Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

mi imamo jednu kuću kod gayye u komšiluku, ogromno dvorište, odokativno 300 m žive ograde u delu prema putu, sviđalo mi se tu poprilično, međutim svi poumirali po komšiluku, i mladi i stari

 

druga je u Pomoravlju, očeva babovina, nasledio pedesetih prošlog veka, kuća izgrađena osamdesetih

 

nismo još odlučili gde ćemo, ali definitivno me Beograd neće viđati više od 2 do 3 meseca godišnje, ovde mi se sve zgadilo

 

nije ni na selu mnogo bolje, ali je bar izolovanije

  • +1 1
Link to comment

dobro, a kakav je problem da se u poodmakloj starosti, onoj starosti kada baš ne može da se vozi, a neko ne može ni da hoda, dakle, da se ljudi vrate u grad

 

a vikendica da ostane naslednicima ili ako ih nema, prodaja

 

pa ako je čovek u nekom relativnom zdravlju, može lepih petnaestak godina u penziji da se proživi

Link to comment

Svi ovi gradovi po Srbiji imaju bolnicke centre, i ako si u tom gradu ili na selu 10 km od grada, brze stignes do bolnice nego u Bgd do klinickog centra, jos ako uletis u spicu treba ti visetruko vise vremena.

 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

dobro, a kakav je problem da se u poodmakloj starosti, onoj starosti kada baš ne može da se vozi, a neko ne može ni da hoda, dakle, da se ljudi vrate u grad

 

a vikendica da ostane naslednicima ili ako ih nema, prodaja

 

pa ako je čovek u nekom relativnom zdravlju, može lepih petnaestak godina u penziji da se proživi

Problem je što taj momenat dođe brže nego što smo planirali...

😉

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nakon početnog oduševljenja radom u selu pre oko godinu i po dana (drveće, tišina, poljanče, ptičice), taman sam obavila trial period da se me zajebem i preselim, pu pu. 

Mentalitet "znam šta si juče jeo za doručak", "ko je koga jebo i pravio kome decu, posle ih napuštao", "mrzimo komšije preko dece", i sličnih primitivizama, shvatila sam da to nije moja šolja čaja. Ne zanimaju me tuđe stvari više od onoga koliko moram da znam. A kad tamo živiš, upućen si, ipak, i na te ljude, hteo - ne hteo.

 

Kao dete sam odrastala u dva sela, ali činjenica je da to što sam odživela tad više ne postoji. 

 

Ne razmišljam o penziji, predaleko sam od nje. Jebiga....


Sve se slazem. Ima veliki grad svojih veeelikih prednosti.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Moonwalker said:


Sve se slazem. Ima veliki grad svojih veeelikih prednosti.

Nisu toga ljudi svesni. Ok je imati vikendicu relativno blizu grada (auto se podrazumeva) i stan za zimu. Ali biti tamo stalno, a navikao si na grad...brzo bi popizdeo. 

Tamo je najnormalnije čuti od tzv školovanih ljudi "ma pusti, Cigani", "a ta majka, što je rađala s ne znam kim", "ovi malo nenormalni" (gej osobe), "ova demokratija Amerika", "izmetnula se" (našminkala se), buljenje u sise i noge ako nosiš suknju, odsustvo solidarnosti prema unesrećenima, imperativ srbosti i religije (apsolutno se podrazumeva)....i tako dalje. Sve ono što, recimo, ovaj forum nije. 

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nisu toga ljudi svesni. Ok je imati vikendicu relativno blizu grada (auto se podrazumeva) i stan za zimu. Ali biti tamo stalno, a navikao si na grad...brzo bi popizdeo. 

Tamo je najnormalnije čuti od tzv školovanih ljudi "ma pusti, Cigani", "a ta majka, što je rađala s ne znam kim", "ovi malo nenormalni" (gej osobe), "ova demokratija Amerika", "izmetnula se" (našminkala se), buljenje u sise i noge ako nosiš suknju, odsustvo solidarnosti prema unesrećenima, imperativ srbosti i religije (apsolutno se podrazumeva)....i tako dalje. Sve ono što, recimo, ovaj forum nije. 

Ono jes, onemoguceno nam je da buljimo u sise i noge :riba:

Edited by Lancia
  • Haha 7
Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nisu toga ljudi svesni. Ok je imati vikendicu relativno blizu grada (auto se podrazumeva) i stan za zimu. Ali biti tamo stalno, a navikao si na grad...brzo bi popizdeo. 

Tamo je najnormalnije čuti od tzv školovanih ljudi "ma pusti, Cigani", "a ta majka, što je rađala s ne znam kim", "ovi malo nenormalni" (gej osobe), "ova demokratija Amerika", "izmetnula se" (našminkala se), buljenje u sise i noge ako nosiš suknju, odsustvo solidarnosti prema unesrećenima, imperativ srbosti i religije (apsolutno se podrazumeva)....i tako dalje. Sve ono što, recimo, ovaj forum nije. 


Dobro nije svuda tako, zavisi bas. Takvi ti zive i u velikim gradovima da ne izgovorim nesto drugo.

 

Ima raznog naroda i cesto moze da te iznenadi i pozitivno i negativno. 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...