Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

11 minutes ago, dùda said:

Ma zeko, ako i bude kakvog svingeraja , biće neki penzoski, kakva tebe deca spopala :D

Ja se malo zezao, Zeka se bas uzivela :lolol:

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

živeo sam u selu, varošici i gradu

 

ništa mi nije jasno gde je problem

 

održavanje kuće/imanja nije problem i sad su potpuno sređena oba

blizina lekara je potrebna u određenim situacijama, kada to bude presudno vratiću se u neki stan blizu lekara

postoji sam jedna osoba važna u selu, a to je prvi komšija, ostale ne jebem 2%

 

sve ostalo što pišete je nepotrebno komplikovanije

 

i da, bitan detalj - za raspaljivanje vatre su super ona zrakopuhala kojima inače čistim kućišta

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, Braća Strugacki said:

sve ostalo što pišete je nepotrebno komplikovanije

 

Iz tvoje perspektive da, ali i druge perspektive su validne, sem ponechije naravno.

Link to comment
15 minutes ago, Lancia said:

Eto sta sam sve propustio otkad sam napustio grad :)

 

od kurca do zvezda, taj je posebno poetičan i odličan

 

Link to comment

 

ja zivim na,reklo bi se, idealnom mestu..prigradsko naselje sa kucama,uredjeno bez urbanistickog nereda na vidiku..Novi Sad mi je na 15min kolima,30min biciklom..uredjen kej i Dunav su mi na kraju ulice...

 

ali,ali!!! sa pogresne strane reke sam!

i sve sto zelim je da zivim u sumi ili na obodu sume sa druge strane reke...ne mos coveku ugoditi...

svidja mi se krajnji zapad Fruske Gore ili  negde sa juzne strane...mada imam jedan pik i sa severne,realno mi ne treba puno..

  • +1 1
Link to comment

prilično se romantizuje srpski countryside, pogotovu ako se uzme u obzir da nismo benjamin button-i i da ćemo se dati u bekstvo u tu zamišljenu idilu u proseku sa cca 65 godina, ne baš idealna životna dob za cepanje drva, skupljanje lišća, čišćenje snega, menjanne crepa na krovu, pražnjenje septičkih jama i ostalog pitoresknog posla

 

ako do moje 65 postanemo švajcarska ili austrija možda i uzmem u razmatranje takvu ideju, za sad mi nije ni na kraj pameti. mada niko ne zna šta nosi život

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

prilično se romantizuje srpski countryside, pogotovu ako se uzme u obzir da nismo benjamin button-i i da ćemo se dati u bekstvo u tu zamišljenu idilu u proseku sa cca 65 godina, ne baš idealna životna dob za cepanje drva, skupljanje lišća, čišćenje snega, menjanne crepa na krovu, pražnjenje septičkih jama i ostalog pitoresknog posla

 

ako do moje 65 postanemo švajcarska ili austrija možda i uzmem u razmatranje takvu ideju, za sad mi nije ni na kraj pameti. mada niko ne zna šta nosi život

 

 

Cepanje drva se reši lako tako što platiš nekom ko to inače radi, lepo tebi, lepo njemu.

Lišće možeš a i ne moraš da skupljaš, ako ga ne skupiš, biće bujniji travnjak sledeće godine.

Sneg u gradu po zakonu moraš da čistiš ispred svoje kuće/zgrade, van grada možeš a i ne moraš.

Za čišćenje septičke jame postoje službe da se ne jebavaš, a može da se desi i da imaš kanalizaciju.

Crep na krovu moraš (?) da menjaš i ako živiš u kući u gradu, samo ne znam što bi ga menjao, a i ako treba da se menja možeš da platiš majstore, u zbiru izađe  jeftinije nego ono što svakog meseca plaćaš upravniku zgrade ako živiš u zgradi).

 

Sa druge strane nema frke oko parkinga, lifta, ulaznih vrata u zgradu, kriminala, galame, zagađenja...

 

 

  • +1 1
Link to comment

pa to je kao moja epizoda sa kupovinom stana u beogradu

 

pričamo o 2004. godini

 

prvo smo krenuli po podavalskim selima, beli potok i slično, sa idejom da za 7 minuta izađem na autoput i spičim se u centar, tada sam radio na novom beogradu. odmah sam bio upozoren na septičke jame, otvorene kanalizacione odvode, svinje koje se valjaju u blatu, lude naoružane komšije siledžije koje ne bi trovale samo moje kučiće nego i ženu i mene.... 

 

onda smo prešli na zemun uz naše uslove - predratna gradnja, visoki plafoni, stanovi BEZ centralnog grejanja i BEZ lifta - dočekani raširenih ruku od agentice koja je rekla da nikada u zemunu nije prodala takav stan i da smo mi vrlo srećni jer tražimo nešto što niko neće..... a tako je ostalo i posle nas

 

za iste i manje pare smo kupili takav stan na bukv najboljoj lokaciji u gradu, molerova/krunska bukv ko queens gate/kensington high st u londonu.

 

znači neke blagodeti civilizacije prestaju na par km od srbskih gradova. u nekim zemljama su razrađeni mehanizmi za bypass, možeš da se oslobodiš od električne mreže, pređeš na solarni bojler, geotermalno grejanje, solarne panele/vetrenjače na kući itd itd itd

 

ZABORAVITE U SRBIJI

  • +1 7
Link to comment
42 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

prilično se romantizuje srpski countryside, pogotovu ako se uzme u obzir da nismo benjamin button-i i da ćemo se dati u bekstvo u tu zamišljenu idilu u proseku sa cca 65 godina, ne baš idealna životna dob za cepanje drva, skupljanje lišća, čišćenje snega, menjanne crepa na krovu, pražnjenje septičkih jama i ostalog pitoresknog posla

 

ako do moje 65 postanemo švajcarska ili austrija možda i uzmem u razmatranje takvu ideju, za sad mi nije ni na kraj pameti. mada niko ne zna šta nosi život

 

 

 

taj crep je izgleda najveci strah coveka koji nikada nije ziveo u kuci...kao da se menja svake godine...

ja zivim u kuci ceo zivot i bukvalno nikad nista nije moralo da se menja..tu i tamo je trebalo  nesto da se  popravi ali tipa tri puta za 40god...

 

a skupljanje lisca je bukvalno najbesmisleniji posao ikada...pustis lepo lisce na miru i uzivas u zivotu..

  • +1 5
Link to comment

@JozoMujica

Jel prolazi makar neki lokalni bus tuda, da ne zavisite od kola ili makar dete kad poraste malo? Jer ako jeste povezano nečim što ne ide baš kednom dnevno, nego makar na sat, to je kao da si u daljem predgrađu . 

 

Mene Kragujevac i lokacije koje pominješ asociraju samo na lepe emocije, pošto su u fabrici radili ili još rade otrpilike svi iz mamine familije (oni su iz Kajmakčalanske); a ja tamo bila otprilike pre 30 godina zadnji put :)

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...