizna kosovo jer se time odriče i prava na taj sporazum. onda bi priznato kosovo i albanija na referendumu mogli da izglasaju ujedinjenje.

što se tiče pomenute 2008. i otcepljenja kosova druga je priča jer se radilo o unutrašnjim granicama. sad, jebi ga, ako nije bilo potpisa i pečata, ne znači da taj sporazum nije obavezujući. i dalje jeste, ni jedna granica zemalja potpisnica nije pomerana.

naravno, ovim najnovijim novim svetski poretkom sve je moguće pa da nastanu velike albanije i mađarske, da se putin poništi ukaz ruskog cara kojim je finska dobila nezavisnost a tramp da zaposedne sve dansko sem onog što se graniči sa nemačkom. o antarktiku da ne pričam. to će da podele na trećine si, putin i tramp.

ja to tako vidim.

2 hours ago, Tribun_Populi said:

Ozbiljno pitaš, iz perspektive građanina Srbije?

Lakše malo. Nitko građane Srbije (još wicked ) nije prisiljavao svakonoćnim višegodišnjim bombardiranjem niti nastavkom invazije da sami priznaju da im nije oteto nego da je sve predano agresoru zasluženo, lege artis, službeno, vječno, OK i kako treba.

A moglo bi ih se malo primoravati, po ruskom svijetlom uzoru. Samo treba drčnosti, moć već postoji

58 minutes ago, Rudolf Pingvinoglu said:

Izgleda da Tramp ne zna da mu je Rusija već sused...

80 km morem sa među stanicom na 1 ostrvu.

nema mesta čuđenju. čovek je zaustavi rat albanije i azerbejdžana

2 minutes ago, Roger Sanchez said:

Lakše malo. Nitko građane Srbije (još wicked ) nije prisiljavao svakonoćnim višegodišnjim bombardiranjem niti nastavkom invazije da sami priznaju da im nije oteto nego da je sve predano agresoru zasluženo, lege artis, službeno, vječno, OK i kako treba.

A moglo bi ih se malo primoravati, po ruskom svijetlom uzoru. Samo treba drčnosti, moć već postoji

Za to je trebalo da kapituliraju dosta dosta davno. Ali srecom imaju prijatelje da ih podstaknu na samostalni otpor dok oni vrte palceve za great value for money.

Sporazum iz Helsinkija nije sada, niti je ikad bio pravno obavezujući. To je samo politički dogovor. Kao npr. da se NATO neće širiti na istok ili da Rusija garantuje suverinitet Ukrajini.

Just now, Hamlet Strašni said:

Rusija garantuje suverinitet Ukrajini

Geslajtamo malo, a?

Ovo nije politički dogovor, nego uredno sklopljen i ratificiran, konačan(do 2014) sporazum o razgraničenju.

1 minute ago, Roger Sanchez said:

Geslajtamo malo, a?

Ovo nije politički dogovor, nego uredno sklopljen i ratificiran, konačan(do 2014) sporazum o razgraničenju.

Ovde nema ništa o ratifikaciji u parlamentima.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.