Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

Just now, Ayatollah said:

Titel. Moja žena je htela neko vreme da kupi kuću tamo, valjda ju je prošlo...

I to je blize ali nije bas tacno... :) No opstina je ta.. Lok je u pitanju, mesto pored Titela, ispod brega...

 

Inace dosta beogradjane kupuje kuce u Titelu, koliko cujem... Titel je ipak gradic, ja cu ipak na pravo selo...

 

 

 

 

Link to comment
14 hours ago, Bogotac said:

Ar je postao pakao,12K automobila na 25K stanovnika:ph34r:

 

U kom god gradu u Srbiji da sam bio, saobracaj je smesan u odnosu na Bgd, cak i u NS je zaebancija.

Zamisli u Beogradu isti odnos automobila i ljudi, a ima 1,5 miliona.

 

Edited by brusli
Link to comment

Meni je životna misija postala vikendica. Samo kevi i očuhu da sredimo neki stančić.

 

Živim u mestu koje je postalo toliko prenaseljeno hiperzgradogradnjom, da mi se opasno sere od svega toga. 


Razmišljam čak i da uzmem neki plac i neku od onih velikih kamp prikolica koje se mogu kupiti za par soma i voila, Milan ima vikendicu. 

 

Jedva čekam da kosim travu, znam da je to ljudima glavni problem kod vikendice, u stvari su samo lenji i ne cene dovoljno svoje parče planete zemlje kao mi što živimo ceo život u stanu...

  • +1 1
Link to comment

Kazu da ove nove montazne kuce su mnogo boljeg kvaliteta nego ranije, da mogu da traju pola veka bez problema. Doduse i cena nije mala (30-60k evra) ali se brzo naprave, ne jebavas se sa majstorima. Prikljucenje placa na infrastrukuturu (vodovod, kanalizacija, struja, internet) zna da kosta dosta tako da je bitno kad se kupuje plac da li je to vec sprovedeno.

 

A ove moje kolege koji imaju kuce vise pricaju o kosilicama nego automobilima, iz nekog razloga upravo im je kosenje trave zen. 

Link to comment
29 minutes ago, radisa said:

I to je blize ali nije bas tacno... :) No opstina je ta.. Lok je u pitanju, mesto pored Titela, ispod brega...

 

Inace dosta beogradjane kupuje kuce u Titelu, koliko cujem... Titel je ipak gradic, ja cu ipak na pravo selo...

 

 

 

 

raščepiće te komarci

Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Kazu da ove nove montazne kuce su mnogo boljeg kvaliteta nego ranije, da mogu da traju pola veka bez problema. Doduse i cena nije mala (30-60k evra) ali se brzo naprave, ne jebavas se sa majstorima. Prikljucenje placa na infrastrukuturu (vodovod, kanalizacija, struja, internet) zna da kosta dosta tako da je bitno kad se kupuje plac da li je to vec sprovedeno.

 

A ove moje kolege koji imaju kuce vise pricaju o kosilicama nego automobilima, iz nekog razloga upravo im je kosenje trave zen. 

 

Prave Hobbiton, tako meni izgleda komsija kada krene da kosi pet sati

 

Mislim da je garancija 99 godina, tu je problem psiholoske prirode da se nacini montazna kuca

 

Tipa sta ako Tornado dune, cigla je cigla

Edited by villiem
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, mire said:

montažne kuće su zakon

pogotovo ako se uzme u "sivoj" fazi

Sta mislis o kljucu u ruke i da li temlje treba graditi sam ili im i to prebaciti?

  • +1 1
Link to comment

jedan moj drug skoro kupio nekakav kontejner, zapravo dva spojena.

on napravio betonski temelj, doneli mu i montirali te kontejnere, posle je on sam pravio krov iznad tih kontejnera i nadstrešnicu nad ulazom, kao neki trem

 

javio mi to kad je već bilo gotovo, inače, moglo je i bolje da se napravi 

mislim da je to najjeftinija varijanta

viber_image_2024-02-09_12-23-01-178.thumb.jpg.71634f236462514bb1ec87ffd2a4cf2e.jpg

 

 

  • +1 7
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

Moj savet je neki balans, pogotovo ako možeš da priuštiš i jedno i drugo.

Ispocetka balans i cim klinci stasaju da ne razmisljam non stop o njima - potpuni off.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
20 minutes ago, Shan Jan said:

Sta mislis o kljucu u ruke i da li temlje treba graditi sam ili im i to prebaciti?

temelj svakako "prebaciti", to je najzajebanije

ovo drugo, za mene je bolja siva faza, a za tebe ključ u ruke :s_d:

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...