November 20, 2025Nov 20 2 hours ago, Filozof manijak said:To ti je savremena verzija "ok boomer", za nas rođene pre 2006 (manje više)Ili u prevodu UNC_le (matori, metuzalem, čiča)unc=uncle Čiča po naški Edited November 20, 2025Nov 20 by ubibobi
November 20, 2025Nov 20 2 hours ago, Svemir Zeka said:Brt Meni je najjače kad mi neko, tako, dosta mlađi kaže da je šesto (npr) godište2006.? 2016.? 1996.? Pojma nemamNikad cula da neko kaze da je sesto godiste.A onda shvatim da je taj sto je sesto godiste vec punoletan, mozda i radi, svakako ako mu se zeni ne treba mu dozvola roditelja overena kod notara. Ermimermi. Edited November 20, 2025Nov 20 by Mel
November 20, 2025Nov 20 To sa jednom cifrom kod godišta radi samo ako pričaš sa svojom decenijom. Barem ja tako koristim kad vidim da je neko tu negde rodjen osamdesetih.
November 20, 2025Nov 20 Meni su to učenici govorili 😄 kad pričaju o sebi ili nekom drugom.Uzgred, pitala sam đecu šta je unc, rekli su mi da smo to mi, uncle-ovi.... Edited November 20, 2025Nov 20 by Svemir Zeka
November 20, 2025Nov 20 8 hours ago, Filozof manijak said:To ti je savremena verzija "ok boomer", za nas rođene pre 2006 (manje više)Ili u prevodu UNC_le (matori, metuzalem, čiča)Manguparija je to, treba ih dovesti u red: Edited November 20, 2025Nov 20 by Rudolf Pingvinoglu
November 28, 2025Nov 28 ja često ne razumem izraze koje koristite na raznoraznim topicima. no, ćutim, sramota me da pitam.
November 28, 2025Nov 28 Ни ја, посебно Миџи кад се разлети :D А није да сам бумер, бар не по годинама.
November 28, 2025Nov 28 Pripadnik generacije "baby boomera", što bi bili ljudi rodjeni u periodu od 1946. do 1964. godine.The generation is often defined as people born from 1946 to 1964 during the mid-20th-century baby boom that followed the end of World War II.
November 28, 2025Nov 28 Да то је званично, с тим што су за клинце данас капирам бумери сви који су 45+ а и млађи ако су оперисани од данашњих трендова.
November 28, 2025Nov 28 Ja mislim da taj trend sa zvanjem nekoga bumerom prolazi. Te generacije već nema, a zumeri koji su ih tako zvali su već ušli u konjsko doba. Što reče neko sad je više unc u modi. Uskoro nam stižu i novi hijeroglifi alfa generacije. Edited November 28, 2025Nov 28 by Amos
November 28, 2025Nov 28 Ја до данас нисам чуо за тај unc израз (мада овако написано личи на нешто што у нашем сленгу има тотално другачије значење :D ) а тек за тај неки 6-7 тренд, то сам морао да гуглам и и даље ми није јасно.
Create an account or sign in to comment